İçtiğiniz Kahve Kişilik Özelliğinizi Ortaya Çıkarıyor! İşte Karakter Özelliklerini Açığa Çıkaran Kişilik Testi

İçtiğiniz Kahve Kişilik Özelliğinizi Ortaya Çıkarıyor! İşte Karakter Özelliklerini Açığa Çıkaran Kişilik Testi

Kahve Kişilik Testi: Kahve kişilik tipiniz nedir? Sade kahve, espresso, latte ve ya kapuçino sever misiniz? Bugün, en sevdiğiniz kahve çeşidine göre kahve kişilik türlerine bakacağız. İçtiğiniz Kahve Kişilik Özelliğinizi Ortaya Çıkarıyor! İşte Karakter Özelliklerini Açığa Çıkaran Kişilik Testi. Kahve fincanınızı alın ve kahve kişilik özelliklerinizi okuyun.

Kahve Kişilik Testi: Kahve çekirdekleri, içtiğiniz kahvenin türüne göre kişiliğiniz hakkında sırlar barındırır. Nasıl 'ne yersen osun' yemek tercihlerine göre nasıl bir insan olduğunu araştırmak için kullanılıyorsa, benzer şekilde 'içtiğin şeysin' de en sevdiğin kahvenin senin hakkında ne söylediğini keşfetmek için geçerlidir.

Kahve, dünyada en çok tüketilen içeceklerden biridir. 2022'de yapılan yeni bir kahve araştırmasında, araştırmacılar, 3-4 fincana kadar kahvenin sağlıklı bir şekilde tüketilmesinin kalp hastalığı veya kanser gibi hastalıklardan ölüm riskini azalttığını ve ayrıca depresyonu uzak tuttuğunu buldu.

Davranış uzmanları ve psikologlar, insanların kişilik özelliklerini, stres altında nasıl tepki vereceklerini, her küçük ayrıntıyı kontrol etmek isteyip istemeyeceklerini vb. keşfetmek için çeşitli çalışmalar yürütüyorlar. Bilim tarafından desteklenen çalışmalar, sabır seviyeleri gibi pek çok ilginç kişilik özelliğini ortaya çıkardı. İşte içtiğiniz kahvenin seçimine göre duyarlılık, içe dönüklük, dışa dönüklük gibi kişilik özellikleriniz...

kahve-kisilik-testi-1.jpg

1 SADE KAHVE SEVERLERDEN MİSİNİZ?

Eğer sade kahve içiyorsanız, o zaman sade kahve içen kişilik tipi , sizin saçma sapan, eski kafalı, saf, sabırlı, verimli bir insan olduğunuzu söylüyor. Azimli ve kararlı, zindelik odaklı, kendi kendine yeterli, yetkilendirilmiş bireylersiniz. İşleri basit tutuyorsunuz. Her şeyi gördüğünüz gibi söylüyorsunuz. Tartışmalardan ve çatışmalardan uzak durursunuz. ' Ne ise odur ' ideolojisiyle yaşıyorsunuz . Kontrolün sizde olmasını seviyorsunuz ve yapmaya istekli olmadığınız sürece bir şeyi yapmaya kolayca ikna edilemezsiniz. Ani dışa dönüklük sergileriyle sessiz ve karamsar olma eğilimindesiniz.

Sade kahve içenler değişime karşı dirençlidir, ancak kendi yöntemleriyle belirlenmiş rutinler konusunda rahattırlar. Genellikle başkaları tarafından kendileri için belirlenen eğilimleri veya yolları takip etmekten kaçınırlar. Bir şeylere uzun süre takılıp kalmazlar. Her zaman ilerlemek için bir planları vardır. Bu özellikleri de onları güvenilir insanlar yapar.

kahve-kisilik-testi-2.jpg

2- CAPPUCCINO SEVENLERDEN MİSİNİZ?

Cappuccino içiyorsanız, cappuccino kahve içen kişilik tipi , maceracı, açık fikirli, sofistike, dürüst, motive, süper yaratıcı bir insan olduğunuzu söylüyor. Araştırmalar, kapuçino severlerin, bazen aşırı derecede takıntılı ve bazı şeylere karşı hassas olan mükemmeliyetçi olduklarını göstermiştir. Sağlık bilincine sahipler ama siyah kahve sevenler kadar değiller. Saf neşe için daha ince şeylere düşkün oldukları ve baskın hale geldikleri veya herkesi dinledikleri, ancak sonunda istedikleri şeyi yaptıkları bulunabilir.

Cappuccino severlerin macera sevgisi, monotonluktan veya uzun süre aynı tekrar eden şeylerden hoşlanmamalarına neden olur. Farklı şeyleri ve çeşitleri keşfetmeyi severler. Bilinmeyeni keşfetmekten korkmazlar. Yeni bir beceri öğrenmek için kendi başlarına yeni yerlere memnuniyetle gidecekler veya menüyü keşfetmek için yeni bir restorana göz atacaklar. Sosyal ortamlarda veya insanlarla birlikte olmaktan hoşlanırlar. İnanılmaz bir mizah anlayışları var. Hızlı zekalarıyla gününüzü aydınlatabilir ve en uygun zamanda doğru şeyi söyleyebilirler.

kahve-kisilik-testi-3.jpg

3 - ESPRESSO SEVENLERDENN MİSİNİZ?

Espresso içiyorsanız, espresso kahve içmek kişilik tipi, güçlü bir karaktere sahip, kendi yollarında cesur olan bir birey olduğunuzu söylüyor. Hem profesyonel hem de özel yaşamınızda çok çalışmaya, pratik olmaya, katı rutinlere uymaya, her gün aynı saatte uyanmaya, düzenli egzersiz yapmaya, ofise ulaşmaya veya işe erken başlamaya yatkınsınız. Bir şeyden diğerine savrulmuyorsunuz. Dakiksiniz ve işleri veya yapılacaklar listelerini düzenli tutmak konusunda titizsiniz.

Espresso severlerin doğal liderler, hedef odaklı, kendine güvenen, organize ve verimli bireyler olduğu bulunmuştur. Genellikle kendilerini çalışmaya o kadar kaptırırlar ve sonra işlerini veya hayatlarını önceden planlarlar ki, kendileri için zamanın izini kaybederler. Rutinlerindeki küçük bir değişiklik veya plan eksikliği bile onları ani, kayıtsız ve huysuz yapabilir. Espresso severler fincanınıza zaman zaman kendinize daha çok sevgi katın.

kahve-kisilik-testi-4.jpg

4 - LATTE SEVERLERDEN MİSİNİZ?

Latte içiyorsanız, o zaman latte kahve içen kişilik tipi , sizin rahat, hoş, akıcı bir insan olduğunuzu söyler. Nadiren risk almaktan hoşlanırsınız. Çok fazla veya en azından tehlikede olmayan şeyler üzerinde çalışma eğilimindesiniz. Konuşmaların tarafsız taraflarına bağlı kalırsınız veya orta yolu seçersiniz. Yumuşak huylusunuz ve basit, karmaşık olmayan şeyler arıyorsunuz. Taraf seçmekten veya karar vermekten nefret ediyorsun. Önünüze ne gelirse gelsin ya da ne giderse gidersiniz.

Latte içenlerin keyifli, cömert, kibar, rahatlık arayan ve hayattaki küçük şeyleri seven kişiler olduğu bulunmuştur. Açık bir kitap gibiler ve basit ama sıcak-bulanık bir şekilde. Enerjileri sıcak ve misafirperverdir. Bir tartışmanın ortasında bulunurlarsa, büyük olasılıkla ortamdaki acıyı yumuşatırlar. Başkalarına yardım etmek için ekstra yol kat edecekler. Latte içenlerin daha az maceralı aktivitelerle uğraşırken veya evde oturup en sevdikleri programları izlerken bulunma olasılığı daha yüksektir.

İçtiğin kahveye göre kişilik tipiniz uydu mu? Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz?

Öne Çıkanlar
Diğer Haberler
Son Dakika Haberleri
KARAR.COM’DAN