Back To Top
Sözleşmeli öğretmen maaşları ne kadar?

Sözleşmeli öğretmen maaşları ne kadar?

Sözleşmeli öğretmen maaşları ne kadar?
- A +

2019 Sözleşmeli öğretmen maaşı ne kadar? Sözleşmeli öğretmen ek ders ücreti ne zaman yatar? sorularının yanıt haberimizde. Yeni atanacak 20 bin öğretmenin ilk maaşlarının ne kadar olduğu ve ek ders ücretlerinin ne zaman yatacağı mülakat sonuçlarının açıklanmasından sonra araştırılmaya başlandı. İşte on binlerin merak ettiği 2019 sözleşmeli öğretmen maaşları ve ek ders ücretleri hakkındaki detaylar...

Haberimizde "2019 Sözleşmeli öğretmen maaşı ne kadar?" sorusunun yanıtını bulabilir  Sözleşmeli öğretmen ek ders ücreti ne zaman yatacağına dair her şeyi öğrenebilirsiniz. Öncelikle mülakat sonuçlarından sonra tercih yapacak olan öğretmenlerin merak ettiği ley maaşlar ve ek ders ücretleri. Sözleşmeli öğretmen ek ders alacak, sözleşmeli öğretmenin ek ders ücreti, ek ders katsayısı ile kadrolu öğretmenin ek ders saat ücreti arasında fark olmayacak.Yani sözleşmeli öğretmen ve kadrolu öğretmen farkı kesinlikle yaşanmayacak. İşte sözleşmeli öğretmen ücretleri hakkında merak edilen tüm detaylar ve son dakika gelişmeleri

SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMEN MÜLAKAT SONUÇLARI İÇİN TIKLAYIN 

MEB bünyesine sözleşmeli olarak yeni atanan öğretmen maaşı ile kadrolu öğretmen maaşı arasında sözleşmeli/kadrolu ayrımından dolayı maaş farkı olmayacak.

19-01/14/2019-sozlesmeli-ogretmen-maasi-ne-kadar.jpg

2019 SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMEN MAAŞI NE KADAR?

Sözleşmeli öğretmen mülakat sonuçlarından sonra adı açıklanan 20 bin öğretmen adayı tercihlerini yapacak ve sonrasında ilk görev yerlerine atamaları olacak. Atanacak sözleşmeli öğretmenlerin maaşları ile kadrolu öğretmenlerin maaşları aynı olacak açıklaması Bakan tarafından yapılmıştı. MEB personeli arasında sözleşmeli & kadrolu kavramından dolayı oluşacak bir maaş statü farkı olmaması durumudur. Sözleşmeli öğretmen maaşı sözleşmeli olması nedeniyle düşük olmayacak. Sözleşmeli öğretmen ataması değil de kadrolu öğretmen ataması yapılmış olsaydı aynı maaş alınacaktı. Bu yüzden sözleşmeli öğretmen maaşı kadrolu atanan bir öğretmenin maaşı ile aynı olacak eksik olmayacak.

SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMEN EK DERS ÜCRETİ

Sözleşmeli öğretmen hizmet sözleşmesi içerisinde de yer aldığı üzere sözleşmeli öğretmen ek ders ücreti ile kadrolu öğretmen ek ders ücreti arasında fark olmayacak olup, kadrolu öğretmenin ek ders katsayısı ne ile çarpılıyorsa sözleşmeli öğretmen ek ders katsayısı da aynı oranla çarpılacaktır. Sözleşmeli öğretmen ek ders çizelgesi de kadrolu öğretmenlerin ek ders çizelgesi gibi hazırlanacak. Sadece ilgili öğretmenin bilgilerinin karşılığına sözleşmeli öğretmen ibaresi düşülebilir. Sözleşmeli öğretmen ek ders ücreti girişleri, ek ders teslim tarihleri de diğer öğretmenlerin ek ders süreci ile aynı işleyecek. Sözleşmeli öğretmen ek ders ücretinin yatma tarihi de değişmeyecek. Aynı okulda çalışan sözleşmeli & kadrolu tüm öğretmenlerin ek ders ücretleri aynı zamanda yatacak olup bu konuda ayrım yapılmayacak. Sözleşmeli öğretmen maaşları ve sözleşmeli öğretmen ek ders ücretleri konusunda MEB ilerleyen zamanlarda değişikliğe gitmeyecek. İmzalanan sözleşme gereği sözleşmeli öğretmen maaşı ve ek ders ücreti kadrolu öğretmenler ile denk olacak.

20 BİN ÖĞRETMENİN MAAŞI BELLİ OLDU

Milli Eğitim Bakanlığı'nın 20.000 Sözleşmeli Öğretmen atamasında en çok merak edilen konulardan biri ise net maaş ve ek ders ücretleri oldu. Yeni göreve başlayacak öğretmenlerin maddi gelirleri ne kadar olacak?

2018 yılı itibariyle sözleşmeli öğretmenlerin net maaşları 3.136,09 TL olarak belirlenmişti. Şubat sonu Mart başı gibi göreve başlaması planlanan 20.000 sözleşmeli öğretmenin net maaşı Ocak zammı ve enflasyon farkı ile birlikte yaklaşık 3.822,67 TL olacak. Sözleşmeli öğretmenlerin ek ders ücretleri ise SGK kesintisinden dolayı ders başı 12.63 TL olarak ödenecek.

Kadrolu öğretmenlere ders başı 14.64 TL ödeme yapılacak. Bu anlamda sözleşmeli öğretmenlerin maddi kaybı uzun vadede fazla olacak. Sözleşmeli öğretmenlere kadrolu öğretmenler gibi haftalık 3 ek ders saati nöbet ücreti ödenecek. Sözleşmeli öğretmenler de kadrolu öğretmenler gibi hafta sonu destekleme ve yetiştirme kursu açabilecek ve bu kurslardan 2 katı ek ders ücret alabilecek. Yeni atanacak öğretmenlerin branşları, aylık ek der, DYK, IYEP vb. saat sayıları dikkate alındığında aylık gelirlerinin 4.250-6.000 TL arasında değişiklik göstereceği düşünülüyor.

X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN