Milli Eğitim Bakanlığı, 48 bin TL maaşla personel alımı yapıyor

Milli Eğitim Bakanlığı, 48 bin TL maaşla personel alımı yapıyor

Kamu personel alımı için gözlerin çevrildiği Milli Eğitim Bakanlığı'ndan beklenen haber geldi. Bakanlık sözleşmeli olarak istihdam edilmek üzere 10 bilişim personelini kadrosuna dahil edecek. En düşük maaş 32 bin 554 TL, en yüksek ise 48 bin 831 TL olacak iş için başvuru tarihi ve aranan şartlar belli oldu. İşte, Milli Eğitim Bakanlığı personel alımı iş ilanı...

Milli Eğitim Bakanlığı, 2022 yılı bitmeden personel alımı yapacağını açıkladı.

31.12.2008 tarih ve 27097 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanan 'Kamu Kurum ve Kuruluşlarının Büyük Ölçekli Bilgi İşlem Birimlerinde Sözleşmeli Personel İstihdamına İlişkin Esas ve Usuller Hakkında Yönetmelik'in 8. maddesi uyarınca Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde sözleşmeli personel istihdam edilecek.

MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI PERSONEL ALIMI HANGİ POZİSYONLARDA YAPILACAK?

Milli Eğitim Bakanlığı, sözleşmeli olarak 10 bilişim personeli alımı yapacak.

Başvuru sürecini başarıyla tamamlayıp kadroya yerleşmeye hak kazanan adaylara en düşük 32 bin 554 TL en yüksek 48 bin 831 TL maaş ödemesi yapılacak.

meb-personel-alimi-yapilacak-pozisyonlar.jpg

MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI PERSONEL ALIMI NE ZAMAN?

Milli Eğitim Bakanlığı personel alımı başvuruları 19 Aralık 2022 Pazartesi günü başlayıp 23 Aralık 2022 Cuma gününe kadar devam edecek.

meb-personel-alimi-sinav-tarihleri.jpg

MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI PERSONEL ALIMI BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Adaylar e-Devlet'in www.turkiye.gov.tr/milli-egitim-kariyer-kapisi-kamu-ise-alim ve Kariyer Kapısı'nın isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr üzerinden başvurularını online olarak gerçekleştirebilecek.

MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI PERSONEL ALIMI BAŞVURU ŞARTLARI NELER?

Milli Eğitim Bakanlığı sözleşmeli personel alımı başvuruları için gerekli şartlar ise şöyle:

1) 2021 ve 2022 tarihlerinde yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavı'nda (KPSS) alınan KPSSP3 puanının en az 70 olması.

2) Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi'nin (ÖSYM) düzenlediği Yabancı Dil Sınavı'ndan (YDS) alınan puanın en az 30 olması.

3) 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun 48. maddesinde belirtilen şartları taşımak.

4) Fakültelerin dört yıllık bilgisayar mühendisliği, yazılım mühendisliği, elektrik mühendisliği, elektronik mühendisliği, elektrik ve elektronik mühendisliği, elektronik ve haberleşme mühendisliği ve endüstri mühendisliği bölümlerinden ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilmiş yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olmak. (Belirtilen pozisyonlardan yalnızca biri için başvurabileceklerdir)

5) (b) bendinde belirtilenler dışında kalan dört yıllık eğitim veren fakültelerin mühendislik bölümlerinden, fen-edebiyat, eğitim ve eğitim bilimleri fakültelerinin, bilgisayar ve teknoloji üzerine eğitim veren bölümleri ile istatistik, matematik ve fizik bölümlerinden ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilmiş yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olmak. (Bu maddede belirtilen yükseköğretim mezunları aylık brüt sözleşme ücret tavanının iki katı ödenecek pozisyonlar için ve yalnızca birine başvurabileceklerdir)

6) Yazılım, yazılım tasarımı ve geliştirilmesi ile bu sürecin yönetimi konusunda veya büyük ölçekli ağ sistemlerinin kurulumu ve yönetimi konusunda, son başvuru tarihi itibarıyla ücret tavanı iki katını geçmeyecekler için en az 3 (üç) yıllık, diğerleri için en az 5 (beş) yıllık mesleki tecrübeye sahip olmak. (Mesleki tecrübenin belirlenmesinde; bilişim personeli olarak 657 sayılı Kanuna tabi kadrolu veya aynı Kanunun 4. maddesinin (B) bendi ile 399 sayılı Kanun Hükmünde Kararnameye tabi sözleşmeli statüdeki hizmetler ve Sosyal Güvenlik Kurumuna tabi özel kesimde bilişim personeli olarak geçtiği belgelenen hizmet süreleri dikkate alınır)

7) Bilgisayar çevre birimlerinin donanımı ve kurulan ağ yönetimi güvenliği hakkında bilgi sahibi olmaları kaydıyla güncel programlama dillerinden en az ikisini bildiğini belgelemek.

MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI PERSONEL ALIMI BAŞVURU SAYFASI

MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI PERSONEL ALIMI İŞ İLANI

MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI PERSONEL ALIMI BAŞVURU KILAVUZU

İlgili Haberler
Öne Çıkanlar
YORUMLAR
YORUM YAZ
UYARI: Hakaret, küfür, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. (!) işaretine tıklayarak yorumla ilgili şikayetinizi editöre bildirebilirsiniz.
Diğer Haberler
Son Dakika Haberleri
KARAR.COM’DAN