Ayçiçek yağları tırlarla marketlere dağıtılmaya başladı

Market raflarında stok yetersizliği gerekçesiyle halkın satın almak için sıraya girdiği ayçiçek yağları tırlarla marketlere gelmeye başladı. Rusya'nın limanlarından 9 Mart'ta yola çıkan ayçiçek yağı gemiler Mersin Limanı'na ulaştı. 'Yağlara saldırmayın merak etmeyin yağ her yerde var, aç kalmayız' sözleri Türkiye'de gündem olan market sahibi Turan Avcı'nın marketine de yağ dolu tırlar mal indirdi.

Türkiye'de son günlerde fiyatları artan ayçiçek yağlarının market stoklarında tükeneceği endişesi vatandaşların reyonlardaki yağları satın almak için sıraya girmesine neden oldu. Ayçiçek yağı fiyatları marketi ve markasına göre litresi 34 lira 55 kuruştan müşterilere sunuluyor.

aycicek-yag-fiyat.jpg

Geçtiğimiz 9 Mart tarihinde Rusya limanlarından yola çıkan 6 tonu aşkın ayçiçek yağı yüklü gemilerin 17 Mart Perşembe itibarıyla Mersin Limanı'na ulaşmasıyla piyasadaki ayçiçek yağı arzındaki dengeler yeniden sağlandı. Tırlara yüklenen ayçiçek yağları marketlere dağıtılmaya başladı.

KONUŞMASI GÜNDEM OLAN MARKET SAHİBİNİN YAĞLARI DA TIRLARDAN İNDİRİLDİ

Ayçiçek yağıyla ilgili söylentiler üzerine marketlerde yaşanan yoğunluk sırasında yaptığı konuşmayla Türkiye’de gündem olan market sahibinin bahsettiği yağ dolu tırlar Van’a geldi.

Yağla ilgili endişelerin sürdüğü sırada vatandaşlar marketlerde yoğunluk oluşturunca Roka AVM Yönetim Kurulu Başkanı Turan Avcı, yağ dolu tırların yolda olduğunu ve en kısa zamanda geleceğini söylemişti.

Avcı’nın konuşmasında bahsettiği sıvı yağ dolu tırlar itibariyle marketin önüne geldi. Yağ yüklü tırları karşılayan Başkan Avcı, Türkiye’de ekonomik kriz oluşturmak isteyen şer odaklarının gerek perakende gerekse farklı mecralarda spekülasyonlar oluşturduğunu söyledi.

"YAĞ KONUSU POLEMİK HALİNE GELDİ"

Avcı, “Maalesef büyük bir polemik haline getirdiler. Bizde bu noktada geçen gün konuşmamızda, Türkiye’de gerçekten sıkıntı yoktur. Hele hele ayçiçek yağında hiç yoktur. Tırlarla yağlarımız yoldadır dedik. Bunun kanıtı olarak her şubemizin önüne tırlarımız yanaştı ve yağları indiriyoruz. Şu anda reyonlarımız tıka basa dolu ve fiyatlarımız minimum seviyede. Bugün bunu hem ispatlamak ve halkımıza sunmak hem de polemik haline getirenlere ders olsun diye açıklıyoruz. Tırlarla gelen sıvı ayçiçek yağı halkımızın hizmetindedir. Sıkıntı yok, problem yok. Hayat devam ediyor. Hepimiz birimiz, birimiz hepimiz için. Birbirimize kenetlenerek her zaman halkımızın, devletimizin yanındayız” dedi.

Şubelerinde hiçbir zaman sıvı yağ sıkıntısı yaşamadıklarını söyleyen Avcı, “Reyonlarımızda 1, 2, 5 ya da 18 litrelik sıvı ayçiçek yağlarında hiçbir şekilde sıkıntı yaşamadık. Bunu bir spekülasyon, bir polemik haline getirdiler. Vatandaşlarımız bunun bilincinde olsun. Gıdada hiçbir problem yoktur. Bizler en yüksek seviyede hizmetimizi müşterimize sunmuşuz ve sunmaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

avm-turan-avci.jpg

"RIZIK ENDİŞESİ TAŞIMAK BİZE YAKIŞMAZ"

Yaptığı konuşmayı sosyal medyada beğenen herkese teşekkür eden Avcı, “Bizler bunu samimi duygularımızla halkımızla paylaşmıştık. O günde söyledim. Dedim ki kıyamet kopmadı. Bugün yağda, gıdada problem yoktur. Eğer ki hiçbir yerde olmasa bile bizler evimizdeki, mutfağımızdaki malzemeyi hep beraber paylaşacak bir milletiz. Bizler bu güçte, bu iradede, bu inançta olan insanlarız. Cenab-ı Allah rızkın kefili değil midir? 10 kilometre denizin altındaki taşın içindeki böceğin ağzına yeşil otu veren Allah, biz müminlerin, Müslümanların, insanların rızkını mı vermeyecek? Nedir bu endişe, bu polemik, bu kaygı. Bizler rızkımızdan korkan bir millet olamayız. Biz başı dik, inancı tam, iradesi, dirayeti olan sebatkar bir milletiz. Kaldı ki Türkiye gibi güçlü bir devlette bizim böyle bir endişeye düşmemizin hiçbir manası yoktur. Bu anlamda sosyal medyada bize teşekkür eden halkımıza minnettarız. Bizler şehri Van’dan bütün Türkiye’deki halkımıza selamlarımız yolluyoruz” diye konuştu.

İlgili Haberler
Öne Çıkanlar
YORUMLAR (10)
YORUM YAZ
UYARI: Hakaret, küfür, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. (!) işaretine tıklayarak yorumla ilgili şikayetinizi editöre bildirebilirsiniz.
10 Yorum
Diğer Haberler
Son Dakika Haberleri
KARAR.COM’DAN