Back To Top
Mucize Doktor Fox TV ekranlarına geliyor! Mucize Doktor oyuncu kadrosu ve konusu

Mucize Doktor Fox TV ekranlarına geliyor! Mucize Doktor oyuncu kadrosu ve konusu

Mucize Doktor Fox TV ekranlarına geliyor! Mucize Doktor oyuncu kadrosu ve konusu
- A +

Mucize Doktor dizisi otizmli ve savant sendromlu bir genci canlandıran Taner Ölmez'in başrolünde olduğu, The Good Doctor isimli Amerikan uyarlaması bir dizidir. Ali Vefa (Taner Ölmez) en büyük hayali olan doktorluğa adımını atarken yaşadıklarını anlatacak olan dizinin ilk fragmanları da yayınlandı. İşte oyuncu kadrosundan konusuna kadar tüm detaylar...

Mucize Doktor dizisi Fox TV'de izleyici karşısına çıkmaya hazırlanıyor. İlk fragmanları ile izleyiciyi heyecanlandıran dizide, dağlık bir köyde hayata gözlerini açan Ali isimli otizmli ve savant sendromlu bir gencin doktor olma hikayesi anlatılıyor.

Amerikan tıbbi drama televizyon dizisi olan ve geçtiğimiz yılın en popüler dizisi seçilen The Good Doctor isimli diziden uyarlanan "Mucize Doktor" başarılı oyuncuları bünyesine kattı.

 

MUCİZE DOKTOR OYUNCU KADROSU

Otizmli bir doktorun Ali Vefa'nın hikayesini anlatan dizinin başrolünde Taner Ölmez yer alırken kadroda Murat Aygen, Sinem Ünsal, Hazal Türesan, Bihter Dinçel, Özge Özder, Fırat Altunmeşe, Hayal Köseoğlu, Onur Tuna, Reha Özcan ve Korhan Herduran gibi isimler yer alıyor.

Yapımcılık: MF Yapım

Senaryo: Pınar Bulut ile Onur Koralp

Yönetmen: Yusuf Pirhasan

MUCİZE DOKTOR DİZİSİ KONUSU

Mucize Doktor dizisinin konusu, Savant sendromlu deha Ali Vefa’nın en büyük hayali doktor olmaktır. Engeline ve karşılaştığı bütün önyargılara rağmen tıp fakültesini bitirmiş, stajını tamamlamış ve geriye sadece ihtisas yapmak kalmıştır. Yaşadığı taşra şehrinden ayrılır ve manevi babası Adil Erinç’in Başhekimi olduğu İstanbul Berhayat Hastanesi’nde Cerrahi Bölüm Asistanı olarak işe başlamak üzere yola çıkar.

Ama havaalanında meydana gelen bir kaza Ali’yi hayatının en önemli toplantısına geç bırakır.

Aynı sıralarda hastane yönetim kurulu toplanmış, Ali’nin işe alınıp alınmayacağını tartışmaktadır. Adil hariç kimse otizmli birinin doktor olabileceğine inanmaz. Ve Ali, saatlerce geç kalarak, korka korka, kendisine acımayla, inançsızlıkla bakan yönetim kurulunun karşısına çıkar…

Önyargılar kırılabilir mi? Hayaller gerçek olabilir mi?

MUCİZE DOKTOR 1. FRAGMAN İZLE

MUCİZE DOOKTOR 2. FRAGMAN İZLE

SAVANT SENDROMU NEDİR?

Fransızca bir terim olan 'Savant' bilmek anlamına gelmektedir. 1887'de Doktor Langdon Down tarafından ortaya atılan bu terim, zihinsel gelişimleri farklılık gösteren özel yetenekli kişiler için kullanılmıştır.

Otistik belirtilen gösteren Savantlar olabileceği gibi Otistik belirtileri olmayan 'İdyot savantlar'da bulunabilmektedir. İdyot Savant terimi olağandışı yeteneklere sahip ve zihinsel problemleri bulunan kişiler için halen daha kullanılmaktadır.

 

 

X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN