İnternet paketi bitenlere bedava internet! Bu yöntemle aylık 60 GB ücretsiz internet anında hesabınıza tanımlanıyor

İnternet paketi bitenlere bedava internet! Bu yöntemle aylık 60 GB ücretsiz internet anında hesabınıza tanımlanıyor

İBB Wi-Fi noktaları her geçen gün genişliyor. İBB; meydan, cadde, park-bahçe, spor ve kültür tesisleri gibi birçok kamusal alanın yanı sıra toplu taşıma araçlarında ücretsiz internet hizmeti veriyor. İBB Wi-Fi için 'İstanbul Senin' mobil uygulamasını indirenlere ilk üç ay aylık 60 GB, sonraki aylarda aylık 30 GB internet paketi ücretsiz veriliyor. Peki, İBB Wi-Fi'ye nasıl bağlanılır? İBB Wi-Fi şifre alma nasıl yapılır? İBB Wi-Fi nerede var? İşte, İBB Wi-Fi şifre alma sayfası...

Hayatımızın en büyük ihtiyaçlarından biri haline gelen internet bağlantısı, kimi zaman mobil kotamızın bitmesi nedeniyle kesilebiliyor. İstanbulluların ve yabancı turistlerin Megakent'te internetsiz kalmaması adına İBB'nin ücretsiz wi-fi internet hizmeti büyük bir ihtiyacı karşılıyor.

İBB WI-FI NASIL BAĞLANILIR?

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin (İBB) ücretsiz wi-fi internet hizmetinden faydalanmak için 'İstanbul Senin' adlı mobil uygulamayı akıllı telefonunuza ya da tabletinize indirmeniz gerekiyor.

İstenen kişisel bilgilerle sisteme üye olduktan sonra 'İBB Wi-Fi' bağlantısına tıklayarak bulunduğunuz yerdeki İBB wi-fi ağına bağlanabilirsiniz.

ibb-wifi-noktalari.jpg

İBB WI-FI KOTALI MI, KAÇ GB?

'İstanbul Senin' uygulamasına ilk kez kayıt olanlar 3 ay boyunca aylık 60 GB kota sahibi oluyor. İlk 3 aydan sonra aylık 30 GB kota uygulanıyor.

Son verilere göre, 'İstanbul Senin' uygulaması üzerinden İBB ücretsiz wi-fi internet hizmetini kullananların sayısı 5 milyonu geçti.

İBB ücretsiz wi-fi internet bağlantısının indirme (download) hızının 2 MB olduğunu belirtelim.

İBB WI-FI NOKTALARI NERELERDE VAR?

'İstanbul Senin' uygulamasında yer alan İstanbul haritası üzerinden İBB ücretsiz wi-fi hizmetinden faydalanabileceğiniz 9 bin 563 noktayı görebilirsiniz.

Öte yandan metrobüs araçları dahil 3 bin fazla otobüste İBB ücretsiz wi-fi hizmeti veriliyor. 'İstanbul Senin' uygulamasıyla otobüslerdeki wi-fi ağlarını ücretsiz kullanabilirsiniz.

İBB wi-fi hizmetini, yabancı ülke vatandaşları arasında en fazla Rusya, Almanya, İran ve İngiltere vatandaşları kullanıyor. En çok bağlantı yapılan lokasyonlar ise Beyoğlu İstiklal Caddesi, Sultanahmet, Kadıköy, Eminönü Meydanı ile Taksim Atatürk Kütüphanesi.

İBB WI-FI BAĞLANTI NOKTALARI HARİTASI

ibb-ucretsiz-wifi-nerelerde-var.jpeg

İBB WI-FI İNTERNET UYGULAMASI NASIL İNDİRİLİR?

Metrobüs ve otobüslerin yanı sıra İstanbul'daki binlerce noktada kullanabileceğiniz İBB ücretsiz wi-fi internetten faydalanmak 'İstanbul Senin' uygulamasını mobil cihazınıza indirmeniz gerekiyor.

'İstanbul Senin' uygulaması App Store (iPhone), Google Play Store (Android) ve Huawei App Galery mobil mağazalarından ücretsiz indirilebiliyor.

İSTANBUL SENİN UYGULAMASI İNDİR

İlgili Haberler
Öne Çıkanlar
Diğer Haberler
Son Dakika Haberleri
KARAR.COM’DAN