Back To Top
Üstadın seçim bildirisi

Üstadın seçim bildirisi

 - Son Güncelleme: 07.03.2019 Perşembe 09:26
- A +

Yüce Diriliş Partisi Genel Başkanı A. Sezai Karakoç, yaklaşan yerel seçimler sebebiyle bir bildiri yayımladı. Tarihsel bir perspektiften kaleme alınan bildiriyi aynen iktibas ediyorum:

“Ülkemiz yeni bir seçime giriyor. Hayırlı olsun. 

Biz, parti olarak, seçime, girme şartları sebebiyle katılamıyoruz. Ancak, partimizden ayrılıp bağımsız olarak seçime girecek olan arkadaşımız Lütfü Yılmaz, İstanbul’dan, ve Ercan Tortop arkadaşımız Eskişehir’den, büyük şehir belediye başkanlıklarına aday olduklarından kendilerine halkımızın bu seçimde oy vermesini istiyor, umuyor ve bekliyoruz. 

Seçim, yerel seçimdir düşüncesiyle oy vermek, kendi başına yeterli olmaz. Toplumla ilgili  olaylarda birbirine sımsıkı bağlılık vardır. Bugünü tarihten soyutlayamayız. Olayları sadece akıl ve mantık veya toplumun bugünü açısından değerlendiremeyiz. Olayları tarihî akışı içinde anlamlandırmalı ve hiçbir olayı tek başına düşünmemeliyiz. 

Ülkemizin ve milletimizin geleceğini güven altına almak bütün hareketlerinizin temel amacı olmalıdır. 

Geleceğimizin güvenliğini sağlama düşünülmeden yapılacak bütün işler risk altında olacaktır. Tarihten misalleri çoktur ve ibret vericidir. 

Bir örnek: Osmanlı Devleti, son zamanında, ülkenin birçok yerini demiryolları ile donattı. O zor zamanlarda sıkıntılara katlanarak bu hizmetleri yaptı. Ancak devlet yıkılınca bu demiryollarının çoğu  elimizden çıktı, bir kısmı da yabancıların oldu.

Ülkemizi imar etmeliyiz. Şüphesiz bu bizim görevimizdir. Ancak geleceğimizi garantilemeden yapacağımız imarlar, Allah göstermesin, hele bir de bu hizmetlerin uluslararası şirketlere yaptırıldığı da göz önünde tutulursa acıklı bir sonuçla karşılaşabiliriz. 

Demek ki, herşey, her çaba dönüp dolaşıp ülkenin geleceğinin sağlanmasına dayanıyor. O olmazsa, bütün emekler boşa gidebilir. 

Bunun için, ülkenin geleceği her zaman birinci gündemdir. İsterse seçim yerel seçim olsun. 

Bu seçimde de oy verirken geleceğimizin güvenliği açısından hareket etmeliyiz. 

Ne yazık ki, muhalefetiyle iktidarıyla seçime giren partiler, daha çok, bugüne odaklanmışlardır. Tarihî olayları unutup, ulus devlet olmanın zaaflarını hesaba katmadan, sanki gelecek tam güven altındaymış gibi hareket ediyorlar. Oysa, çağımızda, ulus devletlerin güvenliği oldukça zayıflamıştır. Belli ve büyük bir güce ermemiş devletler, ülkeler tâbi olmaya mahkûm gibi görünüyor. 

Bugün, ABD, Rusya, Çin, Hindistan ve Avrupa Birliği dışındaki devletler, her an istilâya, saldırıya, baskıya, ekonomik-siyasi ve hatta silâhlı müdahelelere mâruz kalabilir. Örnekleri ortadadır.

İslâm ülkeleri, altmış yıldır söylediğimiz üzere, birliklerini kurmadıkları için, bugün, bu tehlikeyle karşı karşıyadırlar. Asıl «beka sorunu» budur.

Mısır, Pâkistan, İran, Suudi Arabistan ve benzerleri irili ufaklı İslâm ülkelerinin herbiri, bir batı ülkesi veya doğu ülkesi ile ilişki kurarak ayakta kalacağını sanıyor. Heyhat ki bu bir seraptır. 

Ülkemiz de, ne yazık ki, bu durumun dışında değildir.

Onun için, diyoruz ki, bu seçimde muhalefetiyle iktidarıyla seçime giren partilere oy verirseniz, âdeta geçmişe, bir “son”a oy vermiş olacaksınız. Oysa geleceğe oy vermek istiyorsanız, “Diriliş”e oy vermeniz gerekir.

İstanbul Büyük Şehir Belediyesi Başkan adayı Lütfü Yılmaz›a ve Eskişehir Büyük Şehir Belediyesi Başkan adayı Ercan Tortop›a oy verirseniz, bir «son»a değil, bir «başlangıc”a oy vermiş olacaksınız.

Yani geleceğe, dirilişe...

Selâmlar ve Başarılar.”

Yüce Diriliş Partisi Genel Başkanı 

A. Sezai Karakoç

19-03/06/ekran-resmi-2019-03-06-234441.png
Fotoğraf: Abdulkadir Emeksiz

Diğer Yazıları

Yorumlar

Yorumlar 600 Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Karar Yayıncılık A.Ş ve yazar, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Yorumların 600 karakteri (boşluklu) aşmaması gerekmektedir.
musto 07 Mart 2019 16:23
İslamcılar aranızda anlaşın bir ay biriniz diğer ay biriniz yönetsin nasıl olsa devlet geleneği olan kurumları tekke yönetimine çevirdiniz.
Sermet Ilgaz 07 Mart 2019 16:19
İstanbul ve Eskişehir belediye başkanları mı belirleyecekmiş dış politikayı ? :)
misafir 07 Mart 2019 14:34
Hiç kimse devletle yarışamaz!Devletin dediği olur!Devlet ne derse o olur gerisi hikaye...
Takipci 07 Mart 2019 11:01
Hala ayni terane: Islam Birligi. Turkiye ve Iran disinda muslumanlarin tamamini toplasaniz çeyrek Israil etmez. Bir Ulkenin/Milletin temel dayanagi(=bekasi) herseyden once 'Uretim Kulturu'dur, o da Islamcilarda yok.
KARAR OKURU 08 Mart 2019 08:45
0
D8'i iyi incele nasıl ve hangi amaçlarla kuruldu. Aynı zamanda Türkiye'de üretimden ençok bahseden ve geçmişinde üretimle ilgili çalışma yapan milli görüşü görsün gözlerin.
KARAR OKURU 27 Mart 2019 11:16
0
Sizin o hâkir gördüğünüz müslümanların toprakları için dünyanın iki süper güç köy köy mücadele ediyor. Sizin gibi faşizan/ulusalcı düşünceler taşıyanlar, İran'da Mısır'da her yerde varlar. Siz ve diğer ülkelerdeki muadillerinize rağmen İslam birliği kurulacak. Üretseniz ne olacak gelip elinizden alacaklar bunu göremiyor musunuz ?!!
hikmetdilencisi 07 Mart 2019 09:01
Ümmetçilik ve İslam dünyasının vahdeti, ulus devlet anlayışına karşı islamcıların sığındığı bir ütopyadır. Gerçekte ve pratikte karşılığı yoktur. Eğer karşılığı olsaydı islam dünyasında muhacir olanlar, batı ülkelerine değil, diğer islam ülkelerine göç ederlerdi. İnsanların aradığı şey adalet, özgürlük ve refahtır. Bunu sağlayacak olan da din değil insanlardır yani müslümanlardır. Bence Sezai abimiz şiir yazmaya devam etsin, edebiyat yazsın, siyasette bir karşılığı yoktur fikirlerinin. (malesef.)
KARAR OKURU 07 Mart 2019 22:32
1
AB dediğiniz nedir? Birbirlerine bayılmıyorlar ama birlik olmadan da etki güçlerinin azaldığının farkındalar.Almanya ile Fransa düne kadar savaşıyorlardı.Müslümanlar da birlik olmalı.Fakirlerin birliğinden ne olur demeyin.D8, Batı'yı endişelendirmeye yetmişti.Bu bir uyanıştır,silkinmedir.Biraz gayretle netice alınacaktır.
KARAR OKURU 27 Mart 2019 11:21
0
Gerçekte karşılığı yok ! Bin yıl bir arada yaşamış bir halk var iken adı İslam Milleti iken hangi karşılıktan bahsediyoruz. Batı istilaya geliyor hangi özgürlükten bahsediyoruz ? Muhacirlerin Batıya gitmek sorunda kalmaları da sebep değil sonuçtur, bu birliğin kurulamayışındandır. Ve...Sezai bey siyasal mezunudur, söylediklerinin İslam coğrafyası çapında, İslam milleti sayısınca karşılığı vardır.
Okur 07 Mart 2019 09:01
üstadı çok severim ama hiçbir seçime girme başarısını sağlayamamış bir parti neye talip ? Ne yapacak ve hangi kadro ile? Bir daha düşünmeliyiz
karar okuru ben 07 Mart 2019 08:56
Garip olan şu: Cumhurbaşkanı yıllarca Üstad'ın sürgün ülkeden başkentler başkentine adlı şiirini okudu, Üstad seçim bildirisi ile ters köşe yaptı.. Okumakla olmuyor, biraz dikkat et rotaya, yanındakilere der gibi :)
KARAR OKURU 07 Mart 2019 08:05
"... saygım kalmadı buğday saplarına"
KARAR OKUR 07 Mart 2019 05:14
Soru şu: Şimdi bu köşe yazısı mı oldu?
KARAR OKURU 07 Mart 2019 09:22
5
Cevap şu : Evet ama her okuyanı düşündüremedi...
X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN