30.03.2020  09:39

Zanka'dan dış basına Comolli itirafı

Dönemin teknik direktörü Ersun Yanal'ın oyuncuyu gözden çıkartmasıyla devre arasında Fortuna Düsseldorf'a kiralanan Danimarkalı stoper Zanka dış basına açıklamalarda bulundu. Zanka, "Türkiye'de her şey iyiydi ancak yönetimde bir değişiklik oldu. Comolli gitti ve beni transfer eden oydu" ifadelerini kullandı

+
-

Sezon başında Fenerbahçe'ye transfer olan fakat ilginç bir kararla devre arasında Almanya'da küme düşmeme mücadelesi veren Fortuna Düsseldorf'a kiralanan Mathias "Zanka" Jorgensen, ülkesinde Eurosport'a bir röportaj verdi. Ayrıca ülkesinde yayın yapan bir medya kuruluşu Zanka'nın takımı izin vermemesine rağmen Danimarka'ya döndüğünü de iddia ederken milli oyuncu verdiği röportajda Fortuna Düsseldorf'da antrenmanları isteyenlerin yapabileceğini bildirdi.

Zanka yaptığı açıklamalarda, "İdmanlara katılmak isteyenler, Salı ve Perşembe günü katılabiliyorlar. Webcam'da Alman bir çalıştırıcı ile çalışabiliyorsun. Günlük antrenmanlarımızı yapıyoruz, bisikletime biniyorum. Oturma odasında zıplıyorum. Bize kamera üzerinden tavsiyeler veriyor ve çalışma zamanımızı böyle geçiriyoruz" şeklinde konuştu.

"YAZIN NE OLUR BİLMİYORUM"

Fenerbahçe hakkında da demeçler veren Zanka, "Türkiye'de her şey iyiydi ancak yönetimde bir değişiklik oldu. Comolli gitti ve beni transfer eden oydu. Ben de bu yüzden ayrılma kararı aldım. Beni seçen kişi gidince, benim de kalma gerekliliğim kalmadı. Kulübün finansal problemleri de vardı. Çok fazla bilinmeyen var ve şu anda geleceğimin ne olacağını sadece tahmin edebilirim. Yaz aylarında Fenerbahçe'de mi olurum, başka bir yere mi giderim, göreceğiz" şeklinde konuştu.

DİĞER HABERLER
İstanbul'da trafiği kilitleyen kaza
Türkiye'den 5 ülke ile anlaşma
Ege Ordusu'nda FETÖ operasyonu
65 yaş üstü ve 20 yaş altı için Bakan Koca'dan açıklama
'Yunan devleti önce kendi barbarlığından kurtulmalı'
İstanbul Azerbaycan'ın renklerine büründü
Burada yapılanlar hukuk cinayetidir