Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Altılı Masa'ya Anayasa mesajı: Kimse boş hayallere kapılmasın

CHP, İYİ Parti, Gelecek Partisi, DEVA Partisi, SP ve DP'den oluşan Altılı Masa'nın 82 maddelik Anayasa teklifini eleştiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Bu mesajlarım içerideki ve dışarıdaki herkesedir. Yaşanan zorluklar sakın sizi umutsuzluğa sevk etmesin. Kimse boş hayale kapılmasın, kimse yanlış hesap yapmasın. Siz Bay Kemal'e bakmayın. Şimdi mesajlarımızı tek tek verelim" dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Şanlıurfa'daki Abide Kavşağı'nda; Kuzeybatı Çevre Yolu, Abide Kavşağı İlave Köprü Viranşehir Pompaj Sulaması 1. ve 2. Kademe ile yapımı tamamlanan diğer projelerin toplu açılış töreninde açıklamalarda bulundu.

Altılı Masa'nın 'eski Türkiye güzellemesi' yaptığını ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Kapalı devre parti toplantılarında yalan ve iftira siyasetini yapanlara bunun tutmayacağını anlatmaya devam edeceğiz. Kimse boş hayale kapılmasın. Siz Bay Kemal'e ve yanındakilere bakmayın. Saldırılar kararlılığımızı değiştiremez, kimse yanlış hesap yapmasın" diye konuştu.

PKK'nın her fırsatta Türkiye'ye saldırdığını, çocuk-kadın demeden insanları katlettiğini aktaran Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Yitirdiğimiz on binlerce canın hesabı sorulmadığı için aynı cürette karşımıza çıkıyorlar. Türkiye artık eski Türkiye değil. Hedeflerimize dudak bükerek bakanlar gerçeği kabullenmek zorunda kalıyorlar, Türkiye'yi küresel ligin zirvesine çıkaracağız" dedi.

recep-tayyip-erdogan-sanliurfa-mitingi-5.jpg

"TÜRKİYE ARTIK ESKİ TÜRKİYE DEĞİL"

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmasından öne çıkanlar şöyle:

Sevgili Şanlıurfalılar, yaklaşık 3 buçuk yıllık aranın ardından sizleri hasretle muhabbetle selamlıyorum. Urfa'yı özlemişiz. Görüyorum ki Urfa'da bizi özlemiş. Ne diyor İbrahim Tatlıses, Seni gördüğüm zaman dilim ne den tutulup, seni gördüğüm zaman güller elimde kurur, haydi gülüm sen söyle aşkımı sevgiliye... Biz bugün derdimizi size söylemeye geldik.

Siz zayıf olursanız, dışarıdan karışanınız da karıştıranınız da çok olur. Velaket savaşı yürütenleri görüyorsunuz. Türkiye'nin kendi sınırlarına korumasına karşılar. Bunların derdi ne bu coğrafyadaki Kürt'tür, Arap'tır, Türk'tür.

recep-tayyip-erdogan-sanliurfa-mitingi-1.jpg

"TÜRKİYE ARTIK ESKİ TÜRKİYE DEĞİL"

Bunların tek derdi kendi siyasi ve ekonomik çıkarlarıdır. Sınırlarımızın ötesinde besleyip büyüttükleri terör örgütü her fırsatta ülkemize saldırıyor, çocuk kadın demeden vatandaşlarımızı katlediyor. Yitirdiğimiz on binlerce canın hesabı sorulmadığı için aynı cürette karşımıza çıkıyorlar.

Türkiye artık eski Türkiye değil. Hedeflerimize dudak bükerek bakanlar gerçeği kabullenmek zorunda kalıyorlar, Türkiye'yi küresel ligin zirvesine çıkaracağız.

Buradaki muhteşem katılım, emniyetten resmi rakamı aldım, şu an bu meydanda 110 bin kişi var. Bu bir rekor. İşte bu Türkiye'nin en önemli lokomotiflerinden biri de neresi, Şanlıurfa.

Şimdi Urfa'dan öyle bir ses verelim ki, sizi zincire vurmak isteyenler hüsrana uğrasın.

recep-tayyip-erdogan-sanliurfa-mitingi-3.jpg

"RUHUNU SATILIĞA IKARMIŞ ALÇAKLAR..."

Şanlıurfa, şu muhteşem zenginliği ve tertemiz kalbiyle bizimle olduğu sürece galibiyetle neticelendirilemeyecek sorun yoktur. Dünya, 2. Dünya Savaşı'nın ardından en sıkıntılı döneme girdi.

Bu ruhunu satılığa çıkarmış alçaklar cevabını sergilediğiniz fedakarlığınızla alıyor ve alacak. Kardeşlerim, birbirimizi Allah için seviyor muyuz? Bundan taviz vermiyoruz değil mi... Allah sizden razı olsun.

recep-tayyip-erdogan-sanliurfa-mitingi-2.jpg

"MÜLTECİ KARDEŞLERİMİZE GÖNÜLLERİMİZİ AÇTIK"

Türkiye olarak Bosna'daki Karabağ'daki, Libya'daki kardeşlerimize hangi duyarlılıkla sahip çıkıyorsak Suriye'deki kardeşlerimize de aynı hissiyatla sahip çıkıyoruz. Mülteci kardeşlerimize gönlümüzü açtık, hiçbir zaman mazlumun kimliğine bakmadık.

Şimdi dört şey söylüyorum, ekonomi, diplomasi, terörle mücadele, mülteci kardeşlerimize gönüllerimizi açmak. Biz ensarı da muhaciri de biliriz. Bundan tavizimiz yok. Bay Kemal bilmeyebilir ama biz biliriz. O ne ensardan ne muhacirden anlar. Benim peygamberim muhacirdi değil mi. Şimdi de onun ümmeti olarak muhacirleri biliriz. Suriye'deki Kürt de Arap da Türkmen de bizim kardeşimiz.

recep-tayyip-erdogan-sanliurfa-mitingi-4.jpg

"GAP PROJESİNİN EKSİKLERİNİ TAMAMLAYACAĞIZ"

Şanlıurfa'ya toplam 70 milyar lira tutarında kamu yatırımı yaptık. Nereye Şanlıurfa'ya. Genç nüfusu sebebiyle Şanlıurfa'daki konut ihtiyacı diğer illere göre daha hızlı artmaktadır.

Ülkemizi ağ gibi saracak hızlı tren projelerimizin duraklarından biri de Şanlıurfa'dır. Tarım ve ormanda Şanlıurfa'ya 5 baraj, 4 gölet, 3 içme suyu tesisi kazandırdık. GAP projesinin eksikliklerini tamamlayana kadar bize durmak yoktur.

recep-tayyip-erdogan-sanliurfa-mitingi-11.jpg

"SİZ DAHA ÇOK ÜRETİN, BİZ HER TÜRLÜ KOLAYLIĞI SAĞLARIZ"

Enerjide şehrimizin merkeziyle birlikte 7 ilçemizi doğal gaza kavuşturduk. Harran ve Halfeti'ye de inşallah bu ay içerisinde doğal gaz vereceğiz. Tarım, tekstil alanlarında istihdam programlarına hız verdik. Şanlıurfa'daki çiftçilerimizin en önemli sıkıntının elektrik olduğunu biliyoruz.

Şehrimizdeki güneş enerjisi sistemleri yatırımlarını özel olarak teşvik ediyoruz. Güneş enerjisi santralleri kuruyoruz. Bunun için 229 milyon liralık kredi kullanıldı. Yeter ki siz daha çok üretin, ülkemize daha çok katkıda bulunun. Biz her türlü kolaylığı sağlarız.

recep-tayyip-erdogan-sanliurfa-mitingi-7.jpg

"ŞANLIURFA, TÜRKİYE YENİLENEBİLİR ENERJİ MERKEZİ OLACAK"

6 ilimizde tarımsal sulama amaçlı elektrik tüketimine son 4 yılda 3.3 milyar liranın üzerinde destek verdik. Çiftçilerimizin kullandığı elektriği de devletimiz 15 milyarlık yükü üstüne alıyor. Ödemeleri aylık yerine hasat döneminde yapma imkanı getirdik.

Şimdi yeni bir müjdeyi daha paylaşmak istiyorum. Şehrimizde bir yenilenebilir enerji endüstri bölgesi kuruyoruz. Bu proje ile Şanlıurfa'yı ülkemizin en büyük yenilenebilir enerji merkezlerinden biri haline getireceğiz. Şehrimize ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum.

recep-tayyip-erdogan-sanliurfa-mitingi-6.jpg

"KİMSE BOŞ HAYALE KAPILMASIN"

Bu mesajlarım içerideki ve dışarıdaki herkesedir. Yaşanan zorluklar sakın sizi umutsuzluğa sevk etmesin. Kimse boş hayale kapılmasın, kimse yanlış hesap yapmasın. Siz Bay Kemal'e bakmayın.

Şimdi mesajlarımızı tek tek verelim:

recep-tayyip-erdogan-sanliurfa-mitingi-8.jpg

1) 2023 seçimlerinde bir dönem daha Cumhurbaşkanı olarak bu kardeşinizi görevlendirmeye var mısınız?

2) Allah'ın izniyle ve milletimizin takdiriyle yasama faaliyetlerini sizlerin vereceği görevle sürdürmeye biz hazırız, siz de bu görevi vermeye hazır mısınız?

3) Türkiye ekonomisi politikasını gerçekleştirerek yaşadığımız sıkıntıları geride bırakacağız. Biz büyümeye hazırız. Siz bu görevi bize vermeye hazır mısınız?

4) 30 kilometrelik güvenlik şeridini muhakkak tamamlayacağız, Terör örgütünü ve onun yularını elinde tutanlar bizi bu kararımızdan asla döndüremeyecek. Bize bu görevi vermeye hazır mısınız?

5) Ülkemizi dünyanın en büyük 10 ekonomisi arasına sokacağız. Bu görevi bize vermeye hazır mısınız?

6) Eski Türkiye güzellemesi yapanların, Altılı Masa'da olduğu gibi, "Sen ne istiyorsun? Bunu" onlar paylaşadursun. Siz bize bu görevi vermeye hazır mısınız?

7) Kapalı devre parti toplantılarında yalan ve iftira siyasetini yapanlara bunun tutmayacağını anlatmaya devam edeceğiz. Bu görevi bize vermeye hazır mısınız?

recep-tayyip-erdogan-sanliurfa-mitingi-9.jpg

Bu muhteşem katılım hep bir ağızdan Türkiye'nin dört bir yanı dursun. Tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek devlet. Bir olacağız, iri olacağız, diri olacağız, kardeş olacağız, hep birlikte Türkiye olacağız.

recep-tayyip-erdogan-sanliurfa-mitingi-10.jpg

İlgili Haberler
Öne Çıkanlar
YORUMLAR (6)
YORUM YAZ
UYARI: Hakaret, küfür, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. (!) işaretine tıklayarak yorumla ilgili şikayetinizi editöre bildirebilirsiniz.
6 Yorum
Diğer Haberler
Son Dakika Haberleri
KARAR.COM’DAN