Z Kuşağı'nın gözünden “Kendi Hikayelerinin Kahramanları Kısa Filmler Galası“

Z Kuşağı'nın gözünden “Kendi Hikayelerinin Kahramanları Kısa Filmler Galası“

Çankaya Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü, yıl boyunca düzenledikleri "Kısa Film Senaryo ve Çekim" workshopları aracığıyla, liselerde eğitim gören öğrencilere, kariyer tercihlerini bölümlerinde verilen eğitimleri deneyimleterek yapabilme imkanı sunup, çalışmalar sonunda, sosyal meselelere odaklanan halkla ilişkiler kampanyalarında kullanılabilecek, katılımcı öğrencilerin ürettiği, kısa filmleri, “Kendi Hikayesinin Kahramanı Z Kuşağı Film Galası” ile izleyicisiyle buluşturuyor.

Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölüm Başkanı Prof. Dr. Zeynep Karahan Uslu galaya yönelik olarak “Üniversiteli olmaya aday öğrencilerimiz, kendilerine verdiğimiz workshop eğitiminden aldıkları bilgileri, Bölümümüz bünyesinde oluşturulan HİRA Atölyesi’nin gelişmiş teknik olanaklarını değerlendirip, yaratıcı tema seçimlerinden, çekim ve kurgu süreçlerine, afiş tasarımlarına dek, özgür ve özgün üretimleriyle sosyal meselelere dair beklenti, umut ve umutsuzluklarını, hayatlarının ilk filmine imza atarak ortaya koydular. İletişimin gücü; gelecek kaygısından, toplumsal cinsiyet eşitsizliğine dek çeşitli konularda bir kez daha bu amatör, ancak bir o kadar dinamik içeriklerle kendini gösterdi.

k.jpg

Dolayısıyla bu filmler Z kuşağını anlamak isteyenler için de değerli bir kaynak ve analiz nesnesi olarak karşımızda duruyor. Bu tür çalışmalarımıza çapını genişleterek devam etmeyi, sosyal sorumlulukçu kurumsal bakışımızın bir yansıması olarak görüyoruz ” dedi. Galada Deli Bilim Sanat Okulları, Maya Okulları, Özel Arı Okulları, TED Ankara Koleji ve Tevfik Fikret Lisesi öğrencilerinin kısa filmleri izleyicisiyle buluşacak.

gala.jpg

“Kendi Hikayesinin Kahramanı Z Kuşağı Film Galası” 21 Kasım, 19.00’da, CerModern'de ilk kez davetli lise öğrencilerinin, öğretmenlerinin ve ailelerinin katılımıyla gerçekleştirilecek.

Program Açılış Konuşmaları

19.00-19.10 Prof. Dr. Hadi Hakan Maraş - Rektör

19.10- 19.20 Prof. Dr. Zeynep Karahan Uslu – Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü Başkanı

19.20- 19.40 Konser -Grup Çankaya Trio

19.40- 20.00 Film Gösterimi ve Söyleşiler

20.00-20.10 Ara ve ikram

20.10- 20.50 Film Gösterimi ve Söyleşiler

20.50-21.00 Katılım belgelerinin takdimi ve aile fotoğrafı çekimi

21.00 Kapanış

Öne Çıkanlar
YORUMLAR
YORUM YAZ
UYARI: Hakaret, küfür, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. (!) işaretine tıklayarak yorumla ilgili şikayetinizi editöre bildirebilirsiniz.
Diğer Haberler
Son Dakika Haberleri
KARAR.COM’DAN