Bel fıtığı olanlar dikkat! 1 saatte kurtulabilirsiniz

Bel fıtığı olanlar dikkat! 1 saatte kurtulabilirsiniz

Erzurum'da Şehir Hastanesi'nde, bel fıtığı nedeniyle yapılan endoskopik yöntemle hızlı bir şekilde tedavi ediliyor. Şiddetli bel ve bacak ağrıları yaşayan ve günlük yaşamlarında sorunlar yaşayan hastalar, beyin ve omurga cerrahı Dr. Ali Ekrem Adıyaman tarafından ameliyat ediliyor. 5 milimetrelik kesi ve tek dikiş ile gerçekleştirilen 1 saatlik endoskopik yöntem, hastaların tedavisinde etkili bir çözüm sağlıyor.

Erzurum Şehir Hastanesi, bel fıtığı sorunu yaşayan hastalara son derece etkili bir tedavi yöntemi sunmaktadır. Hastaneye şiddetli bel ve bacak ağrıları gibi fıtık şikayetiyle başvuran ve günlük yaşamlarında sorunlar yaşayan hastalar, beyin ve omurga cerrahı Dr. Ali Ekrem Adıyaman ve ekibi tarafından ameliyat edilmektedir.

Yaklaşık 1 saat süren operasyonda, endoskop cihazı kullanılarak fıtıklı bölgeler temizlenmekte ve 5 milimetrelik bir kesinin tek dikişle kapatılmasıyla hastalar tedavi edilmektedir. Bu yöntem, fıtıktan kurtulmanın yanı sıra daha hızlı iyileşme süreci ve normal yaşama dönme fırsatı sunmaktadır.

2-009.jpg

Erzurum Şehir Hastanesi, Doğu Anadolu Bölgesi'nde tam kapalı endoskopik bel fıtığı tedavisini uygulayan ilk hastanedir. Bu yöntem, sadece 5 milimetrelik bir kesiden girilerek fıtığın temizlenmesini sağlamakta ve çevre dokulara minimum zarar vermektedir. Ameliyat sonrasında hastalar daha az ağrı hissetmekte ve daha hızlı iyileşme süreci yaşamaktadır. Ayrıca, hastalar aynı gün içinde taburcu edilebilmektedir. Bu yöntem, dünya genelinde en son teknikler arasında yer almaktadır ve Erzurum Şehir Hastanesi tarafından bölgedeki hastalara sunulmaktadır.

4-001.jpg

Beyin ve omurga cerrahı Dr. Ali Ekrem Adıyaman, bel ağrısı olan hastaların tamamının bel fıtığına sahip olmadığını belirterek, hastaların büyük bir kısmının ameliyatsız tedavi edildiğini ifade etti. Hastanede enjeksiyon tedavisi uygulandığında hastaların kısa sürede sağlıklarına kavuştuğunu belirten Adıyaman, ameliyat gerektiren bel fıtığı olan uygun hastalarda ise tam kapalı endoskopik yöntemin daha iyi sonuçlar verdiğini vurguladı. Bu yöntem, eski yöntemlere kıyasla daha küçük bir kesi gerektirmekte, dokularda daha az zarar oluşmasını sağlamakta ve ameliyat sonrası ağrıyı azaltmaktadır.

1-009.jpg

Ameliyat sonrası başarılı bir iyileşme süreci yaşayan hastalardan biri olan Handan Sürmeli, ameliyat öncesi yaşadığı ağrılar nedeniyle sosyal ve iş hayatının olumsuz etkilendiğini belirtti. Ancak Dr. Adıyaman tarafından yapılan ameliyat sonrasında hızla iyileştiğini ve normal hayatına döndüğünü ifade ederek hastanenin doktorlarına teşekkür etti.

Öne Çıkanlar
YORUMLAR (2)
YORUM YAZ
UYARI: Hakaret, küfür, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. (!) işaretine tıklayarak yorumla ilgili şikayetinizi editöre bildirebilirsiniz.
2 Yorum
Diğer Haberler
Son Dakika Haberleri
KARAR.COM’DAN