Bireylikler'den 'Gitmenin Mahcubiyeti'

Bireylikler'den 'Gitmenin Mahcubiyeti'

Son sayısını 'Gitmenin Mahcubiyeti' kapağıyla yayımlayan Bireylikler dergisi yayın hayatına son verdi.

Mart-Nisan 2005 tarihinde “beyhude mücadele” çağrısıyla Kayseri’de çıkmaya başlayan iki aylık kültür sanat edebiyat dergisi Bireylikler, 98. sayısını çıkararak yayın hayatına son verdi.

Gazete Duvar'da yer alan habere göre; İlk sayısından başlayarak edebiyat içi, edebiyat dışı farklı alanlara ait tartışmalara yer veren dergi; Gülten Akın, Emin Akdamar, Ece Ayhan, İlhan Berk, Hayati Baki, Edip Cansever, Ahmet Erhan, küçük İskender, Muzaffer Kale, Ahmet Oktay, M. Erdem Özler, Şakir Özüdoğru, Elif Sofya, Cemal Süreya, Zeynep Uzunbay, Hilmi Yavuz gibi şairlerle Ballard, Sevim Korkmaz, Gürsel Korat, Latife Tekin gibi ve romancılar üstüne dosyalar yaptı.

Derginin 98. sayısında Ahmet Oktay’ın dergicilik üstüne bir yazısı ile Osman Akınhay ile Bekir Tarık’ın yaptığı görüşme dışında Özgür Asan, Ejder Demir, Orhan Emre, Özcan Erdoğan, Mustafa Eroğlu, Tamer Gülbek, Hilmi Haşal, Sevim Korkmaz, Gürsel Korat, Selçuk Küpçük, Ertuğrul Meşe, Şakir Özüdoğru, Hüseyin Peker, Nefise Pınar, Halim Şafak, Kerem Toker, Musa Yazıcı, Hayri K. Yetik, Şirvan Erciyes ve Yaprak Zihnioğlu gibi şair ve yazarların Bireylikler üstüne düşünceleri ile Ahmet Ada, Emin Akdamar, Nilcan Altay, Oğuz Ateşoğlu, Bayram Balcı, Hakkı Çınar, Ejder Demir, Erdinç Dinçer, Arsen Everekliyan, Mehmet Girgin, Tamer Gülbek, Hilmi Haşal, küçük İskender, Muzaffer Kale, İdris Oğultarhan, Osman Olmuş, Nefise Pınar, William Shakespeare, Hayri K. Yetik, İsmail Güney Yılmaz ve Reha Yünlüel’in şiirleri yer alıyor.

Yeni ve son sayıda, 98 sayının içeriklerinin yer aldığı bir dizin de ek olarak veriliyor.

Öne Çıkanlar
YORUMLAR
YORUM YAZ
UYARI: Hakaret, küfür, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. (!) işaretine tıklayarak yorumla ilgili şikayetinizi editöre bildirebilirsiniz.
Diğer Haberler
Son Dakika Haberleri
KARAR.COM’DAN