Herkes bu felakete hazırlık yapıyor! Tarih veren Canan Karatay, tek kurtuluş yolunu açıkladı

Herkes bu felakete hazırlık yapıyor! Tarih veren Canan Karatay, tek kurtuluş yolunu açıkladı

Dünyayı bekleyen yeni bir felaketin tarihini açıklayan Prof. Dr. Canan Karatay, bizi ayakta tutacak unsurlardan birini paylaştı. İşte, Canan Karatay'ın son açıklaması...

Sağlıklı beslenme ve kalp sağlığıyla ilgili verdiği tavsiyelerle adından sıkça söz ettiren iç hastalıkları uzmanı Prof. Dr. Canan Karatay, 2025 yılı için dikkat çeken bir açıklamada bulundu. Doğal alanların tahrip edilmesine vurgu yapan Canan Karatay, 2025 yılında büyük bir kıtlık yaşanabileceğini vurguladı.

BÜYÜK BİR KITLIK YAŞANABİLİR

Maden ocaklarının neden olduğu orman tahribatı ve zeytinliklerin önemine değinen uzman isim açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

"Yaklaşan 2025 yılında dünya genelinde büyük bir kıtlık yaşanması bekleniyor ve tüm dünya bu olası felakete karşı hazırlıklarını sürdürüyor. Bu noktada, maden ocakları nedeniyle yok edilen ormanlar ve özellikle zeytinliklerin hayati önemini vurgulamak istiyorum."

"ZEYTİN AĞACI, BİZİ AYAKTA TUTACAK"

Canan Karatay, "Zeytin ağaçları gelecekte bizi ayakta tutacak unsurlar arasında yer alacak. Bu ağaçlar son derece dayanıklı ve zorlu koşullara karşı direnç gösterebilen varlıklardır" dedi ve açıklamasını şöyle sürdürdü:

"Kuraklık, soğuk, zorlu araziler ve çeşitli zorluklar karşısında bile dimdik ayakta kalabilen zeytin ağaçları, devletlerin ayakta kalabilmesi için kritik bir rol oynayacak. Zeytin meyvesi ve yağı da büyük bir değere sahiptir. Lütfen zeytin ağaçlarının yok edilmesine engel olalım."

Öne Çıkanlar
Diğer Haberler
Son Dakika Haberleri
KARAR.COM’DAN