Back To Top
Had bildirme gündemi

Had bildirme gündemi

 - Son Güncelleme: 22.11.2019 Cuma 08:45
- A +

Bu kadına haddini bildirin!”
Bu cümleyi kim duysa hatırına hemen Ecevit’in Meclis kürsüsünden öfke sağanağı halinde Merve Kavakçı’ya yönelik hitabını hatırlayacaktır. O sözlere “Dışarı dışarı” çığlıklarının eşlik ettiğini de… Merve Kavakçı Meclis’e giren ilk başörtülü milletvekili idi ve o günün CHP zihniyeti de Ecevit’te ete-kemiğe bürünmüştü.

Kemal Kılıçdaroğlu’nun CHP adına “başörtüsü karşıtlığı” bagajından kurtulmak için çırpındığı bir süreçte, bu defa bir CHP grup başkanvekili, yine Meclis’te, Ak Parti grup başkanvekili Özlem Zengin’e karşı aynı sözleri telaffuz edince, ister istemez Kılıçdaroğlu’nun tüm farklı çabaları “CHP hiç değişmemiş” değerlendirmelerinin altında ezildi, gitti.

Biraz damara basma işi var mıydı? Evet vardı. Ecevit’le ABD başkanı Clinton’un o bilinen fotoğrafı. Kaykılmış bir Clinton ve karşısında ellerini birbirine kenetlemiş bir Türkiye Başbakanı. “El pençe divan durmuş” tanımlaması bu görüntünün siyasal yorumu olarak yapılageldi.  Ve Özlem zengin tam da o yorumu Meclis ortamına taşıdı. CHP’liler bu yoruma tepki gösterir miydi? Gösterirdi. 

Ama tepkinin “Bu kadına haddini bildirin!” kalıbına dökülmesi, işte CHP’nin içinde devinip duran o eski damarın dışa vurumu idi. Aslında ilk söylendiği zaman da “Bu kadın” ifadesi, kadına yönelik aşağılamanın bir yansımasıydı, ardından gelen “haddini bildirin” ifadesi de CHP’nin kurulu düzenle bütünleşmiş başörtüsü yasağında sembolleşen özgürlük karşıtı tavrının yansımasıydı. 

Meclis’teki o tartışmayı seyrettiğinizde görüyorsunuz ki CHP grup başkanvekili Engin Özkoç önce birkaç kere “Ecevit’e hakaret etmek kimsenin haddi değil” gibi cümleler kuruyor. O kötü, çirkin “Bu kadına haddini bildirin” ifadesi bundan sonra geliyor. Yani normal başlayan bir tartışmanın ileriki merhalesinde “Refleks” devreye giriyor. CHP’ye söylüyorum, “Beyler hani ulaşmaya çalıştığınız muhafazakar dünya var ya, işte onlar tam da sizin içinizde saklı duran bir ‘refleks’in bir şekilde devreye gireceğinden endişe ediyorlar.”

Engin Özkoç Özlem Zengin’den özür dilemiş. Cumhurbaşkanı Erdoğan, özürle yetinilmemesi gerektiğini söylüyor, “ceza verilmeli” diyor. Kim bilir belki ceza da verilir.

Bana göre Engin Özkoç cezaya da razı olmalı. Kamuoyu önünde çok çok büyük yanlış yaptığını itiraf etmeli. Hatta asıl yanlışı, kendi partisine karşı yaptığını itiraf etmeli.

Sokakta başörtülü kadınlara saldırıların olduğu, bunun kamuoyunda tartışıldığı, CHP genel başkanının saldırıya uğrayan kadınları arayıp teselli ettiği bir zamanda, ortamda, CHP’nin Meclis grup başkanvekilinin sözlerinin sokak saldırganlığı ile bütünleşmemesi, kendi genel başkanının çabasını boşa çıkarmaması zordur.

Şunu söylemek isterim: Türkiye’nin yeniden başörtüsü tartışması içine sürüklenmesi iyi bir şey değildir. CHP’nin bundan zarar göreceği açık, ancak muhafazakar camia adına siyaseten bu tartışmadan yararlanma ümidi doğsa bile, bunun ülkeye faydası olmaz. İktidarın böyle bir toplumsal gerilim ortamından faydalanması da mümkün değil.

Bu noktada birkaç jest önemli diyorum:

Bir: Engin Özkoç Meclis’te gidip Özlem Zengin’den kamuoyu önünde özür dilemelidir. Eğer bir çiçek sunarsa çok daha centilmence olur.

İki: CHP lideri Kılıçdaroğlu, Meclis’teki tartışmanın sağlıklı olmadığını, orada CHP adına sarf edilen sözleri benimsemediğini ifade etmeli, tıpkı saldırıya uğrayan kadınları arayıp teselli ettiği gibi Ak Parti grup başkanvekili Özlem Zengin’i de arayıp, partisi adına üzüntülerini bildirmelidir. Eğer bunun yanında geçmişte Merve Kavakçı’ya karşı yapılanları tasvip etmediğini de açıklarsa, kendi çizgisini pekiştirici bir yaklaşım sergilemiş olur.

Üç: Kılıçdaroğlu bu alanın ne kadar kırılgan olduğunu bir kere daha görmüş olmalıdır. “CHP dünyasında her an böyle çıkışlar olabilir” yaklaşımı beslendiği sürece açılım projelerinin suya düşmesi kaçınılmazdır. Benden söylemesi.

 

O VİDEOLAR:

Bir ayna. Muhafazakar camianın bir yüzünü gösteren bir ayna. Para ile buluştun, işte yüzün. İktidarla buluştuğunda bir ayna tutulsa ne görünür kim bilir. Statü sahibi olursan nasıl bir görüntü? Aile içinde erkek olursan, kadın olursan, çocuk olursan görüntün ne? Cemaat olursan ne yaparsın? Şeyh olursan ne, mürit olursan ne? İşadamı olursan ne,  işçi olursan ne? Yargılayan olursan ne, yargılanan olursan ne?

“Kendi kendimize bakarken..” diye yazdım geçenlerde. (14 Kasım 2019, Karar) Çok büyük iddiaları seslendirmeden önce “İnsanlıkta neredeyiz?” sorusunu sormak öncelikle. “Bir boyutunuz buralara vardı” demiş oluyor o videolar. “Bu görüntüler içini acıtıyorsa, kendi kendin olmak için bir şeyler yap” diyor.

 

Diğer Yazıları

Yorumlar

Yorumlar 600 Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Karar Yayıncılık A.Ş ve yazar, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Yorumların 600 karakteri (boşluklu) aşmaması gerekmektedir.
KARAR OKURU 23 Kasım 2019 12:23
Ahmet Hocam;Kendini ifade ettiğini sandığım bir yazı yazmışsın,yazınla ilgili buradaki yorumların hemen hepsini okudum.Yorumcuların bir bölümü yazınızı kayıtsız şartsız eleştirirken,önemli bir bölümü 'asıl görevinin R.T.E. ve iktidar eleştirisi olduğu,Chp eleştirisi de ne ola ki' modundalar,yazınızı onaylayan bir elin parmakları kadar,sizi ve yazınızı anlayacak yok gibi.Acaba ne hissediyorsunuz?Haksızlık'tan kaçarken,daha büyük bir zalim'e payanda olmak mı?Bir yerde bir yanlışlık mı yapıyorum duygusu mu?Yoksa haksızlığa direnmenin bedelini ödüyorum,seve seve ödeyeceğim duygusu mu?
KARAR OKURU 23 Kasım 2019 10:30
Chp yi bu kadar düşünmeniz gözlerimi yaşarttı ahmet amca.
KARAR OKURU 23 Kasım 2019 10:18
Sayın yazar bugün chp ye gücü yettiği için yazmış. Benzer şeyleri insanın gücünün yetmediği kimseler yapıyor olsa da kolay kolay yazamaz
KARAR OKURU 23 Kasım 2019 00:51
"UTANÇ VERİCİ BİR TÜRKİYE GERÇEĞİ! Eskiden -ve aklı başında, medeni, hukukun işlediği, demokratik ülkelerde hâlâbir kişi bir başka kişiyle ilgili ortaya bir iddia atarsa onu belgelerle, delillerle ortaya koyar öyle konuşurdu. Aksi halde kendisine konuşacak itibarlı bir mecra bulamazdı. Şimdi ise işler değişti! Hiçbir belgeye bilgiye dayanmadan iftira atılıyor, iftira atılan belge bulup kendini ispatlamak zorunda kalıyor. Ne acı değil mi?" Posta gazetesinden Rahmi Turan'ın iddiası için yazılmış bu yazı.Keşke aynı ifadeler başka alanlarda iftiraya uğrayıp sıkıntı çeken insanlar için de söyle
Clınton ve Ecevit..Bu sahneye hiç edeb penceresinden bakmadınız.Clınton kendinden kısa misafirine saygı göstererek boyunu alçaltıyor ve göz hizasına alıyor.Bu sanırım artık bizim dünyamızın kaybettiği evsahibi nezaketidir.
KARAR OKURU 22 Kasım 2019 22:54
Sn Taşgetiren.Bütün muhafazakar kesim sn zengin gibi muhafazakar olmayan kendi gibi düşünmeyenlerin bam teline basmak için fitne fesat düşünmüyordur.Bende muhafazakar bir bireyim AKP milletvekili gibi düşünmek zorunda değilim.Kaldı ki Özlem zengin 1974 Kıbrıs Barış harekatını Rahmetli ecevit ve kendi cenahından gelen Rahmetli erbakan ile beraber karar vermişlerdir.Lütfen bütün muhafazakarlar aynı potaya koymayın.
Muhtefi. . 22 Kasım 2019 21:29
Buyukler ne.güzel demis...Ehl-i irfan arasında aradım kıldım taleb Her hüner makbul imiş illâ edeb illâ edeb` ...yine baska şair.. Girdim ilim meclisine, eyledim kıldım talep, dediler ilim geride, illa edep illa edep........Edebsizden/lerden ilim,hüner .vb sadir olmaz. Olur gibi olsada sonu Fitne,fucurdur. Baska türlü imkanı yoktur. Zihin Dibaceleri Murdar,Nakistir çünkü. ..kravatlı, takkeli,papyonlu,sarıklı, şapkalı vb farketmez .
Sağduyu 22 Kasım 2019 20:28
Sayın yazar çok masumane yazmış. Mezkur kişinin özrü ve pişmanlığı bu sözü söylemiş olmasından değil kendilerini gizleyerek elde ettikleri/etmeyi umdukları başarının zarar görmesinden dolayıdır. İçlerindeki kini bu şekilde dışa vurduktan sonra bu sözün 20 yıl önce de Ecevit tarafından başörtülü bir bayana söylendiğini bilmediğini ifade ederek(ki bilmemesi mümkün değil) kendini savunmaya çalışması bunun kanıtıdır.
Süheyl CALISKANOGLU 22 Kasım 2019 18:15
RTE'nin TV'deki ,yüz simasi,ses tonu,vücut dili,kafi geliyor,buna ilave olarak kimseye "had bildirmesine'luzum dahi kalmiyor (!)..
Son ülkücü 22 Kasım 2019 16:39
Sayın yazar tamam milletvekiline had bildirmek yanlış. Özür dilemeli. Fakat Rahmetli Ecevite söz söyleyen bu ha nımefendiye hiçmi sözünüz yok. O Ecevit ki, Başbakan iken yerli otomobili makam aracı yapan, Akçeli işlerde adı hiç geçmeyen, Gelmiş geçmiş tüm başbakanlar içinde en fakiri olan bir insan.
KARAR OKURU 22 Kasım 2019 17:24
12
Son Ülkücü ve Bülent Ecevit'e Destan!!! Ülkücülere katil diyen,hayatı Ülkücülerle mücadeleyle geçen,Güneş Motel Fatihi!!! B.Ecevit'i cansiperane savunan Ülkücü!!!Karar T.Özal'ı sollayıp dokuz eğilimi birleştirdi herhalde
KARAR OKURU 22 Kasım 2019 19:21
4
Zamanımızda dürüste küfür,hırsıza alkış,
KARAR OKURU 22 Kasım 2019 21:50
1
19.21;Arkadaşım Güneş Motel olayından bahsediyoruz.Yaşın itibarıyla bilememiş olabilirsin.Bu Millet Chp'ye hiç bir zaman tek başına iktidar vermedi.Ecevit 1977 seçimlerinde Kıbrıs Harekatını kendisine mal edip,tarihinin en yüksek mv. çıkarmasına rağmen tek başına iktidar olamadı.Milletin vermediği iktidarı almaya ahdeden Ecevit Güneş Motel'de Ap'den ayarttığı 11 mv.nin her birine bakanlık vererek tek başına iktidar! oldu.Bu ayarttığı bakanlardan T.Mataracı,H.İşgüzar daha sonra yolsuzluktan yargılanarak hüküm giydi.Dünyada belki eşi görülmeyen bu rezillik,Türkiye siyaset tarihinin yüz karasıdır
Adanalı 23 Kasım 2019 15:10
0
Bende ülkücüyüm. Ama bu Rahmetli Ecevite, Rahmetli Erbakan'a saygı duymak engel değil ki. Güneş oteli gündeme getirenler bugünkü ortakların daha düne kadar birbirleri hakkında ne dediklerine baksın.Birde YouTube dan Ecevit ve Erbakanın siyasette zerafet isimli videosunu izledim.
KARAR OKURU 23 Kasım 2019 15:56
0
Adanalı;Bir Ülkücü efendilik göstererek B.E.e saygı duyduğunu söyleyebilir,bir engel yok.Ama hiç bir Ülkücü,özellikle 80 öncesi yaşamış birisi,B.E.i hak etmediği şekilde göklere çıkarmaz,Güneş Motel'e rağmen akçeli işlerde adı geçmedi diyemez
Bu özel değil Genel Genel deyip meydanlarda Rakibine vuran Lider kimdi bilin bakalım...
turgut ertav 22 Kasım 2019 15:41
erdoğan ve akp lilerin had bildirme ve sert söylemlerini araştırıp toplasanız ve liste yapsanız boyunuza kadar ulaşır.araştırın görün.ben araştırdım ,bazılarını dün sosyal medyada duyurdum.saygılar.
Karar Okuru 22 Kasım 2019 15:33
Başörtüsü tartışması gündeme gelmişken sormak istiyorum: Neden biz bu ülkede 30-40 yıldır tartıştığımız başörtüsünü, kanun ve yönetmeliklerde gerekli değişiklikleri yaparak, yani serbestliği yasal hale getirerek tamamen bitirmek istemiyoruz?
KARAR OKURU 22 Kasım 2019 19:25
0
Doğu perinçek iktidara geldiğinde rahatça yasaklasın diye
KARAR OKURU 22 Kasım 2019 15:18
Ağzına, kalemine, yüreğine sağlık Ahmet Hocam. Nefis bir yazı okuduk. Bir makale bu kadar güzel olur. Herkes aklı selimle hareket etse 82 milyon hepimiz mutlu ve huzurlu oluruz .
e.k 22 Kasım 2019 15:10
Sn yazarımız prensıp olarak chp yı sevmıyor. Olabılır. Bu olay ıle yıllar oncekı Kavakcı olayının ıcerık olarak uzaktan yakından benzerlıgı yoktur. Bır bayana yapılan davranıs, hele meclıste cok yanlıs. Konunun sıyaset bazında ele alınması ıse baska bır yanlıs.Boyle bır tavır her kımden gelrıse gelsın yanlıstır. Bırılerıne cakmak ıcın vesıle olarak kullanılması baska bır yanlıs. Sacı ve sakalı agarmıs, yasını basını almıs bır yazardan farklı bır tutum beklerdık. On yargılı olmak boyle bır sey. Insanın basıretını baglıyor, aklın gozunu kor edıyor.
KARAR OKURU 22 Kasım 2019 15:03
Kılıçdaroğlu özür dilemeyi kamuoyu önünde yapmalı. Çünkü ağzını açanların gözünün önüne bu özür gelir her zaman
Sorgulayan 22 Kasım 2019 14:31
Yazara sesleniyorum. Durduğunuz noktanın eğrimi doğrumu olduğuna kanaat getirilebilmem için “haddini bil” diyen başkalarına da aynı yazıda karşı çıkmanızı beklerdim. Ecevit’in dile getirişini hayatım boyunca unutmam ve yanlış olduğunu her fırsatta söylerim. Ama başka kişilerce, masum insanlara bu sözden daha ağırları da söylendi. Seçilenler asıllara hakaretler etti. Bu hakaretlere karşı çıktınız mı? Eğriye eğri doğruya doğru. Öte yanda, başörtü konusunu ilgisiz ve gereksiz bir şekilde kaşımanız ise yanlışınıza tuz biber ekmiş. Geçmişten medet umarsanız geleceğe sahip olamazsınız.
KARAR OKURU 22 Kasım 2019 16:22
4
Sorgulayan arkadaşım,büyük bir ihtimalle deden sakallı,anneannen başörtülü,babaannen namazını kılıyordur.Hatta şahsın sık sık Allahaısmarladık bile diyorsundur.Sorgulayan olarak Karar'da yorumlarının çıktığını görüyorum,hangisinde B.E.in yanlışını söylediğin o fırsat oldu???O fırsat,benzeri olayın olduğu Engin Özkoç'ta doğmadı da,ne zaman o sık fırsatları buldun?Bildiğim kadarıyla A.Taşgetiren bahsettiğin hakaretleri de eleştiren bir yazar.Dert! bizim Despotumuza dokunmayın olmasın!
Sorgulayan 22 Kasım 2019 20:52
0
16.22 İslami ve insani açıdan eğriye eğri doğruya doğru diyemeyenlerin dillerinin açılmasını sık sık Allah'a ısmarlarım.
KARAR OKURU 23 Kasım 2019 00:59
0
20.52 Sorgulayan;Şüphesiz inanan için,herkesin yaptığının karşılığı Allah(C.C.) tarafından verilecektir.Biz kulların görevi bu dünyada yaptıklarını doğru yapmaları ve söylediklerinin doğru olmasıdır.E.Özkoç,bir vekile B.Ecevit'i eleştiremeyeceğini söyleyip,Ecevitin geçmişteki o seviyesiz üslubuyla'Bu hanıma haddini bildirin'ölçüsüzlüğünü yapacak,buna tepki göstermek,başörtüsü olayını kaşımak ve yanlış olacak!!!Ecevitin geçmişte yaptığı o despotluktan çok yakınan! biride tam zamanında yapılan bu eleştiri yazısına art niyet diyecek,doğru söylemiş olacak!!!Sorgulayan yanlışını da görmeli
Sorgulayan 23 Kasım 2019 09:01
0
Özkoç’un haddini bildirin sözleri haddini aşan sözlerdir, kabul edilemez. Aynı tonda, aynı konuda cevaplanması haktır. Öte yanda, haddini bildirin klişe sözünü duyanların had bildirme konularını birbirine karıştırarak geçmişin küllenmeye yüz tutmuş közlerine üfürmesi toplumun bütünleşmesi değil ayrışmasını neticelendirir. Ayrışmadan medet umanlar aynı yazıda tüm haddini bildircileri yazamaz. Seçilenler de konuyu başörtüsüne bağlayarak ayrışmayı körüklerler. Konuları birbirinden bilerek ayırmayanlar ne yaman ayrıştırıcılardır! Konuları bilinçsizlikten arap saçına döndürenler ne zavallılardır!
KARAR OKURU 23 Kasım 2019 11:55
0
09.01;'Özkoç’un haddini bildirin sözleri haddini aşan sözlerdir, kabul edilemez. Aynı tonda, aynı konuda cevaplanması haktır.'demişsin,o zaman bu hadsizliğe karşı yazı yazmakta bir HAKTIR.Bu hakkı ve yazarın yeri geldiğinde diğer haksızlıklara karşı da yazı yazdığını bilerek Yazarı eleştirmek art niyettir,HAKSIZLIKTIR.Yok bunları bilmemesine rağmen vaaz vermeye çalışmak çok açık DANGALAKLIKTIR,bunlarla tartışmakta boş iştir
Sorgulayan 24 Kasım 2019 12:00
0
11.55 “Dangalak” için sözlüğe baktım: “Akılsız, düşüncesiz kimse” imiş. Ama bağırmanız niye? Niye kızgın ve sinirlisiniz? Yazar 5 kere başörtü kelimesini kullanmış. Göze batıra batıra. Okuyanların düşüncelerini manipüle etmek istercesine. Bu yazıyı herkes okuyabilmekte. Alimi de, cahili de. Alim ne denmek istendiğini kelimelerin içine girerek anlar. Ama cahil dış görüntüye bakar ve had bildirme söylemini Özkoç’un “ben başörtüyü kastetmedim” demesine rağmen başörtüsüne bağlar. Ondan sonra gelsin toplumda ayrıştırma! Düşüncesizce, beyin okumuşcasına yazılan yazıların sonucu budur.
KARAR OKURU 25 Kasım 2019 16:11
0
Alimin ne olduğunu az buçuk biliyordum,ama alimlerin!gerçeklerle karşılaşınca pişkince laf ebeliğine başvurma özelliklerini bilmiyordum ALİM!!!!!!!!!!!! arkadaşım!
Sorgulayan 26 Kasım 2019 00:41
0
16.11 Kavramlarda anlaşabilmemiz için alim kelimesinin anlamını TDK sözlüğünden bakalım. Alim yani benim yazdığım alim bilen demekmiş. Bir de âlim var. Âlim TDK'na göre bilgin demekmiş. Âlim olmak isterdim ama olamam. Alim de olamam. Alim olabilmem için konuyla ilgili tüm tarafların tüm düşünce ve bilgilerine hakim olmam gerekir. Bu beni aşar. Önceki yorumumda belirttiğim gibi, konunun dış görüntüsünde görünen başörtüsüne takıldım cahilce. Siz konu bazında âlim mi, alim mi, cahil misiniz?
ahmet 22 Kasım 2019 14:14
özlem zengin ...Tayyib in eski danışmanı.. hep Anakara da Yüksel caddesinde başörtülü kız öğrenci gözaltına alınırken polis tacizine uğraması karşısında pervasızca meclis de polisi savunması aklıma geliyor.hiç konuşmasınlar artık bize şöyle böyle konuşuldu diye...kendilerinin pratiği ortada...Özlem zengin kendisi önce dönüp kendine baksın...
Adil olun 22 Kasım 2019 13:17
Meral Akşener e o ahlaksiz şerefsiz vicdansiz iftira atildiginda Allah ın emri deyip bir tane namuslu müslüman çıkıp iftiracılara haddini bildirdi mi? Bu nasil müslümanlık! O iftira adam öldürmek kadar günah değil miydi? Yeter artık!
KARAR OKURU 22 Kasım 2019 13:11
Başörtüsü ve AKP ikisi birada buna sadece gülünür işine geldiği gibi AKP dini ve dini değerleri kullaniyor
Sn taşgetiren , birçok yazınızı vicdanınızın sesi sanıp, takdir ederek okuyordum, fakat bu yazınızda o kadar açık bir zorlamaya gitmişsinizki, bu size hiç yakışmamış, en nihayetinde sözü söyleyen bir kişi, muhatabı bir kişi, bunu CHP, nin tamamına maletmek olmaz, (bu arada bugüne kadar CHP bi oy vermiş deyilim tarafgirlik sanmayın..)
KARAR OKURU 22 Kasım 2019 16:03
5
13.07;Engin Özkoç,sade! vatandaş Hüsnü Kafasınagöresallar mı?Yoksa Chp grup başkanvekili mi?Bu hoşgörüyü herkese gösteriyormusun?Chp'ye oy vermemiş! arkadaşım
ÖTÜKENLİKURT 22 Kasım 2019 13:06
Sayın yazar çok haklısınız ifadeler iğrenç! Haksız ve terbiyesiz. Tamam. Bu arada konuşan hanım kızımıza şunu söyleseydi keşke; siz ABD'ne kafa tutup tüm tehditlerine rağmen Kıbrıs'a çıkıp destan yazan, ambargoya rağmen haşhaş ekimini serbest bırakan bir muhterem zatı eleştirirken, önce kendi liderine bak, onun hakaret dolu mektubu "Trump'a takdim edeceğim" sözünü uyarılara rağmen tekrar ettiğini hatırla ve Trump'un "Suriyelilere vatandaşlık ver" talimatı üzerine fedaisine kanun teklifi hazırlattığını da unutma deseydi keşke! AKIL HAZİNEDİR.
KARAR OKURU 22 Kasım 2019 14:09
6
13.06;O muhterem! zatın güneş motel dürüstlüğünü!!!M.Kavakçı demokratlığını!!! da vurgulasaydınız keşke!Bizimkinin rezilliği iyidir!Bizim aslanın!!! despotluğu harika düşüncesi,AKILLI İNSAN düşüncesi değil
Hasan Fevzi 22 Kasım 2019 12:34
Yanlış noktadasınız, özlem zengin neden dürüstlüğüne kimsenin laf edemeyeceği merhum Ecevit e galiz ifadeler kullanıyor hemen RTE topa giriyor bayan olduğu için bu hırgür. Sormazlarmı sen akşenere bu kadın m vekilide değil dedin terör yardakçısı dedin yargı yollu had bildirmeye kalktın. İblisane kibir ve şark kurnazlığı
KARAR OKURU 22 Kasım 2019 13:53
18
CHP %50 ile iktidara gelse ve 15 yıl akp gibi iktidarda kalsa başörtüsünü bir kenara bırak ,Kabe Arabın olsun diyerek Kemalizm dinine geçmeye milleti mecbur kılar.siz hırsınizdan CHP ye destek olan karar yazarları akp den sonra sıra dizede gelecek.o zaman görün liyakati, kadrolaşmayi
KARAR OKURU 22 Kasım 2019 22:03
0
Kabe Arabın olsun diyen arkadaş. Bu sözlerim sana: Bir tek kendini müslüman görüyorsun. Yanıi sana göre CHP ye oy veren müslüman değil öylemi. Aklını başına al da tövbe istiğfar et. Yoksa ahiretin sıkıntıya girer. Müslümanlığın partisi olmaz. Allah adi her gönülde kayıtlıdır. Kendine gel.
efedamat 22 Kasım 2019 12:23
iktidarın devamı için muhalefetin ettiği her cümle itina ile kullanılır.
Malezya Guzeli 22 Kasım 2019 11:51
Bu zirvaliklardan biktik, usandik… Bu millet ve vekilleri ne zaman guncel olan sorunlarla ilgili kafa yorup, ulkeye hizmet edecekler?? Cevap: Hicbir zaman… Bir gurup soyguncu hanutu ile goturuyor, en altta ezilenlerede ver “Devletin bekaasi” gazini. Meclis e doldur, el indir, kaldir tayfasini, sabahdan aksama “o onu yaptiydida, bu sunu dediydide…” Neden bahsediyorsunuz Sayin Tasgetiren, O eski milletvekilinde zerre kadar utanma olsa, Nazli hanim iceri girdigi gun basardi istifayi her turlu devlet makamindan… Bana cikip savunmayin o sahsi burada…
KARAR OKURU 22 Kasım 2019 11:41
Çok açık durum ki;Kemalistler ve Chp'liler bu Ülke'nin beyaz adamı ve dokunulmazlıkları var.B.Ecevit yıllarca bu Ülke'nin en dürüst!!!en demokrat!!! en adaletli!!! siyasetçisi olarak lanse edildi.Kimseye itiraz hakkı dahi verilmedi.Güneş Motel gibi,M.Kavakçı olayındaki şedit bir tavırla 'bu hanıma haddini bildirin' ilkellikleri gibi,Batıda siyasetçinin siyaset hayatını bitirecek rezillikleri,Ecevit'in siyaset hayatını bitirmek bir yana,K.Sunal'ın Kılıbık filmindeki Kara Bela gibi namına nam! kattı.Baksana Chp'li Özkoç,bir Vekil'e ne diyor'Ecevit'i eleştirmek senin ne haddine' Vah Türkiyem vah
KARAR OKURU 22 Kasım 2019 18:59
1
Ecevit ailesinin devlet malına yan bile bakmadığı malum. Yanı harama yaklaşmamış. Bunun anlamını ve değerini anlayabilecek bir kapasite var mı sen de?
KARAR OKURU 23 Kasım 2019 01:07
1
18.59;Güneş Motel olayı herhalde helal'e yakın bir durum!!!Bu konuyla ilgili konuşsaydın,yüksek kapasiten!!! ile müşerref olurduk
KARAR OKURU 22 Kasım 2019 11:25
Başörtüsü mağduru!!! olarak gösterilecek en son kişi Merve kavakçı dır. Ondan sonrada özlem zengin dir. Engin özkoç un konuşmasını bir bayanla bu tonda konuşulmaması açısından eleştirmeliydiniz. Doğrusu size yakıştıramadım.
KARAR OKURU 22 Kasım 2019 11:08
Merve Kavakçı, iyi bir müslüman görüntüsü veriyor mu peki? Ya da şöyle sorayım, başörtüsü takınca her şey bitiyor mu? Müslümanlığın süslümanlığa, riya ve gösterişe dönüştürüldüğü bir vasatta Ecevit'i, Özkoç'u suçlasanız ne? Müslüman görünümlü insanların durumu içler acısı, kurt bünyeyi içeriden kemirmiş.
KARAR OKURU 22 Kasım 2019 10:44
Muhafazakar camianın şatafatlı video görüntüleri konuşuluyor. Bir defa şunu bilelim başörtülüler melek değil, istediği gibi davranma hakları var diğer insanlar gibi. Duygusallığı bırakalım artık. Herkes kendine baksın, öbür alemde herkes kendi hesabını verecektir.
KARAR OKURU 44 22 Kasım 2019 10:26
Ahmet abi bu yazıyı birilerinin yanında muhtemelen kutsal siyasi-dini bir alanda yazmışsın. KUALA LUMPUR Sefirerinden , Aker eşarpdan , Tekbir giyimden hatta sosyetik doğum günü kutlayan Mücahideden de özür dilenmeli. OSMAN EMMİ'nin de gönlü alınmalı. Beyler bu kostüm polemiği bayatladı ve sıkıyor. Dipsiz kuyu.....
Hermes 22 Kasım 2019 10:17
AKP'de gerçek entellektüel bir kadın veya bir erkek göremiyorum. Din-iman diyor ama hareketler-sözler-tavırlar öyle demiyor. Başörtüsü takan ama sigara içen, sevgilisiyle sarmaş dolaş, aşırı makyajlı, vicdanı susmuş o kadar çok başörtülü görüyorum ki!. Tercihtir saygı duyulması gerekir ama onu siyasi malzeme olarak kullanırsan iş orada başkalaşır. AKP benim gözümde, Merveyi kaplan gibi savunan Nazlıyı hapse attığında bitmiştir. Devir değişir de gücünüz giderse, yaptığınız haksızlıkların karşılığını göreceğiniz zaman, yalvarsanız da yakarsanız da size uzanacak bir el bulamazsınız.
KY 22 Kasım 2019 10:12
Olayı nasıl nereden getirip başörtüsüne bağlıyorsunuz pes pes
KARAR OKURU 22 Kasım 2019 10:07
çirkin bir ifade fakat Olay başörtüsü olayı degilki..öyleymiş gibi algı yaratıp oy devşirme peşindeler ama gecti Bor'un pazarı..
Özgür Dinç 22 Kasım 2019 09:56
İslami camianın chp yi tanımasından neden bu kadar rahatsız oldunuz. Rahatsız da olsan chp bu. Chp ye klavuzluk yapmanız ise tam bir yüz karası (Bu yorumu yayınlamassınız ama olsun)
Sağduyu 22 Kasım 2019 22:35
0
Olay tam da bu. Gerisi laf-ı güzaf!
KARAR OKURU 22 Kasım 2019 09:53
KK ve Chp kaybettiği vesayet gücü peşinde,herşey onu elde edinceye kadar.O zamana kadar riyakarlık,takiyye gırla.Ahmet Hoca müşkülpesent koca misali KK'dan bir türlü emin olamıyor,kendisine KK'nın ve Chp'nin turnusolu olacak bir veri vereyim.Chp son 10 yılda İBB'de cami alanı için gelen kaç plan değişikliğine onay verdi,kaçına karşı çıktı neden?Ahmet Hoca KK'nın ve Chp'nin samimiyeti konusunda tereddütü varsa bu araştırmayı yapmalı.Hazır İBB Chp'nin elindeyken bu verileri E.İ.dan rahatça alabilir.Ahmet Hoca sonuç konusunda bir yazı yazarsa,bizlerde''Chp takiyyeci'' fesatlığından!!! kurtuluruz
ERKAN DOĞAN 22 Kasım 2019 09:41
Sayın Yazar Bu ülkeye bu dayılanma kültürü AKP ile geldi.Biz daha erkeğiz diye sürekli nara atıyorlar. Muhalefette bakti ki halk bu dili satın alıyor bir erkeklik yarışıdır gidiyor. Özlem hanımın erkeklik gösterilerine Ecevit'i getirip alet etmesi de ayrı bir pespayelik. Ben daha erkeğim modeli eninde sonunda yeni erkeklik manzaraları doğurmaya devam edecektir.
Niyazi BAYAR 22 Kasım 2019 09:16
..Ak Parti grup başkanvekili Özlem Zengin’i de arayıp, partisi adına üzüntülerini bildirmelidir!.. Sanırım "chp bşkn vekili olacaktı.. sehven olmuş snrm, sn. hocam.. saygılarımla baki selamlar..
KARAR OKURU 22 Kasım 2019 09:09
Merve Kavakci o olayda kendisini savunan Nazli Ilicak agirlastirilmis muebbete mahkum olunca nankorluk edip bu haksiz karari elestirmedi bile.
KARAR OKURU 22 Kasım 2019 12:49
9
SSCB zamanında bir Amerikalı Moskova metrosunu incelemeye gitmiş.Rus ilgili Amerikalıya metroyu öve öve bitirememiş,şöyle hızlı çalışır,böyle tekniktir,tam dakik çalışır falan dedikten sonra metroyu beklemeye başlamışlar,metro görünürde yok.Yarım saat bekle,bir saat bekle metro gelmemiş.Sıkılan Coni Rus'a sormuş,hani sizin hızlı.teknik,dakik metronuz nerede?Rus altında kalır mı 'Siz de niye Hiroşima'ya atom bombası attınız' Yok canım,09.09'un M.Kavakçı yorumunu kast etmiyorum!!!
KARAR OKURU 22 Kasım 2019 09:04
Özlem hanıma başinda örtü olduğu için değil, Ecevit için söylediği yakışıksız sözler için "haddini bil" denmiş iken bunu sırf sözü söyleyen kişinin başında örtü var diye başörtüsü için söylenmiş gibi anlaşılacak şekilde bir yazı yazmanızı size yakıştıramadım.
Karar Okuru 22 Kasım 2019 10:19
3
Hakikaten bu yazarlar ne kadar CHP reflexsi diye şikayet etselerde sonuçta kendi başörtüsü reflexlerinin esiri olduklarını unutuyorlar. Ancak ne yazıkki bu şekilde gelişmiş dünya ile baş edemeyen anlayışlar için mağduriyet büyük bir ihtiyaç. Olayın ne baş örtüsü ne de hanım olmakla ilgisi var ama yazar genetik mağduriyet ihtiyacı ile değerlendirmiş.
KARAR OKURU veli 22 Kasım 2019 11:33
1
Konuşmanın tamamını dinleyince olayın aynen yazdığınız gibi olduğu açıkken, olayı başörtüsüne getirmek sadece siyaseten kazanç sağlamaya yöneliktir..eğer mesele özür ise sn Özlem hanım da Ecevit için kullandığı sözlerden dolayı özür dilemelidir...
KARAR OKURU 22 Kasım 2019 08:59
Keşke bu yek yanlı yazıyı yazmadan önce basit bir google araştırması yapsaydınız da Erdoğan kimlere kaç defa "haddini bil" demiş baksaydınız. Bakmadan, bilmeden bu tek yanlı yazıyı yazdıysanız ayıp, bilerek yazdıysanız daha da ayıp.
KARAR OKURU 22 Kasım 2019 12:05
11
Hocam çok ayıp!!! ediyorsunuz.Chp'yi eleştirmekte ne oluyor ki?Siz'e düşen,Chp ile ittifak kurmuş diğerleri gibi Chp'ye ram olmak.Bu eleştiri de ne oluyor?Chp'lilerin,İktidarı eleştirdiğinizde burada size verdiği destek!sizi göklere çıkarması,bravo şakşakları iktidar eleştirileri devam ettiği sürece geçerli.Chp ve Kemalizm'i(Kemalizm'e dokunduğunda alacağın tepkiyi M.Doğan'a sor)eleştirirsen külahlar değişir.E.İmamoğlu'na verdiğiniz destek için şakşakınızı aldınız,birde İktidarı almak için yardımcı olursanız sizi daha çok alkışlayacaklar.Böyle oyunbozanlık! yapmanın anlamı ne ki???
KARAR OKURU 22 Kasım 2019 08:43
Eğer doğruysa otobüste bir kadina gözüm sana kayiyor demekte en az mecliste had bildirmek kadar hadsizliktir! Hatta ahlaksizliktir. Şimdi bir de "mümin erkeğin ahlak sorununu" yazmaniz gerekiyor. Yada "müslümanın kamusal alanda kadınlarla imtihanı". Veya "inançlı erkeğin nefis savaşı" siz bulun artik bir başlik.
yurdumun insanı 22 Kasım 2019 08:36
"...sizden önceki nice nesilleri ....zulmettikleri için ettik.. İşte biz suçlu toplumu böyle cezalandırırız... Sonra da onların ardından, sizi yeryüzünde onların yerine getirdik ki, nasıl (ADİL Mİ,/ZALİM Mİ)davranacağınıza bakıp değerlendirelim"(Yunus 14) "..Eğer Allah’ın, insanların bir kısmı ile diğer kısmını DEFETMESİ YASASI olmasaydı yeryüzünde düzen bozulurdu. ANCAK, Allah’ın âlemler için büyük lutuf sahibir.(Bakara.251)Allah bubizizm çorbacı İslamcıalara haleflik verdi .Bunlar Lütuf sandı.O sınav ve yükümlülüktü.AMA!yağma,şiddet,tecavüz,kibir,şımarıp zulmettiler. Yasa bu.Abbas yolcu.
KARAR OKURU 22 Kasım 2019 08:36
Artık birilerinin başörtüsnü kullanarak istismar etme numarasını bu millet yemez. Özlem zengin baş örtülü olduğu için bu tepki ile karşılaşmadı. Olayı getirip başörtü sorununa indirgeyeler bunu gene oy'a çevirme derdindeler.
KARAR OKURU 22 Kasım 2019 08:21
Haddini bildirin şu kadına diye tepki göstermek bir vekile yakışmayan ifadedir.
Yeliz 22 Kasım 2019 12:04
0
Ulkenin halinden pek haberdar degilsiniz galiba… Tum soyguncular kilik degistirdi “Boyuk Isadami” oldu, Yeliz ve benzerleri gazi meclise “Milletvekili”, mafya babalari “Devletin bekaa savunuculari” oldu. Ulkenin diplomatlari “Monser”, akademisyenleri, entellektuelleri “Terorist” oldu... siz o ifadeye hic takilmayin …
KARAR OKURU 22 Kasım 2019 08:16
Birbirimize on yargi ile bakmamali, bu on yargilari pekistirici davranislardan kacinmaliyiz. Ayni apartmanda yasayan sakinleriz, sakin olalim ve apartmani guzellestirip duzgun yasanir hale getirelim
KARAR OKURU 22 Kasım 2019 08:10
Taşgetiren istersen birde hanfendinin ayaklarının önünde secde etsinler. Tövbe de yahu. Özkoç fikrini söyledi. Beğen beğenme ne oldu yani? Resmen mağdur edebiyatı algısı oluşturulmaya çalışılıyor.
KARAR OKURU 22 Kasım 2019 08:41
7
Fikrini mi söyledi?
KARAR OKURU 22 Kasım 2019 19:08
1
Ya ne yaptı? tabiki fikrini söyledi. M Akşener e yapıldığı gibi hakaret etmedi. Kör değilim kusura bakma.
evin 22 Kasım 2019 07:43
cezaevlerinde o kadar türbanlı kadın manasız sebeplerle hapiste yatarken özlem zengin üzerinden mağduriyet kasmanız çok şaşırtıcı. özlem hanım mağdur falan değil....
KARAR OKURU 22 Kasım 2019 10:40
0
Bu cok dogru bir tespit, tepki benim taraftarim olan basortulu kadin icin veriliyor. Bu durumda tepki basortu savunmasindan ziyade taraftar savunmasina ve boyle bir savunmada basortusunu kullanmaya geliyor
KARAR OKURU 22 Kasım 2019 13:49
0
Çok doğru. AKP sayesinde ZENGIN olanlar kasıla kasıla hava atarken turbanlari sorun olmuyor. Ecevite laf yetiştiriyorsun sonra kendisine tavır koyunca türban devreye giriyor. Nasıl garabet bu desenize.
Insanların sokakta saldırıya ugramalari durumunda kadın erkek türbanlı türbansız diyerek sınıflandırma yapmak bölücülügun en bariz örneğidir Hele hele bir siyasetçi sokakta türbansız bacımiza saldırıldi diyebilmesi normal değildir
KARAR OKURU 22 Kasım 2019 06:12
Gücü elinde bulunduran halka maalesef tepeden bakıyor ben geçmişte CHP'nin halka tepeden bakışını ideolojik bulmuyorum sadece muktedir olabilmek için üretilen kaygılar olduğunu tahmin ediyorum bugün ki iktidar da aynı şekilde değişik versiyonlar sergileyerek iktidarını sürdürmeye çalışıyor iktidar ne tatlı şeymiş eteğine yapışan bir daha bırakmak istemiyor dünya nimetleri şahane ideoloji bahane
KARAR OKURU 22 Kasım 2019 05:41
Ötesş yok. Kendş tabirlerince şerşatçı partinin eteklerine tutunur. Bölücü partiyle seçim işbirliği yapar. Faşist olarak tanımladığı Türk Milliyetçilerinden medet umar. Toplama suyla değirmen döner mi? Dönse bile nereye kadar döner? İstanbul ve Ankara'yı kazanınca, iktidarı kazanmış gibi sevinç çığlıkları atan CHP acınacak durumdadır. Ankara Büyük Şehir Belediye Başkanı CHP'li değil, ülkücü. İstanbul'unki ise belli değil. EY CHP'LİLER, BU GÜNLERİN TADINI DOYA, DOYA YAŞAYIN. KEMAL ATATÜR'KÜN KURDUĞU PARTİ, KEMAL KILIÇDAROĞLU'NUN KILIÇ DARBELERİYLE KOLU, KANADI BUDANARAK İMHA EDİLİYOR!!!!!
KARAR OKURU 22 Kasım 2019 05:30
Hakiki müslüman asla kaybetmez. Çünkü ya şehittir, ya gazi. Peki ya siz nesiniz? Müslüman kaybetti derken, kendinizi nasıl konumlandırıyorsunuz? Kendinizi müslüman olarak görmüyor musunuz? Müslüman olarak görüyorsanız buna üzülmeniz gerekmez mi? CHP altı okununun hepsi beşeri ve insan aklının ürünü kavramlar var. İslam dinini ihya etme, Allah adını yüceltme gibi bir derdi var mı CHP'nin? Bildiğim kadarıyla yok. Bu saf ve tertemiz müslüman Anadolu insanı CHP'ye asla pirim vermez. O ancak bir takım entrikalarla kısmi başarı elde edebilir, o kadar. Ötesi yok.
KARAR OKURU 22 Kasım 2019 11:57
1
Savaştamısın birader....
Hakiki musluman 22 Kasım 2019 12:20
0
“Bu saf ve temiz Anadolu insani CHP ye asla pirim vermez.” Anadolu buyuk sehirlere tasindi, saf ve temizligini kaybettigi icin tum Buyuksehir Belediyeleri CHP ye gecti... “Hakiki musluman asla kaybetmez.” Bu yalnis olmus... Fakir musluman ulasiyor o mertebelere ulkemizde bugunlerde... Zengin musluman parasini verip yirtiyor, Şehit cenazelerinde slogan atarak dini vazifesini yerine getiriyor...
KARAR OKURU 22 Kasım 2019 04:30
O hareketin sadece bir reflex olmadigini kendi yakininizdan biri benzer bi harekete ugrarsa anlarsiniz
KARAR OKURU 22 Kasım 2019 04:04
AKP’de kuyruk acısı oluştu. Daha önce Ecevit’in o resmiyle dalga geçtiler, Trump Reise resmen hakaret edince ne yapacaklarını şaşırdılar. Şimdi kalkıp gene o olayı güncelleştirerek denge kurmaya çalışıyorlar.
KARAR OKURU felsefeci 22 Kasım 2019 03:06
Ak partili vekilin önce had bildiren ve üstenci alaycı bir üslupla CHP yi paylaması çokmu demokrat bir üslup hem de başıkapalı daha nezaketle konuşması gerekirken diyemiyoruz hakkı önce sahibine teslim edelim CHP li bilinçötesini dillendirmiş kendine yakışanı yapmış yani yavuz hırsız misali toplum bunları tütmüyor imamınoğluna yavaşa seçimöncesi atılmadık iftira kalmadı sonuç ortada herkes kendine yakışanı yapar vesselam Muhterem!!!!
Krr 22 Kasım 2019 02:40
Yahu bu milletin yarısına hain,terörist destekçisi,zillet dendi. Bunu diyenlerden biri çıkıp da biz yanlış dedik,hakkınızı helal edin demedi.Aksine durmadılar pişkin pişkin yolsuzluklarına devam ettiler.Yetmedi ceza olarak milletin önüne onlarca yeni vergi ve zammı itelediler.Şimdi basit bir adam bir kadına basitlik yapmış,çıkar özür diler belki geçer.Amma vatandaşına etmediğini demediğini bırakmayanlar özür dileseler affedilmez.Kusura bakmasınlar.
KARAR OKURU 22 Kasım 2019 02:34
Özlem Zengin sadece “damara basmadı” provakasyon yaptı. Sebebi de Trump’en Reis hakkında sarfettiği aşağılayıcı lafları; Reis’in çizilen karizmasına karşı Ecevit’in “el pençe divan” durduğunu öne sürüp güya olayı dengeleyecekler. Trump’a diş geçiremiyorlar vefat etmiş birinin üzerinden puan toplamaya çalışıyorlar. Önce Özlem hanımın özür dilemesi gerekir. Ona karşı söylenenleri de tasvip etmediğimi belirteyim.
KARAR OKURU 22 Kasım 2019 01:31
Sizde içinizdeki refleksi yani uyuyan devi uyandırmışsınız. Konu başörtü olunca nasılda savunmaya geçip ayağa kalktınız. Acaba o hanım başörtülü olmasaydı yine böyle "refleks" verecekmiydiniz. Engin özkoç tıpkı diğer CHP lilerin habire yaptığı gibi boşboğazlık yapmış. Sizde bunu tepe tepe kullanın. Cumhurbaşkanı kendi vekilidir savunur. Ya siz??? Size noluyor. Cumhurbaşkanı doğru da yapsa yanlışda yapsa Mertçe ve açıkça söylüyor. Sizin gibi savrulmuyor. Bir daha sizi okumuyorum. Sizde tıpkı CHP gibisiniz....
Karar Okuru 22 Kasım 2019 01:26
Tarafgir ve abartılı bir yazı olmuş! Ortadoğulu müslüman kişilik şiddetli bir mağduriyet ihtiyacı içindedir. Adeta kendine saldırılması ona kendi gerçek durumunu unutturup uyuşturma imkanı verir. Bu yüzden iyi satar geri kalmış yerlede bu tip davranışlar. Kendi çukurunda debelenen bir duruma düştük pek umut da kalmadı. İnceldiği yerden kopacak artık. Devlet başkanına hakaret eden mektup buharlaştı bu arada. ABD basını son ziyaretten sonra bu liderler arka kapılardan bir birlerine siyasi, maddi-manevi menfaatler sağlayarak mı iş yürütüyor diye sorgulamaya başlamış. Gerçi rezillikte eşştiz.
KARAR OKURU 22 Kasım 2019 01:26
Hocam ; muhafakazar kesimde böyle bir refleks var karşı taraf konusunda , peki öbür tarafta Atatürk refleksi olması gayet doğal değil midir sizce , birlik ve beraberliğimiz için toplumun sinir uçlarına dokunmamalıyız
KARAR OKURU 22 Kasım 2019 01:16
Cumhurbaskani gecmiste kac kez "haddini bil" sozunu kullandi? Bu sozu bazen kadinlara karsi kullandigini da duyduk. Hatta daha da kotusunu soylemistir. Bir ornek vereyim: Birkac yil once Rize'de yaptigi bir konusmada "bir adam gibi olmek var, bir de madam gibi" dedigini videodan izledim. O esnada yaninda esi ve Numan Kurtulus vardi ve ikisi de gulumsuyordu. Bakin burda hem kadinlara hem de gayrimuslumlere agir bir hakaret vardi. Kimse tepki gostermemisti. Engin Ozkoc'un yaptigini dogru buldugum sanilmasin. Elbette yanlis ama had bildirme en cok iktidarin yaptigi birsey.
KARAR OKURU 22 Kasım 2019 01:02
CHP'nin işi çok zor. Elitist ve kutuplaştırıcı söylemlerin AK Partiye yaradığını 17 yılın sonunda iyice anladılar. Ama elitizmin konforundan ve alışkanlıklardan vaz geçmek kolay değil. Ak parti oy kaybettikçe CHP'nin sinir uçlarıyla daha çok oynayacak, daha da sertleşecek. CHP bu saldırılar karşısında sükunetini koruyabilirse kazanacak ama "haddini bildirin" çıkışında olduğu gibi şovu ve geleneksel reflekslerini tercih ederse kaybedecek. Kedi fare oyunu izleyeceğiz bundan sonra.
Karar okuru 22 Kasım 2019 00:56
Eğer bir çiçek sunarsa çok daha centilmence olur." Yaw hocam oldu olacak çıkma da teklif etsin. Ne bu ya. Siz ne önerdiğinizin farkındamısınız. Biraz ciddiyet.
KARAR OKURU 22 Kasım 2019 00:50
CHP nin başörtüsü konusundaki değişimi olumlu olması bir tarafa, genel olarak dindar kesimde pek de sahici bulunmamıştır. CHP ideolojisi miadını çoktan doldurmuştur. Geriye sadece batılı yaşam tarzını benimsemiş kesimin biraraya geldiği bir çatı kalmıştır. 21.yüzyılda 20.yy köhne ideolojileri ve törenleri ile tutunamamasının nedeni de budur. Sosyal demokrat bir parti olarak yoluna aslında devam edebilir. Fakat özeleştiri kanalları tıkalı. Sağ siyasetin başarılı gözükmesinin temel nedeni de CHP nin bu başarısızlığında gizli. Aksi halde ciddi bir kitle CHPyi kucaklamaya hazır. Ama güvenemiyorlar
sorgulayan 22 Kasım 2019 00:49
Ahmet bey, bu ülkede zihniyet hep aynıydı siz yeni fark etmişsiniz, bu ülkede ne farklı inaçlar ne farklı milletler ne farklı idolojiler bir araya gelebilir. Bir defa bu ülkede demokratik bir anaysa yok var olan chp kemalist tekçi suni türkler üzerine hazırlanmış bir anayasa, bu anayasa ile aleviler yok kürtler ve diğer milletler yok diğer müslümanlar yok eee bu saydıklarım mecliste hangi anayasa yasaları altında bir olup birleşecek hakkını hangi anyasanın hukukundan arayacak? elini kaldırdığı anda sözde sınıfına giriyor anayasa karşı tererüst yada çete gruplarının içine girmiş oluyo
KARAR OKURU 22 Kasım 2019 00:20
Chp li yapınca deyince kıyamet kopuyor. Sayın Tasgetiren Soylu Erdoğan Binali bey seçim döneminde muhalefet secmenine terörist vatan haini derken imam müftü oy vermeyenleri dinsizlikle suçlarken nerdeydiniz. Özlem hanım Trump Erdoğana hakaret mektubunu yolladığında niye ses çıkaramadı da Ecevit dönemini gündeme getirdi. Aptal olma derken Erdoğan Özlem hanım nerdeydi. Süz nerdeydiniz.Siyasal islam kaybetti. Müslümanlar kaybetti. Siz kabul edin veya etmeyin. Game Over
X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN