Saç dökülmesini 2 günde kesiyor! Sürdüğünüz yerde saç orman gibi çıkıyor, çok etkili

Saç dökülmesini 2 günde kesiyor! Sürdüğünüz yerde saç orman gibi çıkıyor, çok etkili

Birçok insan saç dökülmesi sorunu ile hayatının bir döneminde karşı karşıya kalır. Günlük saç taramasına bağlı olarak ortalama 80-100 tel arası saç dökülmesi normal kabul edilir. Ancak bu sayının üzerindeki saç dökülmesi ciddi sorunlara neden olabilir. İşte, saç dökülmesini durduran doğal yöntemler...

Genetik, yaş, mevsim geçişleri ve yanlış şampuan kullanımı gibi pek çok etken, saç dökülmesine yol açabiliyor. Bu sorunu, daha düşük maliyetli ve doğal yöntemler ile çözmek isteyenler ise çareyi tabiatta arıyor.

Saç dökülmesini tetikleyen pek çok etken vardır. Genetik faktörler, stres, sağlıksız beslenme, mevsim geçişleri saç dökülmesini artırır. Dökülen saçların yerine yenilerinin çıkmasını istiyorsanız saç köklerinizi besleyecek yöntemlerden faydalanmanız önerilir.

Kaybettiğiniz saçları geri kazanmak ve saç oluşumunu desteklemek için doğal yağlardan faydalanabilirsiniz. Saç çıkarma özelliği olan bu yağlar ayrıca saç sağlığını olumlu yönde etkiler.

ZEYTİNYAĞI

Zeytinyağı E vitamini bakımından çok güçlü bir doğal yağdır. Zeytinyağını düzenli olarak saçlarınıza masaj yaparak sürdüğünüzde dökülmeyi durdurabilir ve yeni saç oluşumunu destekleyebilirsiniz.

Zeytinyağı çok güçlü bir nemlendiricidir. Saç diplerindeki kuruluk, kaşıntı ve pul pul dökülme gibi sorunları giderir.

Zeytinyağını gece uyumadan önce saç diplerinize masaj yaparak sürün. Gece boyunca saçlarınızda beklettikten sonra sabah uyandığınızda doğal bir şampuanla saçlarınızdan arındırın.

ÇÖREK OTU YAĞI

Çörek otu yağı yapısında çinko, demir, kalsiyum, selenyum ve magnezyum gibi mineralleri; A, C, B1 ve B6 gibi son derece önemli vitaminleri içeriyor.

Çörek otu yağı içeriği sayesinde saçların güçlenmesini sağlıyor ve saç dökülmesi sorunuyla mücadele ediyor.

Dökülmeye iyi gelen yağlar kategorisinde bulunan çörek otu yağı, saç dökülmesini engelliyor. Ayrıca saç diplerinde meydana gelen kuruluk ve pul pul dökülme gibi sorunları ortadan kaldırıyor.

Düzenli kullanımda saç ömrünü uzatan ve harika bir gürlük sağlayan çörek otu yağı cilt üzerindeki lekelenmelerin de giderilmesine de yardımcı oluyor.

FINDIK YAĞI

Fındık yağı iyi bir E vitamini ve manganez kaynağı olarak biliniyor. Fındık yağı zayıflayan saç köklerini güçlendiriyor. Saç dökülmesini durduruyor. Fındık yağı kaybettiğiniz saç tellerinin yeniden çıkmasına yardımcı oluyor.

Fındık yağı, saçlar için harika bir nem kaynağıdır. Saçların boy ve uçlarına sürdüğünüzde saç tellerini onarır ve güçlendirir. Saçları dış etkenlere karşı korur. Fındık yağı saçların kırılmasını ve kopmasını da engeller.

Fındık yağının saça faydalarından bir diğeri ise saçkıranı ortadan kaldırmasıdır. Diğer adı 'alopesi' olan saçkıran, sık görülen saç problemlerinden biridir.

İçerisindeki vitamin ve minerallerin yoğunluğu sayesinde fındık yağı ile saçlarınızın istediğiniz güzelliğe yeniden kavuşmasını sağlayabilirsiniz.

Fındık yağını tek başına saç diplerine uygulayabileceğiniz gibi Tatlı badem yağı ile birlikte de kullanabilirsiniz. Bu iki yağı karıştırarak haftada 1-2 kez saçlarınıza sürün. 30-35 dakika bekletin ve durulayın.

ÇAM TEREBENTİN YAĞI

Çam terebentin yağı güçlü etkisiyle saç köklerini besliyor ve dökülmeyi kısa zamanda durduruyor. Saçın daha canlı ve sağlıklı uzamasına yardımcı oluyor.

Düzenli kullanımda saçın parlamasını sağlar. Saç derisini besleyerek olası sorunların önüne geçebilir. Saç teli ve saç derisini beslediği için saç uzamasını teşvik eder. Kepek oluşumunun önüne geçmeye yardımcı olabilir.

Stres ve yorgunluk giderici bir etki oluşturdu söylenen çam terebentin yağını banyo suyunuza ekleyebilirsiniz.

Genellikle çam terebentin yağını tek başına kullanmanız önerilmez. Birçok faydası olan bu yağı mutlaka zeytinyağı ile karıştırarak saç diplerine sürmeniz gerekir.

İlgili Haberler
Öne Çıkanlar
Diğer Haberler
Son Dakika Haberleri
KARAR.COM’DAN