Back To Top
Kars Valisi Öksüz: “Vatandaşlarımızdan özür dileriz, kayak merkezimizde her şey normale döndü”

Kars Valisi Öksüz: “Vatandaşlarımızdan özür dileriz, kayak merkezimizde her şey normale döndü”

Kars Valisi Öksüz: “Vatandaşlarımızdan özür dileriz, kayak merkezimizde her şey normale döndü”
- A +

Kars’ın Sarıkamış ilçesinde bulunan Cıbıltepe Kayak Merkezi’nde yaşanan telesiyej arızası hakkında açıklamada bulunan Vali Türker Öksüz, “Vatandaşlarımızdan özür dileriz

Şu an kayak merkezimizde her şey normale döndü” dedi.

Bugün saat 13.00 sıralarında Sarıkamış’taki Cıbıltepe Kayak Merkezi’nde zirveye yakın noktada lift hattında arıza meydana geldi. Telesiyejlerdeki onlarca kişi, zirvedeki istasyona yaklaşık 50 metre kala inip zirveden aşağı kaymaya hazırlanırken meydana gelen arızayla şaşkınlık yaşadı. Aniden duran telesiyejlerde mahsur kalanlar, sistemin çalışmasını bekledi. Ancak dakikalar ilerledikçe mahsur kalanların endişesi arttı. Çocuklarıyla gelen aileler ise daha fazla endişelendi. Arızanın giderilmesi gecikince bazı vatandaşlar kayak takımlarını aşağı atıp sonra kendileri atladı. Ekiplerin müdahalesiyle arıza giderilirken, telesiyejler yeniden çalıştı.

Olay sonrası bölgeye giden Kars Valisi Türker Öksüz, incelemelerde bulunarak açıklama yaptı. Vali Öksüz, “Kayak merkezindeki mekanik tesislerde kısa süreli bir arıza oldu. Mekanik tesislerin acil sistem durumları var. Fakat şansızlık, mekanik tesislerin acil sisteminde de arıza oldu. Bir süre sonra o da çalışmayınca vatandaşların bir kısmı yaklaşık 1 saat mahsur kaldı. Özür diliyoruz öncelikle. Arkadaşlarımız çok kısa sürede müdahale ettiler. Müdahale sonucunda her şey normale döndü. Şu an kayak merkezimizde her şey normale döndü” diye konuştu.

KARS/İHA


(FOTOĞRAF)


X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN