Araç sahiplerine duyuruldu! İptal ediliyor: 30 gün detayına dikkat!

Araç sahiplerine duyuruldu! İptal ediliyor: 30 gün detayına dikkat!

Deprem felaketinin yaşandığı illerde OHAL edilmesinin ardından araç muayene işlemleriyle ilgili yeni bir karar alındı. Karar özellikle afet bölgesi ilan edilen 11 kentteki araç sahiplerini yakından ilgilendiriyor. İşte, araç muayenesi ile ilgili son dakika haberi...

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, olağanüstü hal (OHAL) ilan edilen illerdeki araçların muayenelerinin geçerlilik süresinin uzatıldığını duyurdu.

Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, "OHAL ilan edilen illerde yaşayan vatandaşlarımıza ait araçlar ile 6 Şubat tarihinden sonra bu illerde bulunduğu belgelendirilen araçların muayenelerinin geçerlilik süreleri uzatılmıştır" denildi.

arac-muayenesi-ne-zaman-2023.jpg

TRAFİK CEZALARINA İPTAL

6 Şubat 2023 tarihinden itibaren OHAL süresi sonuna kadar dolanların araç muayene işlemlerinin, OHAL süresinin sona erdiği tarihten itibaren 1 ay sonrasına kadar geçerli sayılacağı bildirilen açıklamada, "OHAL süresi bittikten 30 gün sonrasına kadar vatandaşlarımız araçlarını istedikleri yerde muayene ettirebilecekler. Bu dönemde muayene yaptırmadığı gerekçesiyle düzenlenen trafik cezaları da iptal edilecek" ifadeleri kullanıldı.

İlgili Haberler
Öne Çıkanlar
Diğer Haberler
Son Dakika Haberleri
KARAR.COM’DAN