04.06.2020  21:25
KAYNAK: 
KARAR.COM

Koronavirüs kapan doktorun maaşından kesinti yapıldı

İstanbul Sultangazi'de görev yapan ve bir hastasından koronavirüs kapan doktor, karantinada kaldığı 12 günlük sürenin maaşından kesildiğini belirtti.

+
-

İstanbul Sultangazi'deki aile sağlığı merkezinde görev yapan doktor koronavirüse yakalandı. 12 gün karantinada kalan doktor göreve dönünce maaşının kesildiğini söyledi. 

Aile sağlığı merkezinde görev yapan Doktor Mustafa Alparslan Kozan, 5 Mart tarihinde bir hastasından Koronavirüs kaptı ve 12 gün karantinada kaldı. İyileştikten sonra da plazma bağışçısı olan doktor, bu süreçte maaşının kesildiğini söyledi.

"ÜCRET KESİNTİSİNE UĞRADI"

Haber Global'den Aytaç Kurnaz'a konuşan doktor, "Raporlu olduğumuz günün ücret kesintisine uğradığını gördük. Normalde o dönem için 6 bin 160 lira kadar almamız gerekirken 3 bin 88 lirası kesilmişti" açıklamasında bulundu. 

Doktor Mustafa Alparslan Kozan karantina günlerini ise şöyle anlattı:

"Bir odadaydık ve sadece banyo ihtiyaçlarımızı gidermek için odadan çıkıyorduk. Karantina odasında da hastalarla ilgilenmeye devam ediyordum. Covid-19'lu hastaları arayıp onların durumunu takip ediyordum."

İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü'ne başvuru yaptığını ve henüz bir geri dönüş alamadığını belirten doktor Kozan, eğer bu yanlışlıkla olmuşsa bu yanlıştan geri dönülmesini istiyor.

DİĞER HABERLER
Bisikletten düşen kişi öldü
4 ilde FETÖ operasyonu: 1 tutuklu
İki kişiyi öldürdü, börek yerken yakalandı
Türkler cesaret edemez
Şimdiye kadar 300 hektarlık alan yandı
Gelibolu'da 3 köy boşaltıldı
'Tam otellik yanan' arazi kime ait çıktı?