Back To Top
Son dakika! Bedelli askerlikte süre 21 güne indi

Son dakika! Bedelli askerlikte süre 21 güne indi

 - Son Güncelleme: 23.07.2018 Pazartesi 15:02
Yükleniyor...
- A +

AK Parti Grup Başkanvekili Muş, bedelli askerlik düzenlemesindeki 28 gün temel eğitimin 21 gün olarak revize edilmesini teklif edeceklerini bildirdi.

'15 bin ve 25 yaş' kriterlerinde herhangi bir değişikliğe gitmeyeceklerini belirten AK Parti Grup Başkanvekili Mehmet Muş, son kararı Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin (TBMM) vereceğini söyledi.

'3 KRİTER SÖZ KONUSU'

"Bedelli askerlik konusunda 3 kriter söz konusu. 25 yaş, 28 günlük temel eğitim ve 15 bin lira bedel. Kamuoyu ve siyasetteki tartışmalar ile TSK'nın gelecekle alakalı planlaması çerçevesinde, 28 günlük temel askerlikle ilgili teklifimiz bugün görüşülmekte. Biz teklifin 21 gün olarak revize edilmesi konusunda komisyona öneride bulunacağız" diyen Muş, sözlerine şöyle devam etti:

"Teklifle ilgili çalışmalara son halini TBMM verir. Müzakerelerde bizim teklifimiz, 28 günün 21 gün şeklinde yeni bir teklif olarak sunulmasıdır. Taktir miletvekillerinindir. Bedel ve yaşta bir değişiklik olmayacak; 25 yaş ve 15 bin lira."

Yükleniyor...
X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN