Yavuz Ağıralioğlu; Bülent Turan sana söylüyorum, Ümit Özdağ sen anla

Yavuz Ağıralioğlu; Bülent Turan sana söylüyorum, Ümit Özdağ sen anla

Yavuz Ağıralioğlu, İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Kavuncu için 'FETÖ'cü diyen Ümit Özdağ ve tartışmaya dahil olan AK Partili Bülent Bülent Turan'a sosyal medyada paylaştığı video ile cevap verdi.

İYİ Parti İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ'ın canlı yayında İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu'yu FETÖ'cülükle suçlamasının ardından çıkan tartışma sürüyor. Meral Akşener, bugün İYİ Parti'ye operasyon yapılmak istendiğini ima ederken, bir tepki de İYİ Parti İstanbul Milletvekili Yavuz Ağıralioğlu'ndan geldi.

Ağıralioğlu, sosyal medyadan yaptığı paylaşımda, Ümit Özdağ için dikkat çeken ifadeler kullanırken, "Partinin dağılacağını ve milletvekillerinin ayrılacağını" öne süren AK Partili Bülent Turan'a da tepki gösterdi.

Ağıralioğlu, Meclis'te yaptığı bir konuşmanın videosunu paylaşarak “Aslolan 'Fetö'cülük' ile mücadeledir. Fetö'cülük nedir? Bülent Turan sana söylüyorum, Ümit Özdağ sen anla!" ifadelerini kullandı.

 

KAVUNCU'DAN ÖZDAĞ'A CEVAP: AKLINI YİTİRMİŞ ZİHNİYET...

İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu ise tartışmaların ardından Özdağ’a “İftiracılarla mücadelemiz sonuna kadar devam edecek” açıklaması ile cevap verdi.

 

 

Bu konuda savunma yapmayı o kadar gereksiz görüyorum ki ama bu arsızca hareket edenlere karşı hukuki haklarımı sonuna kadar götüreceğim. Allah hiç kimseyi bu iftiralarla karşı karşıya bırakmasın. Türkiye bunlardan çok çekti. Hapishanelerde çok çekenler oldu. Oturduğu yerden iki cümle ile insanların hayatına kastedenler, itibar suikastı yapanlar bunun bedelini en ağır şekilde ödeyecek. Buğra Kavunca aklını yitirmiş zihniyetle sonuna kadar mücadele edecek. 

İYİ PARTİ'DE 'FETÖCÜ' GERİLİMİ

İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ, CNN Türk'teki canlı yayında İyi Parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu için 'FETÖ'cü' iddiasında bulunmasıyla başlayan tartışma partide gerileme neden oldu. Özdağ'ın "FETÖ'cü bir sivil toplum örgütünün eğer başkan yardımcılığını yapıyorsanız, öncesindeki başkan ve sonrasındaki başkan FETÖ'cüyse, bu arada FETÖ'yle ilgili yıllar boyunca bir tane olumlu veya olumsuz açıklamanız yoksa, sosyal medya hesaplarınız bomboşsa, bu şekillendirilmiş demektir. Hayatın normal akışına aykırıdır" şeklindeki sözlerine partililerden sert karşılık geldi. 

BUĞRA KAVUNCU: SUÇ DUYURUSUNDA BULUNACAĞIM

Özdağ'ın iddialarının ardından telefonla yayına bağlanan Buğra Kavuncu, şunları söyledi:

Öncelikle şunu söyleyeyim, büyük bir üzüntüyle ve biraz da öfkeyle dinledim. Hukuk katliamı yapıldı orada, bugüne kadar kongre süreciyle alakalı sosyal medyada ya da herhangi bir mecrada yorum yapmama konusunda özen gösterdim çünkü parti içi bir meseledir. Davaya, partiye zarar verecek kamuoyunda bu yoğun tartışmaların kişisel çıkarlar için yapılmasını hiçbir zaman sağlıklı bulmadım. Ben yarın Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunacağım, bana bu iftiralarda bulunan kişiyle ilgili. Allah herkesi iftiradan saklasın.

İstanbul kongresinde kendisi taraf oldu, daha sonra bir büyük kongre yaptık, orada da bir demokratik süreç işledi. Madem 3 yıldır böyle bir sıkıntısı, endişesi vardı, biz her şeyi hukuk önünde aradık. Programda bahsettiği bütün gazetecilerle ilgili ben suç duyurunda bulundum yarın da kendisiyle ilgili suç duyurusunda bulunacağım.

Türk mahkemelerine de doğumumdan bu yaşıma kadar bütün yaşantımı didik didik etmelerine imkan vereceğim.

Bahsedilen dernek Kazakistan Türk İşadamları Derneği. O dernek o dönemde tek iş adamları derneğiydi Türk firmalarının mensup olduğu, 180’e yakın firma bu derneğin üyesiydi. Bunların içinde Türkiye’de bildiğiniz birçok markalaşmış, uluslararası nitelikte firma da vardı, sempatizan olan firmalar da vardı. Ben 2010 yılına kadar bu dernekte yönetim kurulu üyesi olarak çalıştım, o dönemde Kazakistan’dan ayrıldım, İsviçre’de iş hayatıma devam ettim. Benim başkan yardımcısı olduğum dönemde bu iş adamları derneğinin Zeki Pilge de başkanlığını yapıyordu.

AKŞENER: ONU HEP BERABER GÖRECEĞİZ

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, bugünkü grup toplantısının ardandan konuyla ilgili "Onu hep beraber göreceğiz. Benim, arkadaşlarımın ne konuştuğu değil de bugün Bülent Turan’ın ne konuştuğu benim için önemli" açıklamasında bulundu. 

BÜLENT TURAN: GRUP BİLE KURAMAYACAKLAR 

AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan Twitter hesabından yaptığı paylaşımda İYİ Parti'nin dağılacağını ileri sürmüştü: 

İYİ Parti'de kim FETÖcü, kim değil bilemem ama 1 yıl önce; “İYİ Parti bir operasyon için kuruldu, seçimden sonra dağılma süreci başlayacak”demiştik Partisine küsen Gn Bşk, Mv istifaları, kongrede liste oyunları derken şimdi de malum tartışma. Bekleyin, Grup bile kuramayacaklar!

İlgili Haberler
Öne Çıkanlar
Diğer Haberler
Son Dakika Haberleri
KARAR.COM’DAN