Kılıçdaroğlu'ndan Altılı masa çıkışı: Zorlukları hepimiz biliyoruz

CHP lideri Kılıçdaroğlu, Rumeli Hisarı - Aşiyan Füniküler Hattı Açılışı'ndaa yaptığı konuşmada, Altılı masaya ilişkin, Bizler hep beraber Türkiye'yi İkinci Yüzyıl'a hazırlayacağız. Bir ittifakız 6 lider bir aradayız Bugün yaşadığımız şartları hepimiz biliyoruz ama hepimiz bu zorlukları nasıl aşacağımızı da biliyoruz. bu güzel Cumhuriyetimizi demokrasi ile taçlandıracağız.'' çıkışında bulundu.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) tarafından yapımı tamamlanan Rumeli Hisarüstü-Aşiyan Füniküler Hattı'nın açılış törenine katıldı.

Burada yaptığı konuşmada 14 Kasım'da sekizinci toplantısını gerçekleştirecek olan Altılı masaya ilişkin dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Demokrasi vurgusu yapan CHP lideri Kılıçdaroğlu, '''Acaba belediye başkanına nasıl çelme takarım' diye bir arayışa girerseniz siz devleti yönetemezsiniz, nitekim yönetemiyorlar. Bizler hep beraber Türkiye'yi İkinci Yüzyıl'a hazırlayacağız. Bir ittifakız 6 lider bir aradayız Bugün yaşadığımız şartları hepimiz biliyoruz ama hepimiz bu zorlukları nasıl aşacağımızı da biliyoruz. Cumhuriyet'in ikinci yüzyılında bu güzel Cumhuriyetimizi demokrasi ile taçlandıracağız.'' dedi.

aca.jpg

'EKREM BAŞKAN TÜM ENGELLERİ AŞARAK İSTANBULLULARA HİZMET EDİYOR'

Kılıçdaroğlu'nun açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

"İmamoğlu, hangi zorluklarla karşılaştığını ve nasıl aştığını ayrıntılı bir biçimde ifade etti. Devleti yönetenlerin belli sorumlulukları vardı. Alt yöneticiler belli sorunlarla karşılaştığında, üst yöneticiler bu sorunların aşılması için katkı verirler, çaba harcarlar.

'Hayır bu sorunlar aşılmasın. İstanbul bizimdi belediye başkanı sorunlarla karşılaşsın, biz gelelim' bu sağlıklı ve tutarlı bir devlet anlayışı değildir. Ekrem başkan bütün engelleri bilgiyle, birikimle aşan ve İstanbullulara hizmet eden kişidir.

Elbette ki bir kente hizmet edilirken bilgiyle hizmet edilecektir. Planlama yapılacaktır. Maliyet hesapları çıkarılacaktır. Akademik dünyadan da yararlanılacaktır ve İstanbullular verilen hizmetin değerini yaşayarak göreceklerdir. Buraya gelirken yapılan bir rölyefin önünden geçtik.

'ACABA BELEDİYE BAŞKANINA NASIL ÇELME TAKARIM' DİYE BİR ARAYIŞA GİRERSENİZ SİZ DEVLETİ YÖNETEMEZSİNİZ'

Boğaziçi Üniversitesi sadece Türkiye değil akademik dünya açısından da son derece önemli bir üniversite. Üniversitede her türlü düşüncenin özgürce tartışılması, bilgi üretmesi bir ülkenin ekonomik açıdan sıçramasına yol açar.

Bilgi üretmeyen bir ülkenin 21. yüzyılda sınıf atlaması mümkün değildir. Elbette akademik dünyanın kendi özgürlüğü olacak. Bilgi kadar, hayatı sorgulamak kadar değerli bir şey yoktur. Bunları önemsiyorsanız bir vizyonunuz var demektir. Kısır tartışmalarla 'Acaba belediye başkanına nasıl çelme takarım' diye bir arayışa girerseniz siz devleti yönetemezsiniz, nitekim yönetemiyorlar.

''6 LİDER TÜRKİYE'Yİ İKİNCİ YÜZYIL'A HAZIRLAYACAĞIZ''

Bizler hep beraber Türkiye'yi İkinci Yüzyıl'a hazırlayacağız. Bir ittifakız 6 lider bir aradayız Bugün yaşadığımız şartları hepimiz biliyoruz ama hepimiz bu zorlukları nasıl aşacağımızı da biliyoruz.

Eğer bu ülke en zor zamanlarda Milli Kurtuluş Savaşı'nı vermiş ve büyük başarılara imza atmışsa ve attığı imza bütün mazlum ülkelere örnek olmuşsa, onlarda kendi bağımsızlıklarını inşa etmişlerse Cumhuriyet'in ikinci yüzyılında bu güzel Cumhuriyetimizi demokrasi ile taçlandıracağız.

Demokrasi geldiği zaman büyüme, kalkınma olacaktır. Hiç kimsenin yaşam tarzı, kimliği, inancı sorgulanmayacaktır. Bu ülkede yaşayan herkes bu ülkenin caddelerinde, sokaklarında, parklarında huzur içinde yaşayacaktır.

Umutsuzluğa kapılma gibi bir düşüncemiz asla olmamalı.''

İlgili Haberler
Öne Çıkanlar
YORUMLAR (1)
YORUM YAZ
UYARI: Hakaret, küfür, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. (!) işaretine tıklayarak yorumla ilgili şikayetinizi editöre bildirebilirsiniz.
1 Yorum
Diğer Haberler
Son Dakika Haberleri
KARAR.COM’DAN