Karamollaoğlu'ndan Peker'in iddiaları için 6 başlıkta acil adım çağrısı

Karamollaoğlu'ndan Peker'in iddiaları için 6 başlıkta acil adım çağrısı

Saadet Partisi lideri Karamollaoğlu, organize suç örgütü lideri Sedat Peker'in YouTube'dan yayınladığı videolardaki iddialarına toplumun beklediği bir açıklamanın gelmediğini belirterek iktidara 6 maddelik bir çağrı yaptı.

Türkiye, organize suç örgütü lideri Sedat Peker'in YouTube üzerinden bölümler halinde yayınladığı videolardaki iddiaları konuşuyor. Sedat Peker iddialarını yeni isimlere taşıdı. Yine vahim ifşaatlar ortalığa saçıldı. Ancak hem Türkiye’nin hem de dünyanın gündeminde olan iddialar karşısında üç haftadır ‘videoların konuşulmasından ileri gidilmemesi’ kamuoyu vicdanını rahatsız etti.

'İDDİALAR SORUŞTURULMALI'

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu da söz konusu iddiaları 'vahim' olarak nitelendirdi ve yetkililerden toplumun beklediği cevap ve adımların hala atılmadığının altını çizdi. Karamollaoğlu, "Bu tür ciddi iddialara karşı atılacak etkin adımlarla, haksız yere itham edilenlerin aklanarak itibarlarının zedelenmesinin önüne geçileceği gibi; suç işleyenlerin de adalet önüne çıkarılarak cezalandırılması, toplumun adalete olan inancını da pekiştirecektir" diyerek iktidara 6 maddelik çağrıda bulundu:

"1-)İddialar kapsamında başta İçişleri Bakanı olmak üzere, söz konusu tüm isimler istifa etmeli ve yargı süreci ivedilikle başlatılmalıdır.

2-) İstifa etmemeleri halinde ise, Cumhurbaşkanı tarafından bu kişiler derhal görevlerinden alınmalıdır.

3-) Soruşturmaları yürütecek savcı ve hâkimlere mesleki güvencelerinin yanında, görev yeri ve görev konuları için de ayrıca güvence garantisi sağlanmalıdır.

4-) Devlet Denetleme Kurulu görevlendirilerek; araştırma, inceleme ve soruşturma süreçleri başlatılmalıdır.

5-) Ayrıca TBMM’nde de bir araştırma komisyonu kurulmalıdır.

6-) Basın yayın organlarında, bu iddialarla ilgili açılacak soruşturma ve tahkikatın şeffaf bir biçimde yer alabilmesini sağlayacak güvencenin açıkça verilmesi gerekmektedir."

İlgili Haberler
Öne Çıkanlar
YORUMLAR (4)
YORUM YAZ
UYARI: Hakaret, küfür, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. (!) işaretine tıklayarak yorumla ilgili şikayetinizi editöre bildirebilirsiniz.
4 Yorum
Diğer Haberler
Son Dakika Haberleri
KARAR.COM’DAN