Şişli Belediye Başkanı Şahan'dan 'işten çıkarma' açıklaması

Şişli Belediye Başkanı Şahan'dan 'işten çıkarma' açıklaması

Şişli Belediye Başkanı Resul Emrah Şahan, işten çıkarılan personellerle ilgili açıklama yaptı. Şahan, son üç aylık dönemde ihtiyaç dışı işe alım yapıldığını belirterek o personellerin iş akitlerine son verildiğini belirtti.

Yerel seçimlerde rekor oy oranıyla seçilen Şişli Belediye Başkanı Resul Emrah Şahan, yeni dönemin başlamasıyla bazı personellerin işlerine son verdi. Konuyla ilgili açıklama yapan Şahan, ''Seçim sürecinde, son üç aylık dönemde yapılan ihtiyaç dışı işe alımların iş akitlerine son verilmesine karar verilmiştir.'' ifadelerini kullandı.

Şişli Belediye Başkanı Resul Emrah Şahan'ın açıklamasının tamamı şöyle,

"Belediyemizin ilk meclis oturumunda, tüm meclis üyelerimizle imzaladığımız; kamusal fayda, açıklık ve şeffaflık, demokratik hesap verilebilirlik, katılımcılık, eşit hizmet, çoğulculuk, sürdürülebilirlik, yenilikçilik ilkelerimizle Şişli’de yeni bir hizmet dönemi başlamıştır.

Şişli Belediyesi’nin gelecek dönemi için belirlediğimiz ilkeler doğrultusunda kamusal faydayı önceliklendirmek, kamu kaynaklarını ve gücünü yurttaşlarımızın hizmetine tahsis etmek üzere; seçim sürecinde, son üç aylık dönemde yapılan ihtiyaç dışı işe alımların iş akitlerine son verilmesine karar verilmiştir.

Halkçı belediyecilik anlayışımız gereği; iş akdine son verilen personelleri, daha verimli olabilecekleri, liyakatlerini daha etkili bir şekilde gösterebilecekleri istihdam olanaklarıyla buluşturmak için kariyer destek birimlerimiz etkin bir şekilde devreye girecektir.

Şişli’yi; sosyal adalet ve kamu vicdanını gözeterek, herkese eşit hizmet anlayışıyla yönetecek, kimseyi hayatın zorluklarına karşı yalnız bırakmayacağız."

İlgili Haberler
Öne Çıkanlar
YORUMLAR
YORUM YAZ
UYARI: Hakaret, küfür, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. (!) işaretine tıklayarak yorumla ilgili şikayetinizi editöre bildirebilirsiniz.
Diğer Haberler
Son Dakika Haberleri
KARAR.COM’DAN