İslam Memiş'ten çarpıcı açıklama! Sonuç hiçbir şekilde değişmeyecek! Elinde olanlar çok dikkat etsin!

İslam Memiş'ten çarpıcı açıklama! Sonuç hiçbir şekilde değişmeyecek! Elinde olanlar çok dikkat etsin!

Yaptığı açıklamalarla yatırımcılara yön veren İslam Memiş yine önemli bir açıklamada bulundu. Kurun baskılanacağına dikkat çeken Memiş, dolar yatırımcılarını uyardı. İşte, İslam Memiş'in son açıklaması...

Altın ve para piyasaları uzmanı İslam Memiş, son değerlendirmesinde dolar ile ons altın için öngörüsünü anlattı. Açıklamasında yatırım tavsiyesinde bulunmadığını vurgulayan Memiş, videosuna "Bunu yaparsan iyi olur" başlığını attı.

TÜM PİYASAYI DEĞERLENDİRDİ!

İslam Memiş, yeni videosunda şu ifadelere yer verdi:

"Borsa İstanbul 5000 puanı gözüne kestirdi. Küçük yatırımcıların dikkat etmesi gerekiyor, orta ve uzun vadede bekleyenler için problem yok ama kısa vade için piyasaya girenler dikkat etsin. Dolar TL serbest piyasada 18.71-73 lira aralığında. Makas aralığı geçerli. Euro dolar paritesinde toparlanma var. Euro TL 19.29-19.34 aralığında işlemler gerçekleştiriyor. Makas aralığına dikkat etmek gerekiyor. Euro dolar paritesinde pozitif görünüm devam ediyor.

Brent petrol varil fiyatında 3.37 puanlık düşüş var. 80-90 dolar aralığında geniş bant aralığı geçerli ancak düşüşlerin kalıcı olacağını tahmin etmiyorum. Bu fiyatlamalardaki dengesizlikler hala devam ediyor. Oturmuş bir fiyat yok. OPEC üyelerinin açıklamaları biraz daha tansiyonu düşürdüğü için petrol fiyatlarının gerilemesi, küresel piyasalar için iyi. Varil fiyatında düşüşlerle pompa fiyatlarında düşüşler de yaşanabilir.

 islam memix

Altın onsu 1732 dolar seviyesinde. Hafta başında emtia fiyatlarında dolar endeksinde yükselişler görebiliriz. 1705 dolar seviyesi üzerinde kalıcı oldukça problem yok. Bir sonraki ataklarda 1815 dolar seviyesini konuşacağımız için altının ons fiyatındaki gerilemeyi bir alım fırsatı olarak değerlendirmeye devam ediyoruz. Düşüşlerin kalıcı olmadığını öngördüğümüz için her düşüşü alım fırsatı olarak değerlendiren yatırımcılar olmaya devam ediyor.

Gram altın TL 1049-1052 aralığında. Yukarıda 1070 var. Bir sonraki ataklarda 1090 lirayı beklediğimiz için 1050 altındaki sarkmaları alım fırsatı olarak değerlendiriyorum. 1050 altında rakamlar kalıcı olmayacaktır.

Gümüşün ons ve gram fiyatı altına kıyasla pozitif ayrışmaya devam ediyor. 21 dolar altını alım fırsatı olarak değerlendiriyorum onsta. Gümüş gram fiyatı 13 lira seviyesi üzerinde. Bankalarda kaça satıyorlar bilmiyorum ama mutlaka daha ucuz fiyatlama karşınızda olabilir ama fiziki tarafta 13 lira altında bir gümüş yok."

 islam memiş

DOLAR YATIRIMCILARINI UYARDI!

"Öyle ya da böyle kuru baskılayacaklar. Doları olanlar dikkat etsin. Sana ne kadar kazandıracak kısmıyla ilgilendiğimiz için dolar tarafından uzaklaşmamız gerektiğini, yatırımcısının dikkat etmesi gerektiğini ifade etmek isterim.

Hazine ve Maliye Bakanı, aralık itibarıyla döviz kurlarında ve enflasyonda tepetaklak bir süreç göreceğiz diye teyit etti. Demek ki bir şeye güveniyorlar. Dolayısıyla yüzde 85 enflasyon pik seviyesini gördü. Bundan sonra rakamsal olarak hafifleyen bir trend görebiliriz. Bütün ülkelerde enflasyon rakamsal olarak düşebilir ama alım gücüyle alakalı bir değişiklik olmayacağını düşünüyorum."

İlgili Haberler
Öne Çıkanlar
Diğer Haberler
Son Dakika Haberleri
KARAR.COM’DAN