Şehrin göbeğinde elektrik kablosu faciası! Çocuklarını korumak için ölümü göze aldı, korkunç anlar kamerada

Kopan elektrik kabloları, çocuklarının üzerine düşen anne, ölümü göze alarak kendini yüksek voltaj içeren kabloların önüne attı. Korkunç anlar kameralar tarafından kaydedildi. İşte detaylar...

İstanbul'un Bağcılar ilçesine bağlı 15 Temmuz Mahallesi'nde 22 Haziran Perşembe günü saat 11.00 sıralarında sokaktan geçen bir kamyonun dorsesi elektrik kablolarına takıldı. Kamyonun ilerlemeye devam etmesinin ardından kablonun bağlı olduğu elektrik direği yerinden çıkarak devrildi.

elektrik-kablosu-koptu-cocuklarin-uzerine-dustu-13.jpg

Elektrik kabloları ve direk patlayarak Tuğba Postacı ve çocuklarının yanına düştü. Anne ve çocukları patlama ve kıvılcımların arasında kaldı. Çocuklarından birisinin hafif şekilde yaralandığı anne ve diğer iki çocuğun durumunun iyi olduğu öğrenildi.

elektrik-kablosu-koptu-cocuklarin-uzerine-dustu-12.jpg

"O AN BİTTİ BENİM İÇİN"

Korku dolu anları yaşayan Tuğba Postacı, şunları söyledi:

"Çocuğumu kurstan almaya gidiyorum. Küçük çocuk elimdeydi zaten diğeri de sakızını açmaya çalışıyordu. Direğin çocuğun üzerine geldiğini gördüm. Çocuk gitti zaten diyerek o an bitti benim için her şey.

Bir baktım elimdeki çocuk savrulmaya başladı. Tel koptuğu gibi çocuğa vuruyor sonra diğer çocuğun çığlıklarını duyunca ona yetişme çalıştım elime geldi, ayağıma geldi, çocuğa yetişemedim.

Sonra nasıl oldu bilmiyorum bir şekilde tutup çektim. Parka gittik toprağa basmak için sonra sağlık ocağına koştuk orada ilk müdahaleyi yaptılar. Sonra özel hastaneye götürdük oradan da devlet hastanesine geçtik."

elektrik-kablosu-koptu-cocuklarin-uzerine-dustu-16.jpg

Tuğba Postacı, kamyoneti süren kişi ile elektrik dağıtım şirketinden şikayetçi olduğunu belirtirken, "Çocuğum evde halen çok ağlıyor çok korkuyor. Etkisinde halen, ben bile burada durmak istemiyorum çünkü sanki aynı şeyi yaşayacakmışım gibi" diye konuştu.

Görgü tanığı Ahmet Öz ise, "Kablolar yere düştüğü için alevler çıkıyordu ateş sıçraması oldu. İnsanlar çıktı ne oluyor diye. Sonra ekipleri çağırdılar" ifadesini kullandı.

elektrik-kablosu-koptu-cocuklarin-uzerine-dustu-24.jpg
Tuğba Postacı

İlgili Haberler
Öne Çıkanlar
Diğer Haberler
Son Dakika Haberleri
KARAR.COM’DAN