Memur ve emeklilere sevindiren haber! Cuma gününe kadar hepsi ödenecek, hesaplarınızı kontrol edin!

Memur ve emeklilere sevindiren haber! Cuma gününe kadar hepsi ödenecek, hesaplarınızı kontrol edin!

Memur maaşlarına yapılan yüzde 30 zam, kanun teklifinin 8 Ocak 2023'ten sonra Meclis'ten geçmesi dolayısıyla ayın 15'inde hesaplara yatırılamamıştı. Zam farkının ise ne zaman yatırılacağı nihayet belli oldu. İşte, memur maaşı zam farklarının yatacağı tarih...

AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş, memurların 15 Ocak 2023 günü maaşlarını yüzde 16,48 zamlı aldığını, birkaç gün sonra da kalan 13,52 puanlık kısmın hesaplara yatırılacağını kaydetti.

Elitaş, "Geçen hafta geçirebilseydik pazar günü yansımış olacaktı. Cuma günü yasalaşsaydı pazar günü herkesin hesaplarına geçme imkanı olacaktı. 15'inde yetişme imkanı sanıyorum yok gibi çünkü sisteme girmeleri bayağı bir zaman alabilir. Pazar günü olmaz da çarşamba-perşembe günü veya gelecek hafta cuma günü bu gerçekleşmiş olur" ifadelerini kullandı.

ÖNÜMÜZDEKİ HAFTA BÜTÜN HESAPLARA YATIRILACAK

Hazine ve Maliye Bakanlığı ise memur konuyla ilgili, "Cumhurbaşkanımızın müjdesini verdiği yüzde 30 zam Meclis Genel Kurulu'nda kabul edildi. Kamu görevlilerimizin refah düzeyini artırmaya yönelik ilave zam tutarının hızlı bir şekilde hesaplara yatması için ekibimiz özveriyle çalışarak sistemlerimizi güncellediler.

Ocak ayı maaşlarının hesaba geçmesiyle birlikte, yüzde 13,52 oranında ilave zam ve 1 Ocak-14 Ocak tarihleri arası katsayı artışından kaynaklanan 14 günlük maaş farklarının da ödenebilmesi amacıyla sistemlerimizi kamu kurumlarımızın kullanımına açacağız" açıklamasını yapmıştı.

MAAŞLAR NE ZAMAN YATACAK?

Emekli aylıkları Emekli Sandığı'nda her ayın 1'i ila 5'inde; SSK'lılarda 17'si ile 26'sında; BAĞ-KUR'lularda ise her ayın 25'i ila 28'inde ödeniyor.

Yüzde 30 zammın SSK ve BAĞ-KUR'luların emekli aylığı ödemelerine yetişmesi bekleniyor.

Emekli Sandığı mensuplarının ocak dönemi ödeme tarihi 1 Şubat olduğu için zamlı maaşlar şubat ayında ödenecek.

İlgili Haberler
Öne Çıkanlar
Diğer Haberler
Son Dakika Haberleri
KARAR.COM’DAN