Milli Piyango büyük ikramiye hangi ile, nereye çıktı? İşte büyük ikramiye kazanan şehir

Milli Piyango büyük ikramiye hangi ile, nereye çıktı? İşte büyük ikramiye kazanan şehir

Milli Piyango 2022 çekilişinin sıralı tam liste sonuçları belli oldu. Piyango bileti satın alan vatandaşlardan biri 120 milyon Türk Lirasına sahip oldu. Peki, büyük ikramiye hangi ile çıktı? Büyük ikramiye çeyrek bilete mi tam bilete mi yarım bilete mi çıktı? Milli Piyangoda en çok hangi rakamlar çıktı?

Haftalardır merakla beklenen Milli Piyango 2022 yılbaşı özel çekilişi 31 Aralık akşamında gerçekleşti. Hatrı sayılır paraların sahibi olanların yanında bir talihli de büyük ikramiyeyi kazandı. O şanslı biletin hangi ilimizde satıldığı merak ediliyor.

BÜYÜK İKRAMİYE NEREYE ÇIKTI?

Milli Piyango'nun yılbaşı özel çekilişinde 120 milyon liralık büyük ikramiye, '9-8-7-6-0-6-6' numaralı bilete isabet etti. Büyük ikramiye çıkan şanslı il İzmir-Konak oldu. Büyük ikramiye 1 adet çeyrek bilete çıktı.

2021 MİLLİ PİYANGO BİLETİ HANGİ İLE ÇIKMIŞTI?

2021 senesi, büyük ikramiye çekilişinde 100 milyon TL'lik ikramiye Manisa-Akhisar'dan '9-8-8-4-7-5-7' numaralı çeyrek bilete çıkmıştı.

MİLLİ PİYANGO EN ÇOK HANGİ İLLERE ÇIKTI?

Milli Piyango yılbaşı çekilişlerinde en şanslı il İstanbul. Yapılan çekilişlerin son on senesinde dörde bölünen büyük ikramiyenin talihlilerinin büyük bir kısmı İstanbul'dan çıktı. 14 kez yılbaşı özel çekilişi büyük ikramiyesine ortak olan İstanbul’u, 4’er kez ikramiye çıkan Ankara ve Adana illeri ile 3 kez ikramiye çıkan İzmir takip etti.

İlgili Haberler
Öne Çıkanlar
Diğer Haberler
Son Dakika Haberleri
KARAR.COM’DAN