Back To Top
Onların bir Trump’ları yok

Onların bir Trump’ları yok

 - Son Güncelleme: 17.10.2018 Çarşamba 00:10
- A +

Batı’nın, Amerika’nın Türkiye’deki uzantısı ilan edildi. İçimizdeki Soros’tu. Hatta Kızıl Soros’tu. Rotchildlerden girip Sabataycılıktan çıkanlar oldu. Ona dokunmanın devrim olduğu söylendi. Ona dokunmak Batı’nın zorba ve emperyalist politikalarına dokunmaktı. İşte şimdi kültürel iktidar yıkıldı diye sevinç çığlıkları atanlar oldu.  Hükümet ancak şimdi ona dokunacak güce kavuşmuştu. O kadar güçlüydü. Ona dokunan yanardı.

‘Şimdi göreceksiniz ABD, Avrupa nasırlarına basılmış gibi nasıl ayağa kalkacak’ diye bahis oynayanlar çıktı. On yıllardır beslenip büyütülüp kullanılan Batı’nın bir ajanı olduğu yazıldı. Siyasi hasımlarıyla fikri tartışmalar yapmak yerine onları devletin eliyle susturmak isteyenlerin gözaltına alınmasından sonra yazdıkları bu iddialardan istense bir kaç klasör iddianame çıkabilirdi. Mevcut iddianame profiline de uygun olurdu. Ama işadamı Osman Kavala 350 gündür tutuklu ve henüz iddianamesi dahi yazılamadı.

Bu 350 gün boyunca arkadaşları, birkaç insan hakları örgütü dışında, onun için ‘adamı’ olduğu söylenen ABD’den, Avrupa’dan da güçlü bir ses çıkmadı. Ülkemizdeki temsilcisi olduğu söylenen, üst akıllar, Soroslar, Rotschildler onun serbest kalması için uğraşmadı. Organizatörü olduğu söylenen Geziciler ayağa kalkmadı. Parçası olduğu İstanbul burjuvazisi, TÜSİAD, işadamları ise tek kelime söyleyemedi.

***

Amerikancı, CIA ajanı olduğu söylenen Osman Kavala’yı ilk kez 2003 yılında Irak işgaline karşı düzenlenen eylemlerde gördüm. AK Parti Meclis’e ABD askerlerinin Türkiye üzerinden Irak’a girmesine izin veren 1 Mart tezkeresini getirdiğinde Osman Kavala TBMM önündeki kalabalık içindeydi. Sonra NATO Türkiye’de zirve yaparken, Kadıköy’deki 100 bin kişilik mitingdeydi.

27 Nisan muhtırasına tepki olarak Darphane-i Amire’de düzenlediğimiz Demokrasi Sınıfı buluşmasında da oradaydı. Ergenekon davalarına Türkan Saylan’ın gözaltına alınmaya çalışılmasından sonra mesafe koydu. 2010 referandumunda boykot kampanyası düzenlediklerinde onları eleştiren yazılar yazmıştık.  Balyoz davasında delillerin sahte olduğuyla ilgili hepimizin kulaklarını kapattığı bir zamanda ilk itirazlar ondan geldi.

Çözüm sürecine yaklaşımını,  mesafesini eleştiren yazılar yazdım. Ama artık bunların bir önemi yok. Fikri mücadele kalemle, yazıyla, konuşarak verilir, polis ve savcılık eliyle değil.

Fikirlerini, duruşlarını beğenmediği insanlar için hukuku savunamayanlar eleştirdikleri hukuksuzlukların potansiyel failidir. Anayasa Mahkemesi’nin gözaltı için bile sebep bulamadığı bir iddianameyle haklarında müebbet verilen Nazlı Ilıcak, Ahmet Altan, Mehmet Altan’ın fikirleri ve aldıkları pozisyonlar yüzünden hapiste çürümelerini isteyenlerin bu ülkeye hukuk, demokrasi getirme ihtimalleri o yüzden yoktur.

Dosyasından Emniyet’in hiçbir terör örgütüyle irtibatı olmadığına dair istihbarat raporları çıkan ama üç terör örgütüyle irtibattan tutuklanan Alparslan Kuytul için, Yargıtay’ın silahlı bir örgüt değiller ama amaçlarına ulaşmak için ileride muhakkak silah kullanmaları gerektiğinden terör örgütü sayılmalarına hükmedip tutuklandığı Hizbuttahrirciler için, fikirleri, konuşmaları, tweetleri haberleri yüzünden hapiste yatan farklı fikirlerdeki insanlar için hukuku eşit bir şekilde savunmadan hiçbir yol almamız mümkün değildir.

***

Osman Kavala, basında çıkan iddianamemsi haberler hakkında yazdığım bir yazı üzerine gönderdiği mektubunda şöyle yazmış:

“Yazınızın sonunda değindiğiniz adaletin yerine gelmesi için Avrupa’ya verilecek tavizlere bel bağlamak, beni de çok rahatsız eden bir mesele. Özgürlüğüne yabancı kurumların daha fazla değer vereceğini ümit etmesi, insanın vatandaş olmaktan kaynaklanan özgüvenini ciddi biçimde yıpratıyor. Her şeye rağmen önümüzdeki dönemde tutuklama uygulamalarının Anayasa ve AİHS normlarına daha uygun hale gelmelerini ihtimal dışı görmüyorum. Yöneticilerimizden gelecek birkaç olumlu mesaj tutuklama rejiminin hızla değişmesini sağlayabilir. Tabi istenirse...”

Hakkında söylenenlerin ağırlığına, neredeyse dış güçlerin adamı olarak gösterilmesine rağmen sessizce ve isyan etmeden hakkında adaletin tecelli etmesini dışarıdan değil bu ülkeden bekliyor Osman Kavala.

Bakalım Trump’ın tutuklu ABD vatandaşına gösterdiği hassasiyeti, 350 gündür iddianamesiz tutuklu yargılanan bir Türkiye Cumhuriyeti vatandaşına bu ülkenin yöneticileri gösterebilecek mi?

Diğer Yazıları

Yorumlar

Yorumlar 600 Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Karar Yayıncılık A.Ş ve yazar, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Yorumların 600 karakteri (boşluklu) aşmaması gerekmektedir.
Vallaha ne Trump'ımız var ne de Kavala'yız. Yıldıray Bey Kavala'nın seveni çok. Ünlü biri. Uluslararası arenada da sahip çıkanı var. Ben neyleyim. Yazık değil mi? ikibuçuk senedir bir iftiranın kurbanı olarak mesleğimden oldum. Tek kuruş gelirim yok. Nereye kadar dayanırım bilmem. Bu adalet değil. İnsanlıkla, insan haklarıyla bağdaşır değil. İslamlık hiç değil. Yargı görevlileri daha fazla kurban vererek göze girme derdindeler. Terfi edecekler. Yıldıray Bey insanlık öldü, adalet de. Allah bize dayanma gücü versin.
KARAR OKURU 20 Ekim 2018 00:49
yıldıray bey andımızdan neden rahatsız olunuyor?ben Türküm.ama bu ülkede kendimi yabancı hissetmeye başladım.hep Kürtlerin hakları konuşuldu yıllarca.şimdi de Araplar konuşuluyor.neden Türküm demek ırkçılık olsun?bu ülkenin adı Türkiye değil mi?küçücük çocuklara bunu ezberletmek değil anlatarak öğretmek gerekir.ama buna karşı çıkanlar zorunlu din dersine neden karşı çıkmıyorlar?
kürşat 19 Ekim 2018 10:53
ALLAH (C.C) ayeti kerimesinde şöyle buyuruyor ' Ey iman edenler! Allah için hakkı titizlikle ayakta tutan, adalet ile şahitlik eden kimseler olun. Bir topluma olan kininiz, sakın ha sizi adaletsizliğe itmesin. Âdil olun. Bu, Allah’a karşı gelmekten sakınmaya daha yakındır. Allah’a karşı gelmekten sakının. Şüphesiz Allah, yaptıklarınızdan hakkıyla haberdardır.' Mâide Suresi 8. Ayet
KARAR OKURU 18 Ekim 2018 16:15
Sayın yazar Ön kabulümüz Ya Devlet başa Ya kuzgun Leşe diyoruz.Bu zor Çografyada var olabilmek için Aşırı liberalligin milletimize nelere maal olabilecegini yaşayarak gördük!!!!Herkez daha özenli ve haraketlerini ve sözlerini birilerine veya bir yerlere şirinlik edasıyla degil Devlet sonra millet önceliklerini hiç unutmadan Sonra Özgürlük!!!
KARAR OKURU 18 Ekim 2018 18:53
0
Aha bekçi murtaza gelmiş...Bu millet devlet söylemine sığınıp her türlü zulmü yapanları çok gördü.. Acı acı tecrübe etti.. Şunu unutmayın, milletine rağmen devletçilik olmaz
Karar Okuru 18 Ekim 2018 23:13
0
Senin de başına gelsin olmadık haksızlıklar. Sonra görürüz bu dediklerini. Uzaktan atmak kolay. Dilin kemiği yok. Azıcık vicdanlı olun. Adalet olmazsa devlet nasıl ayakta kalır. Neyse neyse.
KARAR OKURU 18 Ekim 2018 13:52
Toplumsal yasa ve kurallarımız yerine keyfi kararlar ikame edilmek isteniyor. Bu duruma hep birlikte engel olabiliriz.
İnsan 18 Ekim 2018 11:10
Fikir özgürlüğü naraları atanlar simdi insanları fikirlerinden dolayı cezaevlerinde çürümeye gönderiyorlar. Tıpkı Hizb-ut Tahrir mensuplar gibi, Şah-ı Merdan Sarı hoca, Alparslan kuytul, 28 şubat magdurları, bahsettiğiniz Osman kavala ve daha niceleri... düşman ceza hukuku ile muamele görüyorlar.
KARAR OKURU 18 Ekim 2018 06:53
Ne denilebilir ki, her şey herkesin gözleri önünde ve haksızlıklar diz boyunu da geçmiş!.. Ortada vicdanları kanatan görüntüler...
Marrkopaşa 17 Ekim 2018 23:08
Vicdanını cüzdanıyla değişmeyen birkaç onurlu adam varmış bu tarafta.
Vatandaş 17 Ekim 2018 21:35
Kardeş Kavalanin ne olduğu belli degil, iş adamı aktivist, televizyoncu dergi sahibi, felan filan, suçsuz ise tabiki yatmasin ama ne olduğunu ne iş yaptığını bu topluma açıklama mecburiyeti var.
KARAR OKURU 17 Ekim 2018 21:32
Yine devletin içinde devlet var galiba.Bunca garabeti devlet bile , isteye yapamaz.Bu işlerin içinde yine işler var.
KARAR OKURU 17 Ekim 2018 17:45
Osman Kavala’nın tutuklu olması benim vicdanımı sızlatıyor, onu tutuklu bırakanlara ise günah yazıyor kanaatindeyim.
KARAR OKURU 17 Ekim 2018 16:04
At izi ile it izini karıştıranıların indi ilahide bu sorumluluktan kurtulacaklarını mı zannediyorlar?
Deli Neyzen 17 Ekim 2018 15:06
"Akrep yapmaz,akrabanın akrabaya yaptığını" "El yapmaz, yerlinin yerliye yaptığını" "TÜRKİYEDE YENİ KAPİTALİZM.DİN,SİYASET VE İŞ DÜNYASI kitabı,Türkiye'de iş hayatının ekonomik, siyasi ve kültürel bağlamındaki (islamcıların kirli rol ve ilişkiler)yansımalarıyla inceliyor.islamcıların iktidar ile kirli,ganimetçi,gaspçı zenginleşme yöntemini anlatır. Bu kitabın yazarı Prf.Dr.Ayşe Buğra,Tarık Buğra'nın kızı ve Osman Kavala' nın eşi olur. Yıldıray bey bu kitap suç aleti olabilir mi!
KARAR OKURU 18 Ekim 2018 08:38
0
Bingo... Budur....
KARAR OKURU 17 Ekim 2018 14:54
bir yüksek yargı üyesinin sohbet esnasında söylediği söz "eskiden adalet sakat diye eleştiriyorduk, şimdi adalet öldü".
kemal 17 Ekim 2018 12:40
Yüz küsür senedir bu ülkede hukukmuvar
Ben 17 Ekim 2018 11:59
Bunu niye yazmadın, şunları niye yazmıyorsun diye yazanlar aslında ortada bir haksızlık olduğunu kabul etmek zorunda kalıyorlar ama galiba bu haksızlık ve zulmün kendilerine hatırlatılmasından rahatsız oluyorlar. Sebebi de kendilerini bu zulmü yapanlarla özdeşleştirmeleri olsa gerek. Halbuki siz o işleri yapmıyorsunuz sayın okurlar. Kabul etmek zorunda değilsiniz yapılanları. Tersine bilin ki zulme rıza göstermek de zulümdür. O yüzden en azından bu haksızlıklar dile getirilsin ve siz de rıza göstermediğinizi belli edin.
KARAR OKURU 17 Ekim 2018 11:29
Siz ve birkaç yazar kaldı olaylara vicdan ve adalet penceresinden bakan. Hukuk sistemimiz zaten adil değildi ama hiç bu kadar yalpaladığını ve ardı ardına açığa düştüğünü görmedim. Brunson olayı, Yücel olayı. Kavala konusu zaten çok acıklı. Ilıcak bu ülkede herkes susarken başörtüsüne destek vermiştir. Altanlardan hadi diyelim kötü yazar ve kötü niyetli insan çıkarabilirsiniz ama darbeci çıkarmak?!?! Umarım bir af gelir, gerçekten suça bulaşmışlar dışında herkese bir imkân daha verilir. Yoksa bu mağduriyetler bitmez.
KARAR OKURU 17 Ekim 2018 11:25
Durmaksızın insanlar tutuklanıyor. Askeri, polisi, savcısı vs. bir şekilde anlaşılır. Ya kardeşim biri de sormuyor bunların kaçı darbeye yeltenmiş, kumpas kurmuş veya ihanet etmiş. Bu adamlar madem bu kadar çoktu niye darbeye 1000-2000 kişi katılıyor. Cumhurbaşkanımıza korumalık yapan pilotlar, darbecilerle çatışan polisler dâhi terör örgütü üyesi. ALLAH bu darbeyi yapanların, planlayanların ve müsaade edenlerin belasını versin. Yuzbinlerce insanin hayatını kararttınız.
KARAR OKURU 17 Ekim 2018 15:04
0
Amin, küçük bir eklemeyle: Engellemeyenlerin de .
Maide 17 Ekim 2018 15:22
1
Maide 8: Ey iman edenler! Allah için hakkı titizlikle ayakta tutan, adalet ile şahitlik eden kimseler olun. Bir topluma olan kininiz, sakın ha sizi adaletsizliğe itmesin. Âdil olun.
Veda 17 Ekim 2018 15:24
1
Veda Hutbesi: "Suclu kendi sucundan baskasi ile suclanamaz. Baba, oglunun sucu üzerine, oglu da babasinin sucu üzerine suclanamaz."
konuk1 17 Ekim 2018 11:23
her söylediğini,her istediğini yerine getirir yaparız senin için ise hiç birşey yapmayız. bu cümleyi kullananın anlatmak istediği niyeti nedir anlayan varsa lütfen söylesin
KARAR OKURU 17 Ekim 2018 10:59
Allah korkusunun insanlari kul hakki yeme konusunda daha hassas yapacagini dusunerek inancli insanlara daha cok guvenirdim. Simdi yapilanlara bakinca sorguluyorum, ya bu insanlar kul hakki yediklerinin farkinda degil, ya yeterince inancli degil, ya Allah korkusu yok, ya Allah korkusu insanlari daha hassas yapmiyor, ya da hepsinden biraz biraz.
KARAR OKURU 17 Ekim 2018 14:52
0
allah korksu ile ilgili olarak oflu hocanın telefon sahnesini izlemenizi tavsiye ederim. acıdır ama gerçek odur.
Makyavelistler 17 Ekim 2018 15:06
2
Bunlar ortaya karışıklar. Kısaca Siyasal İslam(cı)(sız)lar. Siyaset ve ikitidar için herşeyi mubah görenler..
KARAR OKURU 17 Ekim 2018 10:53
Maşallah mahkeme hakim falan hikaye. Yazarımız yine oturmuş yüksek makamına herkese adalet dagitiyor
KARAR OKURU 17 Ekim 2018 10:51
Yapmayın sayın yazar ağlatacaksın bizi
KARAR OKURU 17 Ekim 2018 09:52
Düzmece davalar, kurgulanmış iddianamelerle 20 yıldır suçsuz yere hapis yatan, dergi dağıttığı için müebbet hapse mahkum olan 28 Şubat mağdurlarını da yazarsın bir gün inşallah. Kaldı ki bu iddianameleri yazan savcıların, kararları veren hakimlerin büyük kısmı sonraları FETÖ veya başka suçlardan mahkum oldu.
KARAR OKURU 17 Ekim 2018 11:20
0
09:52 Yıldıray Beyin onları yazdığı zamanlarda oldu. Uzun zamandır kendisini takip ediyorum. Bazi fikirlerine katılmasam da kaleminin namusu olduğuna şahidim. Satılık ve yandaş değildir. 28 Şubat mağduru olarak yazıyorum bunları. Ama vurgulamak isterim ki; 28 Şubattaki mağduriyetin kat be katı yaşanıyor şu an. Hem de iktidara muhalif olan her kesimde.
KARAR OKURU 17 Ekim 2018 14:19
0
11.20 - muhalif olan olmayan da bakılmıyor . Çoğunun anası ağladı
Amasız 17 Ekim 2018 15:12
1
11:20 Mahkum olmak suçlu olduğuna vidanen ve ahlaken deli diyorsun yani... Kendinle çelişyorsun.. Bugün toptancı birşekilde pervasızca kararlara imza atanlar tıpkı Etö , Fetö gibi XTÖ olmayacağının garantisimi var. Devlet denen araç ihaleyi hep birilerine bırakır. Amasız ve Fakatsız yanlışa yanlış diyebilmek insanlıktır. Yoksa bu girdaptan ülkenin çıkışı yok.. Sırayla....
KARAR OKURU 17 Ekim 2018 09:40
Toplum siyasi yonden o kadar keskinlestirildi ki yargi mensuplari da bu toplumdan secildigi icin yargi ister istemez siyasilesiyor. Yargi mensuplarini da secen hukumet olunca, o keskin yapi yargida bagimsiz olamaz.
Sevgi 17 Ekim 2018 09:33
Türkün Türke, müslümanın müslümana yaptığı düşmanlığı ve zalimliği dünyada kimse bu kavimlere yapamaz. Kin, nefret ve haset tohumlarını bu ülkeye ekenlere yazıklar olsun...
selman 17 Ekim 2018 08:48
Kavala'nın yerinde olsam hapishaneden çıkınca soluğu Avrupa'da alır, dönüp bir daha Türkiye'ye bakmazdım. Ne uğraşıyorsun güzel abim bu tuhaf toplulukla? Bunlar vallahi eğitilmezler.
engineer 17 Ekim 2018 10:56
14
selman ayıp oluyor, sen hangi topluluktansın? biz bu tuhaf dediğin topluluktanız, ama her topluluğun bir takım tuhaflığı olabilir, olumlu yanları olur, çıktığın toplum için bu şekilde yorum yapman aşağılaman doğru değil, bu ifadelerin sana yol su elektrik olarak geri dönebilir,
selman 17 Ekim 2018 13:12
2
Haayiinn, ararın 155'i diyosun :) Olabilir. Tamam vazgeçtim; Türk Milleti neciptir, muhteşemdir, Ümmetin ümididir. Biraz mehterin sesini açabilir miyiz? Teşekkür ederim. İşte böyle, rahatladım.
KARAR OKURU 17 Ekim 2018 19:14
0
Muhsin Yazıcıoğlu vatansever olduğu için yıllarca hücrede yatmış .işgence görmüş.Ama devletine küsmeden mücadelesine devam etmiş.Kaçmak çözüm değildir.Bu toplumdan nice kahramanlar çıkmıştır.Canını vermiş evladını vermişler çıkmıştır.Bunun yanında komşusuna akrabasına bile iftira atan, hapise düşmesinden mutlu olanlar da çıkmış.Hasetlik yapan, münafık, iftiracı , hırsız haramzadeler de çıkmıştır.
Hasan 17 Ekim 2018 08:30
Son yıllarda memlekette hukuk ihlalleri adeta sıradan hale geldi. Görünen o ki siyaset yargıyı esir almış durumda. Siyasi hesaplaşmaların yargı mekanizması üzerinden görülmesi bir toplum için hiç de sağlıklı bir tutum sayılamaz. Adalet dağıtmakla görevli olan yargı, siyasi rekabetten bütünüyle bağımsız olmalı ve sadece hukuka bağlı olmalıdır. Gerçekten hukuk ve adalet mülkün (devletin) temeli haline gelmelidir. Miting meydanlarında "insanı yaşat ki devlet yaşasın" diyorlar ama kendilerini tenkit eden muhaliflerine konuşma hakkı bile vermiyorlar.
KARAR OKURU 17 Ekim 2018 08:29
evet turk vatandaslarinin merkeli trampi yok malesef.oysa icerivatarken hep var okdugunu soyler yandaslar.dunyada turksen isin cok zor.turkiyede muhalifsen isin cok zor.hayat zor yahu.
musto 17 Ekim 2018 08:02
Osman kavala'nın babası doğu bloku ile iş yapan ve ülkemizde termik santralları narenciye karşılığı yatağan yeniköy kemerköy vs kurankuruluşların temsilcisiydi sol görüşe yakın olduğu ve yardım sever olduğu söylenir tahminim kürt meselesinde fazla ön plana çıkmıştır.
KARAR OKURU 17 Ekim 2018 12:34
0
babası ne alaka?
musto 17 Ekim 2018 14:05
5
Baba doğu bloku ile iş yapabilen tekkişi kazandığı ciddi bir serveti osman kavala'da entel takılacağım diye har vurup harman savurdu
Özkan 17 Ekim 2018 07:34
Alkışa şayan bir yazı tebrikler
KARAR OKURU 17 Ekim 2018 07:15
Ah canim ne kadar duygulandım bu yazıda içeride onlarca yıl çürüyen mahkum ları yaz be kardeş ergenekon ve fetocu hakimler in uydurukca yazılmış iddianame lerinden dolayı içeride ihtiyarlayan garibanlar oda gor5emi vicdanlı yazar bey
KARAR OKURU 17 Ekim 2018 11:14
0
Yazardan ansiklopediyi makaleye sığıştırmasını bekleyen aklı evvel.
Çerkez Ethem 17 Ekim 2018 01:00
Keşke t.c.'nin elit/siyasetçileri bu hassasiyeti gösterse diyerek hayal dünyasına daldım ama t.c.'nin 100 yıllık değişmiyen sabitleri aklıma gelince..( 1)Güç kimdeyse O herzaman haklıdır . 2) Güç kimdeyse O herzaman doğrudur. 3) Güç kimdeyse herzaman kendileri aileleri ve etrafındakiler malı/mülkü götürcekler)..kendime geldim ! Her an, herhangi birkişiyi aynı hafta/ay/yıl düşman ve dost ilan edilebilen t.c. de, elit/siyasetçilerden, beklentilerimizi aşmıyan sonuçları görcez.
musto 17 Ekim 2018 08:20
18
İsmini kullandığın şahsın bu memlekete yaptığı hizmetler unutulmadı kardeşleri yüzünden fikir ayrılığına düştüğü ve ülkeyi terketti affa rağmen ülkeye dönmedi o halde bile atatür'kü kolpacı başı diye ilan etmedi sen bu hakkı kendinde nasıl buldun..
KARAR OKURU 17 Ekim 2018 00:35
Son cümledeki benzetme bi garip durmuş sanki. Hani Kavala bu ülkede, bu ülkenin yöneticilerinin gösterdiği hassasiyet(!!!) nedeniyle tutuklu ya. Bu arada Kavala'yı sizin yazılarınızdan okudum, önceden tanımazdım. Nedense onun hikayesinde beni ağlatan bişeyler var, duacısıyım.
KARAR OKURU 17 Ekim 2018 00:23
Daha tutuklayip hapse atacaklari masum insanlar var Sayin yazar. Bitmez bu kabus yakin gelecekte. Hak savunucularini, kendilerini hafifce de olsa elestiren gazeteciler de dahil herkesi susturacaklar. Yandas medyanin sahte kose yazarlarinin propagandasindan baska birsey okuyamayacagiz. Bu karanlik deligin dibi yok.
Ali Kemal 17 Ekim 2018 04:29
1
Sayin okur artik yandas yazarin yazilarini bile okumuyorum ki sadece basligina bakiyorum.O yazar okunmadikca gazetede hisedecek ki o yazar degil sadece troll birgün sutlanir.
X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN