Back To Top
Tatvan’da altyapı çalışmaları

Tatvan’da altyapı çalışmaları

Tatvan’da altyapı çalışmaları
- A +

Bitlis’in Tatvan Belediyesi tarafından ilçede başlatılan altyapı, asfalt ve parke yol yapım çalışmaları devam ediyor

Fen İşleri Müdürlüğüne bağlı ekipler tarafından birçok mahallede devam eden çalışmaları Tatvan Belediye Başkan Yardımcısı Fahrettin Korkmaz yerinde inceledi. Fatih, Kültür, Kale, Karşıyaka ve Bahçelievler mahallelerinde incelemelerde bulunan Başkan Yardımcısı Korkmaz, mahalle sakinleri ile de bir araya gelerek yapılan çalışmalar hakkında fikir alışverişinde bulundu. Mahalle sakinleri yapılan çalışmalardan duydukları memnuniyeti dile getirerek, belediyenin yapmış olduğu çalışmalardan dolayı teşekkür ettiler.

Başkan Yardımcısı Korkmaz, 7 mahallede altyapı çalışmalarının tamamlandığını belirterek, “Altyapısı tamamlanan mahallelerimizde başladığımız yol yenileme çalışmalarına ara vermeden devam ediyoruz. Daha önce asfalt ve parke görmeyen yollarımızı asfalt ve parke yaptık. Şu ana kadar ekiplerimiz Kale, Esentepe, Kültür ve Bahçelievler mahallelerinde 60 bin metrekarenin üzerinde yeni parke yol çalışması ile yine Bahçelievler, Karşıyaka, Cumhuriyet, Kültür ve Kale mahallelerinde 90 bin metrekarenin üzerinde asfalt yol yapım çalışması gerçekleştirdi” dedi.

Yapılan çalışmaların altyapı ile koordineli gittiğini belirten Başkan Yardımcısı Korkmaz, “Şu ana kadar fiziki olarak altyapı çalışmalarının yüzde ellisi tamamlanmış durumda. Yol yenileme çalışmalarımız da altyapının bittiği mahallelerde devam ediyor. Vatandaşlarımızdan bu konuda sabırlı olmalarını istiyoruz. Allah’ın izni ile tüm mahalle ve sokaklarımızı yenileyerek halkımızın hizmetine sunacağız” diye konuştu.

BİTLİS/İHA


(FOTOĞRAF)


X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN