Uçaklardaki o yasak kalkıyor! Yıllardır bekleniyordu, THY resmen duyurdu: Artık serbest

Uçaklardaki o yasak kalkıyor! Yıllardır bekleniyordu, THY resmen duyurdu: Artık serbest

Dünya genelinde birçok kent merkezine uçak seferi olan THY, uzun yıllardır uygulanan bir yasağı kaldırmaya hazırlanıyor. Yabancı bazı havayolu şirketlerinde de yasak kaldırılırken, THY'deki gelişmeyi Genel Müdür Bilal Ekşi duyurdu. İşte, uçaklarda serbest olan o uygulama...

Uçak yolculuklarında uzun yıllardır güvenlik gerekçesi ile telefonların kapatılması ya da uçak moduna alınması tavsiye ediliyor.

Bugüne dek cep telefonunun açık olmasından ötürü yaşanan herhangi bir uçak kazası bulunmasa da yaşanacak en küçük bir sorun birçok insanın hayatını tehlikeye atacağından dolayı şimdiye kadar bu uygulama geçerli oldu.

thy-ucaklari.jpg

THY, TELEFON YASAĞINI KALDIRIYOR

Shiftdelete'te yer alan habere göre, teknolojinin gelişmesiyle birlikte ise uçaklarda bu sınırlamalar yavaş yavaş ortadan kalkıyor. Kendi internet servislerini sunmaya başlayan şirketler bu sayede kullanıcıların dünyadan kopmasının önüne geçiyor. Bu süreçte yeni bir gelişme de Türk Hava Yolları'nda (THY) yaşandı.

Türk Hava Yolları Genel Müdürü Bilal Ekşi, Twitter üzerinden yaptığı açıklamada, yolcuların seyahat sırasında rahatça mesajlaşabileceklerinin müjdesini verdi.

THY'nin yeni servisi ile birlikte tıpkı United Airlines'ta olduğu gibi belli başlı uygulamaların kullanımına izin vermesi bekleniyor.

thy-ucak-ici.jpg

THY GENEL MÜDÜRÜ MÜJDEYİ VERDİ

Bilal Ekşi, Twitter üzerinden yaptığı bir anketle sevindiren gelişmeyi duyururken, uçak yolculuklarında haberleşmenin önünü açan paylaşımında şu ifadelere yer verdi:

"Bulutlar üstünde, uçak içinde... Ekonomi, business fark etmez tüm yolcularımız sevdikleri ile serbestçe mesajlaşsalar, iyi olmaz mı?

-Çok iyi olur.
-Çook iyi olur."

thy-bilal-eksi-anket.jpg

İlgili Haberler
Öne Çıkanlar
Diğer Haberler
Son Dakika Haberleri
KARAR.COM’DAN