Erdoğan: Bir Müslüman olarak nasların gereğini yapacağız

Erdoğan: Bir Müslüman olarak nasların gereğini yapacağız

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İlim Yayma Vakfı tarafından Dolmabahçe Sarayı'nda düzenlenen 2021 İlim Yayma Ödülleri töreninde konuştu. Erdoğan konuşmasında yeni faiz mesajını verdi. Erdoğan, "Bir Müslüman olarak nasların gereğini yapacağız. Hüküm bu!" dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İlim Yayma Vakfı tarafından Dolmabahçe Sarayı'nda düzenlenen 2021 İlim Yayma Ödülleri töreninde konuştu.

Erdoğan gündeme dair değerlendirmelerde bulundu. Erdoğan, "Faizleri düşürüyormuşuz! Benden başka bir şey beklemeyin. Bir Müslüman olarak naslar neyi gerektiriyorsa onu yapmaya devam edeceğiz. Onu yapmaya devam edeceğiz. Hüküm bu! Gelişmiş ve gelişmekte olan ülkelerin faiz rakamlarıyla enflasyon rakamları arasındaki fark 10 katı bulmuşken bizim yaptığımız sınırlı faiz indirimleri bunun gerekçesi olamaz. Amerika'ya bakın Avrupa'ya bakın hepsinde durum bir felaket. Coğrafyamızda iki asırlık kavganın gerisinde ne varsa bugünkü gelişmelerin arkasında da bu vardır" dedi.

erdogan1.jpg

'BİZ DOĞRU YOLDAYIZ'

Erdoğan ”Türk lirasından 6 sıfır atılırsa Taksim de anırırım diyen köşe yazarları vardı diyerek "anırsalar da anırmasalar da biz doğru yoldayız faiz zengini daha zengin, fakiri daha fakir yapar hükmü, bize sıradan gelen bir hüküm değildir' dedi.

Erdoğan, konuşmasında 'Türkiye büyüyor. Kimse bu büyümeyi konuşmuyor. Sıkıntılar var, ama unutmayın ki Allah'ın yardımı ve milletimizin ferasetiyle bu mücadeleden de alnımızın akıyla çıkacağımızdan ben şüphe duymuyorum' diye seslendi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ödül törenindeki konuşmasında "George, Hans bunlar gelip de bizim Merkez Bankamızın döviz rezervini yükseltmeyecek. Biz yükselteceğiz, bundan hiç endişeniz olmasın' şeklinde konuştu.

'TÜSİAD'A SESLENDİ: HÜKÜMETE SALDIRMANIN DEĞİŞİK YOLLARINI ARAMAYIN

Erdoğan konuşmasında TÜSİAD'a yönelik açıklama yaptı. Erdoğan, "Buradan sesleniyorum ey TÜSİAD ve yavruları, sizin tek göreviniz var; yatırım üretim, istihdam, büyüme... Siz bunda ne yapıyorsunuz önce onu ortaya koyun. Kalkıp da hükümete saldırmanın değişik yollarını aramayın,bizimle mücadele edemezsiniz' diye konuştu.

'BİZİM KASAMIZ BOŞ DEĞİL'

Erdoğan törendeki konuşmasında "Başbakanlığım döneminde bu döviz rezervini 135 milyar dolara kadar çıkardık. Daha sonra bir düşüş yaşandı, yoktum. Cumhurbaşkanıydım. Daha sonra bir düşüş yaşandı, yoktum, Cumhurbaşkanıydım. Şimdi yeniden 100 milyar doların üzerine döviz rezervimiz çıkmış vaziyette. Toparlayacağız, daha yukarılara bu rakam çıkacak. Herhalde George, Hans bunlar gelip de bizim Merkez Bankamızın döviz rezervini yükseltmeyecek. Biz yükselteceğiz, bundan hiç endişeniz olmasın. Nasıl 27,5 milyar dolardan döviz rezervini alıp buralara getirdiysek şimdi yine aynı şekilde daha yukarılara bunu çıkaracağız ve çıkarıyoruz. Bizim kasamız boş değil, kasa mevcudumuz gayet iyi. Türkiye'ye karşı oynanan oyunun en etkili silahı haline gelen döviz kurunu dengeye oturtmak da fiyatları makul seviyede tutmak da bizim elimizdedir. Şayet bugün, her birimiz üzerimize düşeni yaparsak emin olun birkaç ay içerisinde çok daha güçlü, büyük, müreffeh Türkiye'nin kapılarının önümüze açıldığını göreceğiz. Biz buna yürekten inanıyoruz. Bize inanan, bize güvenen her vatandaşımızı da seferberlik ruhuyla ülkemizin gelecek yarım asrının, bir asrının belirleyicisi bu vizyona sahip çıkmaya davet ediyoruz." dedi.

Erdoğan'ın TÜSİAD'a yönelik sert çıkışı akıllara Bahçeli'in de dün TÜSİAD'a yönelik olarak "TÜSİAD ve işbirlikçi siyasetçiler karşı çıksa da yeni ekonomi programı başarılı olacaktır. TÜSİAD’ın sorunlu açıklaması, Kılıçdaroğlu’nun TÜSİAD’la paslaşması, erken seçim dayatması, fiyat ve döviz kuru artışının siyasileştirilip istismar hattının kurulması kararlılıkla mücadele edilmesi gereken ve sessiz kalınmasının fahiş sonuçlara neden olacağı menfur bir durumdur" sözlerini getirdi.

İlgili Haberler
Öne Çıkanlar
YORUMLAR (171)
YORUM YAZ
UYARI: Hakaret, küfür, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. (!) işaretine tıklayarak yorumla ilgili şikayetinizi editöre bildirebilirsiniz.
171 Yorum
Diğer Haberler
Son Dakika Haberleri
KARAR.COM’DAN