Back To Top
Dip yönelim

Dip yönelim

- A +

Yeni sistem işlemeye başladı.

Ofisler, kuruluşlar, kurumlar, Meclis, denetim, kanun yapma, şu, bu derken; yeni sistemde işlerin nasıl yürüyeceğine dair bir şeyler anlamak isteyenlerden kiminin gözü ekonomiye, kiminin gözü de asayişe çevriliverdi.

Sanırım tarihin ‘bize özgü ayarlar’ kategorisine tekrar bayrak açtık.

Bilinen formel, batıcı, mış gibi, ana sosyolojiye yabancı süreçlere belirgin bir yan çizme ve akabinde daha doğal, organik bir rota izleme kararı denebilir mi?

Yüzeydeki kabuk değişiklikler yanında, dipteki temel değişim ve yeni yönelimlerin alacağı yön, varmak istediği hedefler; bir kendisi olma, bir hesaplaşmaya doğru sağlam yürüyüşün somutlaşmış adımları denebilir mi?

Sayın Erdoğan’ın şahsıyla bütünleşmiş gözüken sistem değişikliğinin köklerinde Milletin arzusu, ülkenin tarihsel bilinci, coğrafî hafıza, aktüel endişeler ve bağımsız varoluş kodları var.

Eğitim ve adalet başta olmak üzere sorunlarımız var mı, yok mu?

Çivisi çıkan dünyada önce kendimizi, sonra daha büyük bir şeyi değiştirmek için müsaadenizle…

Şimdi bir imkânsızı deneyeceğiz.

Türkler geldi matmazel.

18-07/11/ekran-resmi-2018-07-11-230129.png

Unutma unutturma!

Sizi Srebrenitsa’dan tanıyoruz bayım! İyi tanıyoruz.

Cehennem nedir, biliyoruz.

18-07/11/ekran-resmi-2018-07-11-230212.png

İnsanlığın reddi ve yok edilişi nedir, gördük.

Değerlerinizi 8.372 ‘can’la birlikte dibine kadar gördük.

Hepiniz oradaydınız! BM başta olmak üzere hepiniz!

Sizi tanıyoruz. Sizi unutmayacağız.

Nurettin Topçu’yu anarken

Hocamızı kaybedeli 43 yıl olmuş.

Ömrünü ahlâk davasına ve eğitime harcamış bir fikir ve hareket adamından söz ediyoruz.

18-07/11/ekran-resmi-2018-07-11-230249.png

Şöyle demişti merhum: “Âlem, üç şeyin mecmuundan ibarettir: Varlık, düşünce ve hareket. Bunların hepsini kendinde toplayan insan, üç şeyin peşinde olmak için yaratılmıştır: Hakikatin, hayrın ve güzelliğin.”

“Merhametin olmadığı yerde insan da yoktur” demişti.

Yarınki Türkiye, İsyan Ahlâkı, Varoluş Felsefesi başta olmak üzere çok sayıda kitap ve makale yayınlayan Topçu yeterince anlaşıldıı mı? Emin değilim.

Bir gün de şöyle demişti: “ Kırk yıl boyunca öğretmenlik yaptım. Okula, mabede gider gibi gittim. Hiçbir derse abdestsiz girmedim.”

Rahmetle, saygıyla anıyoruz.

Diğer Yazıları

Yorumlar

Yorumlar 600 Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Karar Yayıncılık A.Ş ve yazar, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Yorumların 600 karakteri (boşluklu) aşmaması gerekmektedir.
KARAR OKURU 12 Temmuz 2018 17:36
Hz.Resül (sa) " UTANMADIKTAN SONRA DİLEDİĞİNİ YAP" "Müslüman diğer Müslümanın EL VE DİLİNDEN emin olduğu, Mümin ise İNSANLARIN CAN VE MALI için güven duyduğu kişidir" buyurur. Mevlana kardeş dilediğini yaz ve yap! Ayıp,günah,utan sözü anlamsız. Siz,bizler ve yöneticiler acaba CAN,MAL,DİL VE EL konusunda ne alemdeyiz. Millet.1876 Abdülhamit düzenini özlemiş diyorsun yani.Peki CHP bir yıl bu anayasa ile diyebiliyormusunuz?
KARAR OKURU 12 Temmuz 2018 15:30
breh breh.icim açıldı.gorecez bakalim.nasil hantal bi yapı kurulmaya çalışıldığını siz de görecekseniz.ama kabullenir misiniz bilmem
KARAR OKURU 12 Temmuz 2018 12:58
"Merhametin olmadığı yerde insan da yoktur” ifadesinin yanına "Acırsanız acınacak hâle düşersiniz" talkımını koyunca ne de uyumlu oldular değil mi? Tribünler hazır ver gazı. Nurettin Topçu nere sizler nere. Güldürmeyin.
KARAR OKURU 12 Temmuz 2018 09:17
Somut yaz somut bu sloganlar birşeyleri açıklamaya yetmiyor hoca
metin p. 12 Temmuz 2018 08:24
dindar görünümlü bir topluluk tarafından laik kemalist türkiye ve islam düşmanı bir rejim makyajlanıp önümüze getirildi.şimdi ben buha hayırlı olsun mi diyeyim.
peyami 12 Temmuz 2018 00:04
Etyen Bey’siz ve Elif Hanım’sız olmaz. Kuşun kanadı kırık. Sade Karar’ın değil Türkiye’mizin farklı seslere ihtiyacı var. Çeşitlilik iyidir. “Aynıyla yaşayan aynıdan ölür!” Etyen Bey, Elif Hanım, yazılarınızı severek takip ediyor, zevkle okuyordum. Ne oldu? Nerdesiniz? [Not: Arkadaşlar, Sayın Karar okurları, gazeteye sahip çıkalım. Desteğimizi esirgemeyelim lütfen.]
X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN