08.06.2020  09:39
SON GÜNCELLEME: 
01.07.2020  13:47
KAYNAK: 
KARAR.COM

Güniz Akkuş kimdir ve kaç yaşında? Hanımağa lakaplı Güniz Akkuş neden gündem oldu?

Yayınladığı videoyla Sedat Peker'e tehdit eden 'Hanımağa' lakaplı Güniz Akkuş'un biyografisi merak ediliyor. Daha önce polislik yapan Güniz Akkuş, yunus timi ve narkotik şubede görev yaptı. Amirini tehdit ettiği için meslekten ihraç edildi. Günden güne büyüyen bir haraç çetesi kurmasıyla beraber İstanbul'daki birçok eğlence mekanını haraca bağladığı iddia edilen Güniz Akkuş, geçtiğimiz hafta düzenlenen 'Hijyen' operasyonunda gözaltına alındıktan sonra serbest bırakıldı. İşte detaylar...

+
-

'Güniz Akkuş kimdir, kaç yaşında ve nereli?', 'Güniz Akkuş neden gündem oldu?' sorularının yanıtlarını sayfamızda aktardık. Yayınladığı videoyla Sedat Peker'e "Delikanlı gibi karşıma çık" diyen 'Hanımağa' lakaplı Güniz Akkuş, polislik okulundan mezun olmasının yanı sıra Sigmund Freud Üniversitesi Kalite Mühendisliği diplomasına sahip olduğu ileri sürülüyor. Zira geçtiğimiz ay corona virüse (koronavirüs) ilaç bulduğunu iddia ettiği tweet'iyle de gündeme gelmişti. Detaylar haberimizde...

GÜNİZ AKKUŞ NEDEN GÜNDEM OLDU?

Sosyal medya hesabından paylaştığı video ile Sedat Peker'i tehdit eden ve 'Hijyen' operasyonunda gözaltına alınan 'Hanımağa' lakaplı Güniz Akkuş ve diğer 3 şüpheli adli kontrol şartıyla serbest kaldı.

16 Mayıs 2020 günü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele (KOM) Daire Başkanlığı koordinesinde 8 ilde eş zamanlı olarak 'Hijyen' operasyonu düzenlendi. Operasyon sırasında Mersin'de gözaltına alınan 'Hanımağa' lakaplı Güniz Akkuş, SEGBİS (Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi) üzerinden ifade vermesinin ardından adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. 

Akkuş'un yanı sıra aynı operasyonda gözaltına alınan Cenk Ç., Zafer Ç. ve Ali Y. de serbest kaldı. Gözaltında olan 5 şüphelinin işlemlerinin devam ettiği öğrenildi.

GÜNİZ AKKUŞ, SEDAT PEKER'E NE DEDİ?

Çok konuşulan videoda Güniz Akkuş, "Bana bak Sedat, sana 10 gün müddet veriyorum. Delikanlı gibi karşıma çık. Yoksa gerçek vatan sevdalıları kardeşim bir gece ansızın senin ziyaretine gelecek" ifadelerini kullanmıştı.

Öte yandan tehditlerle alakalı açıklama yapan Sedat Peker, Güzin Akkuş ve başka isimlerin birileri tarafından kullanıldığını, öldürülüp suçun kendisine atılacağını belirterek savcılıklara çağrıda bulundu. Peker, avukatlarının bu konu hakkında başvurularda bulunduğunu söyledi.

HANIMAĞA GÜNİZ AKKUŞ KİMDİR?

15 yaşına kadar ailesiyle Almanya'da yaşanan Güniz Akkuş, tatil için gittiği Antalya'da gördüğü motorlu polis ekipleri 'yunuslara' özenerek polis olmaya karar verdi. Tatil sonrası Almanya'daki ailesinin yayına dönerek polis olabilmek için ailesini ikna ettikten sonra Türkiye'ye geldi ve İzmir'deki Rüştü Ünsal Polis Meslek Yüksekokulu'ndan mezun olarak polis memuru oldu. 2000 yılında yunus timinde göreve başlayan Akkuş, kısa süre sonra Narkotik Şube Müdürlüğü'nde görev aldı.

Polis olduktan sonra arkadaşları tarafından hızlı atak ve başına buyruk biri olarak tanımlanan Güniz Akkuş, takıştığı amirinin açtırdığı soruşturmanın ardından Kilis'e sürgün edildi. Daha sonra da aynı amirini tehdit ettiği için meslekten ihraç edildi.

'Hanımağa' lakaplı Güniz Akkuş, polislikten atıldıktan sonra İstanbul'a gelerek 20 kişilik bir haraç çetesi kurdu. İstanbul'un eğlence mekanlarında kendini Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü'nde görevli emniyet amiri olarak tanıtıp haraç isteyen Hanımağa, önce Etiler bölgesindeki küçük barları hedef seçti. Zamanla sosyetenin takıldığı ünlü mekanları da haraca bağladığı iddia edildi. Güniz Akkuş son olarak ünlü eğlence merkezi Reina'yı hedef seçince yakalanmıştı.

Haraca bağladığı eğlence mekanlarını basan ve akabinde 1 kişiyi yaralamakla yargılanan Güniz Akkuş, 2006 yılında 3 yıl hapis cezası aldı. Hapiste geçirdiği 3 yılın ardından ise 2009 yılında tahliye oldu.

2015 yılında umreye gitti ve tövbe ettiğini söyleyerek kendine yepyeni bir sayfa açtığını ifade etti. Medeni durumu da oldukça merak edilen Güniz Akkuş'un 2012 yılında İspanyol biriyle evlendiği ve 2015 yılında boşandığı yine iddialar arasında. Hanımağa'nın sosyal medya paylaşımlarından dövüş sporları ve bilhassa boksla yakından ilgilendiğini görülüyor.

GÜNİZ AKKUŞ KAÇ YAŞINDA?

1976 doğumlu olduğu tahmin edilen Güniz Akkuş, 2020 yılı itibariyle 44 yaşındadır.

DİĞER HABERLER
TBMM kararları Resmi Gazete'de yayımlandı
Emniyet Genel Müdürlüğünde atama ve yer değiştirme
Van Gölü'nde batan tekne bulundu
Bana sorarsanız bugün ibadete açılsın
Malatya'da art arda deprem 
Bunu cevapsız bırakmayalım
Atama kararları Resmi Gazete'de