Back To Top
Bir FETÖ davası ve Ergin’in tanıklığı

Bir FETÖ davası ve Ergin’in tanıklığı

 - Son Güncelleme: 22.09.2019 Pazar 08:23
- A +

Yakın zamandaki Ankara seyahatimizde eski Adalet Bakanı Sadullah Ergin’le de uzun süre sohbet etme imkânı bulmuştuk. Yıldıray Oğur’la birlikte.

Sadullah Bey, o gün söyledi eski HSYK 1. Daire Başkanı İbrahim Okur davasında tanık olarak ifade vereceğini. O dönem olan bitenleri anlattı. Biz de “Hatıralarınızı yazsanız” dedik. En kritik olaylarla ilgili öylesine ilginç detaylar vardı ki.

Bakan gitti ifade verdi, 2 saati bulan ifadenin ana çerçevesini Elif Çakır’ın 20 Eylül tarihli yazısında Karar’da okudunuz. Okumadınızsa girip bakın lütfen.

İbrahim Okur FETÖ’cülükten yargılanıyor. FETÖ’nün yargıda örgütlenmesinin mimarı olmaktan. 3 yıldır içerde. Elif Çakır dosyanın safahatını yazmış: Gözaltına alındıktan 2 yıl 1 hafta sonra ancak hakim karşısına çıkmış. 6 celse boyunca Ergin’in tanıklığını talep etmiş. Mahkeme ancak altıncı celsede Ergin’in tanıklığına karar vermiş. 

Ergin ifadesinde 11 başlık altında Okur’un o dönemde yaşanan olaylardaki tavrını anlatmış. Bunlar, her olayda Okur’un FETÖ yapılanmasını önlemek için nasıl çaba gösterdiğine yönelik örnekler içeriyor.

Bunlar deyim yerindeyse birinci elden tanıklık. Bu noktaya üç yıl sonra gelinmiş olması adalet adına büyük sorun. Öyle bir durum söz konusu ki, sizin suçsuzluğunuza somut olayları anlatarak Adalet Bakanı bile tanıklık ediyor olsa, yaşanan sürecin içinde kolayca vurulan damgadan yakanızı kurtarmanız kolay olmuyor. Sadullah Ergin’in tanıklığına 6 celse önce karar verilse, en azından altı celsenin kapsadığı süre kazanılmış olacak.

Ben merak ediyorum, İbrahim Okur yarın beraat ederse, içerde tutulduğu sürenin tazmini nasıl olacak? Yoksa, “Bu kadar içerde tuttuk, bir ceza vermemiz gerekir” mantığı mı işleyecek?

İbrahim Okur yine de hukuku bilen, hukuk içinde yoğrulmuş bir insan. Kendini savunmakta bu kadar aciz kalıyorsa, diğer insanlar ne yapacak?

Cezaevlerinden mektuplar alıyorum, davalarını yazıyor insanlar, almışlar götürmüşler içerde yatıp duruyorlar, 8 kişinin kalabileceği koğuşlarda 28 kişi arasında yer bulabildikleri ölçüde…

Bir olay anlatıldı geçen gün, baba götürülmüş, anne götürülmüş, çocuk dedesinin – ninesinin yanında büyüyor. Büyüyor ama nasıl büyüyor!

“Lekelenmeme hakkı”ndan söz ediliyor ya yargının etik değerleri arasında. En çok böyle sürek avı ortamında işleyen süreçlerde lekeleniyor insanlar ve “insancıklar”ın lekelenmesi kimsenin umurunda olmuyor.

“Hele bir alalım, sonra adaleti ararız” mantığının işlediği yerde mağduriyetler kaçınılmaz. “Damga vurma”nın geçer akçe olduğu iklimlerde -ki Türkiye sık sık yaşar bu tür iklimleri- yargısız infazlar da kaçınılmaz olur.

Şu sıralar “sosyal medya infazları” devreye giriyor ya, bu da Yargı’daki zaafın tipik örneğidir.

Yargı alanında acılar birikiyor. Bu acıların birikmesi hiçbir ülke için iyi değildir. Hiçbir yönetim için de iyi değildir.

ATİLLA YAYLA’YA:

Maalesef iyi gitmiyor iletişimimiz sayın Yayla. 13 Eylül tarihinde “Annelerin eyleminin üç hedefi” başlıklı bir yazı yazdım.  Bugüne kadar yazı üzerine konuşmadık. Yazıda işlenen düşüncelere ilişkin sizin ne düşündüğünüzü öğrenemedik. “Akılsız, vicdansız” suçlamanızla başladınız, “Kibir”le devam ettiniz, sonra da “Kitaplarımı oku öğren” üslubuna geldiniz.

Asıl ben söylemeliyim “Yayla kendi kitaplarını yeniden okumalı” diye. Farkında mısınız Atilla Yayla ile ilgili gündem, onun kendi çizgisinden farklılaşması ile ilgili.

Retweetlediğiniz “Eleştiri ahlâkı”na ilişkin iki makaleyi de bir kere daha okumalısınız. Ben şu ifadelerin altını çizdim:

“…… eleştirinin de bir seviyesi, ahlâkı ve asaleti olmalı. Eleştiri ağzına geleni söylemek; hiç bilgi birikimine sahip olunmayan alanlarda cüretkârca ahkâm kesmek; insanların şahsiyetine, özel hayatına saldırmak; iftira atmak; aklınca alay etmek, küfretmek değildir. Fikirler karşı fikirlerle tartılır. Eleştirilerin kişiselleştirilmemesi, şahsiyata dökülmemesi, bilgiye dayanması gerekir. Benim prensiplerim belli: “Kişilere karşı nazik, fikirlere karşı acımasız olmak.” İnsanları yok etmeye değil fikirlerinin yanlış olduğunu göstermeye çalışmak. Tanrısal bilgiçlik ve yanılmazlık havasına girmemek. Yanılmaya ve düzeltilmeye her zaman bir açık kapı bırakmak.”

Yazım orada duruyor. (https://www.karar.com/yazarlar/ahmet-tasgetiren/annelerin-eyleminin-uc-hedefi-11298) Düşünce bekliyorum. Hakaret değil.

Diğer Yazıları

Yorumlar

Yorumlar 600 Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Karar Yayıncılık A.Ş ve yazar, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Yorumların 600 karakteri (boşluklu) aşmaması gerekmektedir.
KARAR OKURU 28 Eylül 2019 11:38
Milletin Sesi Oldun Her Devir de Her yerde DEĞERLİ TAŞGETİREN. Yüzlerce Güzel İnsanlarla Yazılarınızı Paylaşıyorum.Onur Duyuyorum.Yolunuz Açık,Kuvvetli Kaleminiz Daim Olsun
KARAR OKURU 24 Eylül 2019 07:35
Ben sizin yazılarınızı okuyorum ama bu Atilla denen şahsiyetin adını bile duymamıştım sayenizde duyar oldum.. bence sizin üzerinizden reklam yapıyor, gelmeyin gaza, o monolog yapsın dursun
KARAR OKURU 23 Eylül 2019 15:41
Bizmi seni yanlış tanıdık senmi biyerlere savruldun Ahmed abi
HÜSEYİN 23 Eylül 2019 10:21
A. Taşgetiren: "Düşünce bekliyorum. Hakaret değil." Ne diyelim; acımış olmalı ama napalım, "herkes layığını bulur"..
Süheyl CALISKANOGLU 22 Eylül 2019 20:16
"Hedefi tutturduk derler,inanani da cikar bu ülkede,ne yazik ki!.. Yap Ay'a,dört seritli yol,halk kaz nasil olsa istedigin gibi yol.. Zorunlu deprem vergisi alirlar,bir de buna zam yaparlar... Eylül ayinin secme incileri bunlar(!)..
KARAR OKURU 22 Eylül 2019 20:15
Haberlerden mahkeme süreçlerinden biliyorsunuzdur 15 Temmuz öncesi güzel şeyler olacak söylemini söylemleri Fetöcülerin söylemiydi. Bilipte susan ilgili makamlara iletmeyenler de suçlu sayılmaz mı.
konuk1 22 Eylül 2019 14:32
milletvekili olmuş bir gazeteci fetö borsası var derken bir diğer gazteci daha önemli konular var şimdi bunun zamanımı diyor tv proğramında ne yani halının altınamı süpürülsün c.bşknlığı seçiminde sayın c.başkanı hiçbir şey halı altına atılmayacak ucu nereye değerse değsin üzerine gidilecek demişti gerçeklerin ortaya çıkmak gibi bir huyu var diye düşünüyorum
KARAR OKURU 22 Eylül 2019 14:24
Bu ülkede reis anayasayı tanimiyorsa hukukun ırzına geçilmişse hskimler emirle hareket ediyorsa adli ve idari kurumlar suclamalara yasal dayanak gösteremiyorsa siz hangi hak ve hukuktan bahsediyorsunuz.Alahtan dünya fani Mahkemeyi kübra ise haktır. Herkes zerre miktarda olsa yaptiklarinin hesabini verecek orada rüşvette torpilde yoktur vesselam.
KARAR OKURU 22 Eylül 2019 14:23
Darbe günü fetöcü yaveri tarafından kafasına silah dayanan kadar yaveri in fetöcü olduğunu bilmiyordu. Hatta komutan o hain Fetöcüler için daha önce herşeyine kefil de olabilirdi, hatta silahı kafasına dayamasaydı fetöcü değil diye şahitlik bile edebilirlerdi. Takipte ve her yol meşru bunlarda... Yalan en basiti. Aman dikkat efendiler
KARAR OKURU 22 Eylül 2019 19:23
4
Adam, kamuflaj için lıkır lıkır rakı içiyor, evinin baş köşesine Atatürk resmi asıyor, yakınındaki camiye değil vakit, Cuma namazı için bile gitmiyor, bu kadar beyni yıkanmış, robot olmuş insanlardan herşey beklenir ve bunlar açıkça yanlış yolda olduklarını kabul edip, açıkça tövbe etmedikleri müddetçe bunlara asla güvenilemez.
Mazlum672 22 Eylül 2019 14:06
Ağaç kökünün de artık tadı kaçtı. Artık tüm masum ve mazlumların iade-i itibar edilmesi şart. Bugüne kadar cılız çıkan sesiniz bari bundan sonra gür çıksın. Çıksın ki yarınlarda tutar bir tarafınız olsun. Vesselam...
KARAR OKURU 22 Eylül 2019 13:53
Sorunun bir de öbür yüzü var: Adamın yüzlerce kişinin hayatını kaybettiği ve binlercesinin yaralandığı darbe girişimine katıldığı görüntü ile sabit olmasına rağmen hala inkâr ediyor. İlk fırsatta itiraf edip, günah çıkararak af dilemek yerine bukalemun misali kılıktan kılığa giriyor, gizli kapaklı bağlantılarını yeraltında bile sürdürmeye çalışıyor. Yut dışına kapağı atanları da oradaki ülke düşmanları ile işbirliğinden çekinmiyor. Sonra da timsah gözyaşları arasında ezildim, bittim, hakkım, hukukum, insanlık, Müslümanlık, edebiyatı ...
yavuzcan 22 Eylül 2019 12:21
Ben Okur kadar Nazli Ilacaki gundmee getirmenizi rica ediyorum. 28 subata ve daha oncesinde demokrasi icin verdigi cabayi unutalanlar utansim diyorum.
bursalı kararlı 22 Eylül 2019 22:01
2
Ahmet Turan Alkan ve Mümtazer Türköne'yi de yazmak gerk.
KARAR OKURU 22 Eylül 2019 12:07
hala onca delile rağmen fetöye baş papaza inanmaya devam eden ''sıradan'' insanlar etrafda dolanıyor, nerde diyen varsa gelsin bu gazetenin yorum sayfalarına baksın... 250 şehit , binlerce gazi işgal edilip abd ye teslim edilmeye çalışılan bir vatan, ve bir sürü vicdan kuaförü... sayın taşgetiren yıllarca fetöcülerin yayın organlarında yazdınız ve tehlike kapıya dayanana kadar bizi uyarmadınız gerçekten hiç utanmıyormusunuz şimdi adaletten bahsederken merak ediyor insan belkide azcık utanıyorsunuzdur.
KARAR OKURU 23 Eylül 2019 09:37
2
Sen ne kadar fetöyle hiç alakası olmayan insanların işten çıkarıldığını fişlendiğini biliyormusun.inşaallah sende birgün haksız yere fetöcü diye fişlenirsin.o zaman bakalım bu yazdıklarından utanacakmısın.
Karar okuru 22 Eylül 2019 12:04
''yargı alanında acılar birikiyor.''Birikme derin çukurlarda oluşur.Çukurlar doldu.Baraj,göl,gölet gibi."'Lekelenmeme hakkı''lekelenmeyen kaldı mı?Hatta çürüdü.''Damga vurma'' damgalanmayan kaldı mı? ''İnsancıklar''İnsanlarımız bu yıkama makinalarına atılırsa ,üzülür,büzülür,her şeyimizle yok olur gideriz.Ahlakın,iyiliklerin,doğrulukların,güzelliklerin çoğalması dileğiyle.
Menderes YILDIRIM 22 Eylül 2019 11:58
Süheyl Çalışkanoğlu; Bahsettiğiniz doğru ve tamamen FETO taktiği. Cambaza bak diyerek kendi yaptıklarını Başkalarının İFTİRA atarak KARARTMA. Ş.Tayyar' ın söylediği BORSA galiba gerçek. Ş.Tayyar' a İnanmaya başlıyorum BORSA TAM faaliyette. Planlayıcı Adil Öksüz Gözaltında Danışman gelip görüşüyor, Sonra kim ne yapıyorsa Elebaşı SERBEST + Elebaşların Bir Kısmı Yurt Dışında Tatilde + Bir Kısmı Ş.Tayyar' ın dediği gibi BORSA sebebiyle dışarıda + Başka Kimse Yokmuş gibi Abisi Elebaşı olanlar Önemli yerde sonra MÜCADELE ediliyor muş? Saygılarımla
Süheyl CALISKANOGLU 22 Eylül 2019 15:18
0
Menderes YILDIRIM Bey:"Beraber yürüdük ve "büyüdük',biz bu yollarda' "hafif,hafif yagan yagmurda!..Sarkisini artik birlikte söylemek cok zor gibi.Cünkü ne yol ayni yol,ne de yagmur ayni yagmur (!).Tarihin kendine özgü bir mizah anlayisi var hakikaten.Biraz sabir,az kaldi.. Saglikli günler diliyorum,size ve KARAR yorumcularina..
Menderes YILDIRIM 22 Eylül 2019 11:34
Ahmet Bey; Bazı FETÖ Davalarında, TSK ya Kurulan KUMPAS davalarına uygulanan FETÖ Taktiği uygulanıyor diye DÜŞÜNENLERDENİM. Sizi içeriye atıyorlar, Dosyanız 8 - 10 ayda hazırlanmıyor, Mahkemeye Çıkmadan Savunmasız bırakılıp MAHKUM YATIYORSUNUZ. Bu insanlar SUÇLU ise neden Mahkemeleri 10 - 20 - 30 günde görülmeye başlanmaz? Madem eliniz de BİLGİ ve BELGELER TUTUKLAMAYA yetiyorsa verin hepsini mahkemeye dava kısa sürede bitsin, suçluysa cezasını çeksin, değilse ailelerine kavuşsun. Şamil Tayyar' ın Söylediği BORSA galiba doğru. Saygılarımla
Zamanında heyyyy Fetocular DURUN ÇIKMAZ SOKAKLARDA DOLAŞIYORSUNUZ. ...Sizler deseydiniz. Korkunuz olabilirdi fakat korkmayan birileri vardı çok azda olsa. ! ..şimdi daha inandırıcı olabilirdiniz. .!!
Menderes YILDIRIM 22 Eylül 2019 11:22
Ahmet Bey; "Ben merak ediyorum, İbrahim Okur yarın beraat ederse, içerde tutulduğu sürenin tazmini nasıl olacak?" demişsiniz. Ahmet Bey SORUYORUM; TSK Mensupları KUMPAS davalarında başta siz, adı geçen gazeteciler ve İbrahim okur ne DÜŞÜNMÜŞTÜNÜZ? Ben şahsım olarak DÜN Ergenekon - Balyoz - Vb. davalardakiler için ne düşündüysem, bugün de TUTUKLANDIĞI için KENDİLERİNİ SAVUNAMAYANLAR için aynısını DÜŞÜNÜYORUM. Bırakın İnsanlar KENDİLERİNİ - AİLELERİNİ Savunabilsinler. Savunmalarından KORKULMASIN. Suçlularsa EN AĞIR CEZA ile cezalandırılsınlar. Saygılarımla
Yazık hala sizler yanlış yapılmış işler gibi görüyorsunuz yapılanları.Küresel çetenin yerli işbirlikçisi olarak iş tutan, din ve dava mavalı ile kitleleri sürüleştiren bizden görünen dini, siyasi liderler,aslında şantaj, tehdit, para, makam ile istenileni yapıyor. Fetö nün kitleleri 40 senedir kandırdığını 15 Temmuz da ancak öğrendi. Diğerlerini de başka bela sayesinde öğreneceğiz! Şu an iktidar muhafet de hep aynı küresel çetenin elemanları mevcut. Yapılan siyasi, ekonomik, eğitim, yargı, sosyal,dini icraatlara bakın anlayıp, görürsünüz. Görmek için anlamak şart. Eğitim gibi.
KARAR OKURU 22 Eylül 2019 10:28
Yaz çiz tahtaya; hiç hakkını alma! anlat dur! işin garibi film oynuyor hemde her hoyratlığıyla ama başrolde olanı her işi yapanı edeni yok! demek ki kendi kendine oynuyor; Sizde bu sessiz filmi seyrediyor isimsiz olanı anlatıp duruyorsunuz. Anlatın anlatın O Allah, herşeyi gören işiten bir yaprağın bile ondan izinsiz düşmediği Allah size yakında yaptıklarınızı haber verecek. Hemde ellerin ayakların haber verdiği şekilde; üstelik boynuzsuz koyunun boynuzlu koyundan hakkını alacağı günde...
Türk oğlu ! 22 Eylül 2019 10:28
Rövanşist duygularla ve Reis'e biat edilmediği için böyle hareket ediliyor. Bakın en âlâ Fetöcü'ler Büyükelçilik dahil üst düzey görevlere halen atanabiliyor. Bu her kesim için hep böyle olmuştur. Dediğiniz kişilerin de yarın serbest kalınca intikam duygusuyla hareket etmeyeceğinin kendilerine biat istemeyeceğinin bir garantisi var mı. Yazık ülkeme çok yazık.
KARAR OKURU 22 Eylül 2019 10:26
SAYIN YAZAR KEŞKE İKTİDARIN TOPYEKÜN HARPTEN SİYASAL SOSYOLOJİDEN GERCEKTEN ANLAYAN KADROLARI OLSA. p.y.d den soruşturma getirenler 900. 000 yakın.bir kısmına dava acıldı soruşturması devam edenler var.AMERİKA VE RUSYA milyonlarca nazi kadrolarını yeni almanya'nın ihyasında kullandılar. Ama önce HAKLI OLDUKLARINA DAİR İNANCI YIKTILAR. Kendilerinin ve alt soyları için tehdit olan EZİCİ GUCE tabi olmaktan başka şansları kalmadı. Hepsi yeni rejimin sadık bendesi oldular.28 Şubat rejimi bile İKNA ODALARI İLE BUNU YAPMAYA ÇALIŞTI.
KARAR OKURUYUM 22 Eylül 2019 08:35
“Ben merak ediyorum, İbrahim Okur yarın beraat ederse, içerde tutulduğu sürenin tazmini nasıl olacak? Yoksa, “Bu kadar içerde tuttuk, bir ceza vermemiz gerekir” mantığı mı işleyecek?” Ne diyor du Üstad Necip Fazıl; “Kafdağını assalar, belki çeker de bir kıl! Bu ifritten sualin, kılını çekmez akıl!”
Süheyl CALISKANOGLU 22 Eylül 2019 08:21
"Mizah duygusunu kaybetmis ülkede yasamak güc.Ama her seyin mizah oldugu bir ülkede yasamak daha güc'MUSA KART.. Cumhuriyet Gazetesinde karikatürist,aylarca hapis yatti, Hürriyeti kisitlandi,hayatindan aylar günler calindi,sonunda serbest kaldi..Bu düzen tüm cürümüslügüyle ortada artik,onarilmaz tamir de olmaz,tek care kesip atmak,kangren olmasina firsat vermemek..
KARAR OKURU 22 Eylül 2019 11:08
11
Ozgurlukte sinirlidir kardes avrupa ve amerikadaki ozgurluk sinirsiz degil!! Turkiyedeki ozgurluk anlayisi sinirsizmi sandin her istedigini diyecek ve yapacaksin yok oyle bir dunya!!
KARAR OKURU 22 Eylül 2019 08:17
İbrahim Okur yine de hukuku bilen, hukuk içinde yoğrulmuş bir insan. Kendini savunmakta bu kadar aciz kalıyorsa, diğer insanlar ne yapacak?
KARAR OKURU 22 Eylül 2019 11:11
8
Adalet bakanina aciktan fetocuyummu dicekti numara yapmadigi ne malum bu fetoculerin isi degilmiydi entirika belki oynuyor bu Ibrahim Okur
KARAR OKURU 22 Eylül 2019 16:45
0
İfadene baksana ne malum, belki. İddia eden, iddiasını ispat ile mükelleftir. Belgen yoksa, ispat edemiyorsan susacaksın. Ne malum, belki diyerek kalaycının yaptığını yapmayacaksın. Senin niyetin zaten kalaycılık değil
SADECE KARAR OKURU 22 Eylül 2019 08:19
“Öyle bir durum söz konusu ki, sizin suçsuzluğunuza somut olayları anlatarak Adalet Bakanı bile tanıklık ediyor olsa, yaşanan sürecin içinde kolayca vurulan damgadan yakanızı kurtarmanız kolay olmuyor.” Şahidiniz Adalet Bakanı iken bu sıkıntı yaşanıyorsa, şahidiniz normal vatandaş ise nasıl sıkıntı yaşanır bir düşünün.
KARAR OKURU 22 Eylül 2019 08:17
Ahmet bey sizi ve başka bazı islamcı yazarları okuduğumda şuna kanaat getirdim. Türkiyede sadece kendisi için değil, başkaları içinde isteyen tek kesim bir avuç islamcı dedikleri müslüman. Gerçekten müslümanlığın izzetini kurtarıyorsunuz.FETÖ başta olmak üzere, Bu kadar tarikat bu kadar cemaat, bu kadar dernek hepsi çöpmüş.
karar okuru 22 Eylül 2019 07:58
eden bulur güzelim sen hiç yaşamadınmı.
zekeriyya 22 Eylül 2019 11:59
1
Ibrahim bey ne yapmış. Allah kalbınden merhametide mi aldı. Yoksa yitirdin mi
KARAR OKURU 22 Eylül 2019 07:53
Birileri,bu ülkedeki hakim ve savcılara "Masumiyet Karinesi"ni hatırlatsın.! Küçük bir ilçede yaşadığım ve şahit olduğum olaylardan biliyorum da,ondan ötürü böyle yazdım..Varın siz zirvelerdekilerin halini düşünün.!
KARAR OKURU 22 Eylül 2019 07:35
Bir zaman önce adalete en çok muhtaç olan insanlar eğer bir başkasına adaletsizlik yapıyor ise bu adaletsizlik yapanların büyük bir davası olduğundan bahsediliyor ve kutsallığından dem vuruluyorsa kusura bakmayın ama ne öyle büyük bir dava olur ne uluhiyet kesbeder çünkü büyük davalar insanı yüceltir kibiri gururu ayaklar altına alır düşmanı dâhi olsa bir misgal adaletten şaşmaz dava büyük olunca insan küçük olmaz bilakis yücelir
Özkan 22 Eylül 2019 06:15
Gözlerinizin 4 yıldır gördüğü vicdanınıza yeni ulaştı...Uzun bir yolculuk oldu ama buna şükür en azından bir vicdanınız var...Olmaya da bilirdi milyonların olmadığı gibi...Biraz daha cesaret biraz daha yürekli olun lütfen geçte olsa insan olmak vicdanı olmak denektir ...
KARAR OKURU1 22 Eylül 2019 05:56
Bu kadar ciddiye alıpta reklamını yapmayın hocam bu yaylanın....
KARAR OKURU 22 Eylül 2019 11:34
0
bencede hocam
Taşgetiren Okuru 22 Eylül 2019 16:25
0
Aynen hocam
KARAR OKURU 22 Eylül 2019 05:35
HİTLERİN FİLOZOFLARI kitabında yazar,Almanya gibi bir ülkenin büyük filozofalarından bir kısmının nasıl, Hitler gibi bir diktatör inşa ettiklerini anlatır.. Bizim başımız kelmi.Neyimiz eksik. Böylesi yolla lider üreten ülkelerin ve akibetleri malum.Önce hukuk,insan hakkı, onur, can, mal güvenliği ortadan kalkar muhalif ve farklı düşünenler için. Tabi en sonunda ülke de toplum da siyasi, ekonomik, toplumsal olarak çöker, lider de gitmiş olur. İnanmayan son tarihe baksın. Bu yalaka, kiralık aydın tiplerin ürettiği liderin ülkesinin sonu ne olmuş diye.
KARAR OKURU 22 Eylül 2019 04:19
'Annelerin eyleminin üç hedefi 'başlıklı yanınızda PKK lı teröristlere 'militan 'diyordunuz;Ahmet Kaya gibi... Terörist diyemiyordunuz.... Bugünlerde muhaliflikten başka elinde zenaat da kalmadı ;pazar tatili de seni durduramıyor... Fetö yüzünden evet mağdur olan çok ve üzülmemek de elde değil... Adli sistem işleyişinde sistematik ve ferdi hatalar da mutlaka var... Ama at izi ile it izinin karışmasında,fetö yapılanmasında ;örgütün her kılığa girmesinin de dahli yok mu? Bu sinsi ve alçak yapı ile mücadele kolay mı? Mahkemenin delil yok diye bıraktığı Adil Öksüz kim çıktı?
KARAR OKURU 22 Eylül 2019 11:12
2
"...mücadele kolay mı? ...Adil Öksüz kim çıktı?" Biri sana evrensel değerlerden, insan haklarından ve özellikle hukuk devletinden bahsetmeli.
KARAR OKURU 22 Eylül 2019 11:10
2
Imza
KARAR OKURU 22 Eylül 2019 04:13
Rasim Ozan Kütahyalı bile kendisini "liberal" olarak tanımlıyor, düşünün durumun vahametini. O yüzden Yayla'yı ciddiye almasanız da olur.
Ali Atalay 22 Eylül 2019 03:26
Ben de diyorum ki : AHMET BEY günümüzün komutan Hürr'üdür. Siyasal islam reddettiğinde sığındığı gazeteyi 17/25 Aralık sürecinde terkedip sonra stardan hafif eleştirince yine kovulan, şimdi de güya suret-i haktan görünmeye çalışan biri.... Tavırları ne insani, nede islami ... hatırlatırım "... İşteri nefseke la uni anke minerallar şey'a..."
KARAR OKURU 22 Eylül 2019 10:50
0
Kendini ele veriyorsun... Bence kendi tavrına bakmalısın... İnsani mi? İslami mi?
KARAR OKURU 22 Eylül 2019 00:57
Acaba devlet ne yapmayı amaçlıyor? İşten çıkarıyor, başka yerde kayıtlı olarak çalışmana izin vermiyor, pasaportunu iptal edip rızkını başka memleketlerde aramana mani oluyor. Eee bu insanlar tam olarak ne yapsınlar istiyor? Vicdanı olan bir dakika düşünsün bunu.
Ağaç kökü yiyenler 22 Eylül 2019 07:42
3
Yahu, sorduğunuz soruya da bakın! Cevabı önceden verilmiş. Hiç duymadınız mı? İnternete sorun size sesli olarak şöyle cevap verir. Mevcut iktidarın bir temsilcisi şöyle demiştir : "Bu insanlar ne yiyecek’ diye düşünürsek, bu vicdana sığmaz. Gitsinler ağaç kökü yesinler. Bu ülkenin onlara verecek bir şeyi yok.” Siz de oturmuş vicdandan bahsetmektesiniz. Anladınız mı şimdi vicdanın ne demek olduğunu?!
KARAR OKURU 22 Eylül 2019 11:16
1
Müjde dostum, yargı paketi ile khk lılara pasaport verilecekmiş (amaa, yurtdışına çıkış yasağı kesmez... ayrıca devam eden idari veya adli soruşturmaları ya da davaları yoksa... İçişleri Bakanlığı’nın yapacağı araştırma iyi çıkarsa... )
KARAR OKURU 22 Eylül 2019 13:19
4
Ağaç kökü deyip geçmeyin.Hatay yöresinde "Meyam" diye bir kök var sürahiye ıslıyorsun iki saat sonra bal gibi ben üç seneden beri onu içiyorum.Çok derde deva maşAllah.....!!!!!...?????
KARAR OKURU 22 Eylül 2019 13:41
10
00:57; Hatasını itiraf etsin, halktan, devletten, yüzlerce ölünün, binlerce yaralının, kumpas kurbanlarının kendilerinden ve yakınlarından özür ve af dilesinler. Sonra biz de onlara nasıl davranacağımızı yeniden düşünelim, olur mu ?
KARAR OKURU 22 Eylül 2019 14:40
2
13:41 Biraz hukuk oku dostum. Şimdi anlatmaya kalksam uzun olur.
Taşgetiren Okuru 22 Eylül 2019 16:32
2
Ne kadar da düşüncelisiniz 13:41. Allah razı olsun.
KARAR OKURU 22 Eylül 2019 17:10
3
13:41, kim kimden af dilesin? 250 sehit ailesi devletten ve o gece aktif rol alanlardan hesap sorsun. Vatandaşını korumasi gereken devlet. Yüzbinden fazla ihraç var, bunların hepsi terörist olabilir mi? Ayrıca bu çağrı vicdan sahiplerine idi, neden üstünüze alındınız ki.
KARAR OKURU 22 Eylül 2019 00:51
Ahmet bey, takmayın Yayla'yı ve benzerlerini bu kadar. Bu devirde kim dönüşmedi ki... Bir zamanlar fikir özgürlüğünün sembollerinden biriydi, ama ne hapisteki gazeteciler (ve siyasi nedenlerle içeride olanlar) ne de meslekten ihraç meslektaşları için sadra-şifa bir açıklamasını duymadık.
KARAR OKURU 23 Eylül 2019 04:58
1
"Yayla işte.... " Ok yaydan çıkınca yayın bir anlamı kalmıyor.. anlamsız şeyleri takmanın bir anlamı da olmuyor.
X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN