Server Vakfı’ndan öğrencilere ödül

Server Vakfı’ndan öğrencilere ödül

Server Basın Yayın İlim ve Sosyal Dayanışma Vakfı (Server Vakfı), Kültür ve Turizm Bakanlığı iş birliğiyle Milli Kütüphane'deki Konferans Salonunda "21. Kitap Okumayı Özendirme ve Sevdirme Yarışması Ödül Töreni" düzenledi.

Ödül Töreninde; Saygı duruşu, İstiklal Marşımız ve Vakfın tanıtım filminin gösterilmesinin ardından konuşma yapan Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Mehmet Ali Bulut; Katılımcıları selamladıktan sonra" Bu sene 21'incisini gerçekleştirdiğimiz faaliyetimizde, Kültür ve Turizm Bakanlığımızın destekleri için kendilerine teşekkür eder, desteklerinin devamını dillerim" dedi.

Bulut, konuşmasında "Sevgili öğrenciler ; Bütün Dünyada olduğu gibi bizim ülkemizde de son bir iki yıldır okullarımız maalesef kapalıydı , Milli Eğitim Bakanlığımızın çabalarıyla eğitimlerinizden geri kalmamanız için gerek TRT gerekse EBA projeleri ile sizlere destek verildi, ama biliyorum ki okulu ve arkadaşlarınızı çok özlediniz ve nihayetinde okul sıralarınıza kavuştunuz, ama Pandemi Koşulları henüz bitmedi Maske Mesafe ve Temizlik kurallarına aynı geçmişte gösterdiğimiz gibi önem vermeliyiz" dedi.

Bulut, "Sizleri bu kapalı ortamda daha fazla bekletmemek adına; Kitap okumaya gösterdiğiniz çaba ve azim için teşekkür eder, bu eğitim öğretim yılında başarılarınız dilerim" diye konuştu.

Bulut, "Mevlana'nın deyimi ile karanlıkla küfretmektense karanlığa bir mum yakın ifadesi ile kendi çabamızla neler yapabiliriz dedik ortaokul ve lise talebelerinden takdir ve teşekkür alan öğrenciler okudukları kitaplardan özet çıkararak aldıkları puan üzerinden 50 öğrenciye 8 ay burs 100 öğrenciye de mansiyon ödülü verelim diye başladık, bu yılda 21 incisini düzenliyoruz, Kültür ve Turizm Bakanlığı Telif Hakları Genel Müdürlüğü 2017 yılından itibaren projemize destek vermektedir bu sebeplere yetkililere şükranlarımızı sunuyorum" dedi.

ekleicf.jpg

Kültür Bakanlığı temsilen Katılan Sayın, Serhat Dalgıç "Sayın Başkanım Değerli konuklar sevgili öğrenciler Genel Müdürümüzün sevgi ve saygılarını iletmek istiyorum.Geleneksel hale gelen bu ödül töreninde dereceye giren ödül almaya hak kazanan tüm öğrencilerimizi yürekten kutluyorum, bu başarılar bu şekilde devam ettikçe bakanlığımız olarak artarak destek vermeye devam edecektir, emeği geçen herkese teşekkür ediyorum " şeklinde konuştu.

Dalgıç, konuşmasında "Server Vakıf olarak ısrarla 21 senedir bu faaliyeti gerçekleştiriyoruz. Ayrıca bütün bu şartlar ışığında Server Vakfı olarak her hafta Güncel , Siyasal , tarihi vs. mevzularda uzman kişiler ile Çarşamba Sohbetlerini yapmakta, Cumartesi günleri 1. Kitap, 1 Yazar programları ile yazarlarımızı ve kitaplarını okuyucularla buluşturmakta, üniversite öğrencilerimize de burs vermekte, edebi kitap ve dergi çıkarmakta, şiir, deneme, hikaye ve yıllıkların yanı sıra "Edebiyat Ortamı" isimli dergi yayınımız da edebiyat sahasında çıkartılan yayınlar arasında önemini artırmaktadır. Bu sene de "Kitap okumayı sevdirme, özendirme ve okuma alışkanlığı kazandırma" projemizi ödüllendirme aşamasına getirdik. Server Vakfımızın kitap stantlarından, kendi iradesiyle üç kitaptan oluşan setlerini alan öğrencilerimiz çalıştılar, çabaladılar ve kitap özetlerini vakfımıza teslim ettiler. Gayretlerinden dolayı kendilerini tebrik ediyoruz Seneye katılımın artacağını ümit ediyoruz. Bizce çok önemli olan bu projeye katkı için bakanlıklarımızdan, öğretmenlerimizden ve velilerimizden gayretlerini projemizin istifadesine sunmalarını bekliyoruz" dedi.

Programda daha sonra yarışmada dereceye girerek ödül almaya hak kazanan öğrencilere sertifikaları ve hediyeleri verildi.

Öne Çıkanlar
YORUMLAR
YORUM YAZ
UYARI: Hakaret, küfür, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. (!) işaretine tıklayarak yorumla ilgili şikayetinizi editöre bildirebilirsiniz.
Diğer Haberler
Son Dakika Haberleri
KARAR.COM’DAN