Küçük kız iskele kenarında dehşeti yaşadı! Elini suya uzattı bir de ne görsün... Et yiyen bir anda elini...

İskelenin kenarına kadar giden küçük kız, elindeki balığı suya uzattı. Beslediği devasa büyüklükteki balığa az kalsın kendisi de yem olacaktı. İşte, dehşete düşüren o anlar...

ABD'nin Florida eyaletindeki Islamorada Adası'nda çocuklarıyla birlikte deniz kıyısına giden adam, denizde büyük bir tarpon cinsi balık fark etti. Kızına küçük bir yem balığı aldı ve bu devasa yaratıklardan birini elle beslemeye çalışması için onu iskelenin kenarına yakın bir yere çömelmesini söyledi.

baligi-beslerken-yem-oluyordu-3.jpg

GENÇ KIZIN ELİNİ DE KAPTI

TV100'den Hilal Nur Çiftçi'nin haberine göre, en büyük tarponlar, 11 ila 36 kilogram aralığında kalma eğiliminde olmalarına rağmen, 2,4 metre uzunluğunda büyüyebilir ve 127 kilogram ağırlığında olabilir. Bu genç kızın beslemeye çalıştığı balık rekor kırmasa da, kaydedilen görüntülerde olduğu gibi oldukça büyük bir balıktı.

Kız, özellikle yüzeyin altında bir köpekbalığı fark ettiğinden, elini yüzeye yakın bir yere sokma konusunda biraz gergin olduğu görülüyordu. Babası ona köpekbalığının üzerine atlamayacağını söyledi ve biraz daha kendine güvenerek yem balığını tekrar yüzeye yakın bir yere indirdi ve o büyük tarponlardan biri sıçradı ve kızın elindeki balığı, eliyle birlikte kaptı.

baligi-beslerken-yem-oluyordu-2.jpg

"ARADA SIRADA BÖYLE ŞEYLER OLUYOR"

Hatta sudan o kadar uzağa sıçradı ki görüntülerde kızın kolunu dirseğine kadar ağzına soktuğu görüldü. Neyse ki, yerçekimi onu aşağı çekerken genç kızını kolunu gerçekten ısırmadı ve hemen kaymadı. Görüntüleri kayda alan baba, oldukça sakin bir şekilde, "Islamorada'daki Robbie's Marina'yı hiç duymadıysanız, kesinlikle en az bir kez gitmelisiniz. Dev tarponu elle besleyebilirsiniz. Ve arada sırada böyle bir şey oluyor" dedi.

baligi-beslerken-yem-oluyordu-1.jpg

İlgili Haberler