Kurban Bayramı'nda hava nasıl olacak? İşte Meteoroloji'ye göre bayramda gün gün hava durumu tahmini

Kurban Bayramı'nda hava nasıl olacak? İşte Meteoroloji'ye göre bayramda gün gün hava durumu tahmini

'Bayramda yağmur yağacak mı?' sorusunun yanıtı ve 'Türkiye hava durumu tahmini' günlerinde merak ediliyor. Meteoroloji'ye göre, Kurban Bayramı boyunca Doğu Karadeniz hariç yağmur beklenmiyor. 'Bugün, yarın, bu hafta hava nasıl olacak?' sorusunun yanıtını internette araştıran vatandaşlar, bayram planlarını 'Meteoroloji'ye göre hava durumu tahmini'nin ardından yapacak. Hava sıcaklıklarında radikal değişiklik beklenmezken, yurdun kuzeydoğusunda bayram süresince yağmur geçişleri ve gök gürültülü sağanak görüleceği tahmin ediliyor. İşte, 'İstanbul, Ankara, İzmir Kurban Bayramı haritalı hava durumu tahmini'...

'Bayramda hava nasıl olacak 2020?', 'Bugün ve yarın hava durumu tahmini nedir?' sorularının yanıtlarını sayfamızda bulabilirsiniz. Kurban Bayramı'nda akrabalarını ve sevdiklerini ziyaret etmek isteyen vatandaşlar, 'bayramda hava durumu tahmini' bilgilerini merak ediyor. Bu hafta yağmur yağıp yağmayacağı araştırılırken, Meteoroloji'nin verilerine göre yurdun kuzeydoğusunda bayramın ilk iki günü sağanak yağmur, son iki günü ise gök gürültülü yağmur bekleniyor. Diğer bölgelerde ise hava sıcaklıklarında değişiklik öngörülmüyor. 'İstanbul, Ankara, İzmir bayramda gün gün hava durumu tahmini' detayları haberimizde...

KURBAN BAYRAMI'NDA HAVA DURUMU 2020

Kurban Bayramı süresince yağışların yurdun genellikle kuzeydoğu kesimlerde görülmesi, hava sıcaklıklarının mevsim normalleri civarında, güney ve batı kesimlerde ise mevsim normallerinin üzerinde seyretmesi bekleniyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Kurban Bayramı'na ilişkin hava durumu raporu yayımladı.

Buna göre, arife günü havanın ülkenin kuzeydoğu kesimlerinde parçalı ve çok bulutlu olacağı tahmin ediliyor. Orta ve Doğu Karadeniz kıyılarında yerel olarak sağanak beklenirken, diğer yerlerde havanın az bulutlu ve açık geçmesi öngörülüyor.

BAYRAMDA GÜN GÜN HAVA DURUMU TAHMİNİ

Bayramın 1. günü, ülkenin kuzeydoğu kesimlerinde havanın parçalı ve çok bulutlu olması, Orta ve Doğu Karadeniz kıyılarında yerel olarak sağanak ve gök gürültülü sağanak görülmesi, diğer yerlerde az bulutlu ve açık geçmesi bekleniyor.

Bayramın 2. günü, ülkenin kuzey kesimlerinde parçalı ve çok bulutlu hava tahmin ediliyor. Batı ve Orta Karadeniz kıyıları, Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu'nun kuzeydoğusu ile Edirne ve Kırklareli çevrelerinde yerel olarak sağanak ve gök gürültülü sağanak öngörülüyor. Diğer yerlerde havanın az bulutlu ve açık geçmesi bekleniyor. Yağışların, Rize ve Artvin ile Trabzon'un doğu ilçelerinde yerel olarak kuvvetli görüleceği tahmin ediliyor.

Bayramın 3. ve 4. günleri ise ülkenin kuzeydoğu kesimlerinde havanın parçalı ve çok bulutlu olması, yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak görülmesi bekleniyor. Diğer yerlerde havanın az bulutlu ve açık geçmesi öngörülüyor.

BAYRAMDA İSTANBUL ANKARA İZMİR'DE HAVA NASIL OLACAK?

Genel Müdürlüğün raporunda, üç büyük ile ilişkin hava durumu bilgisi de yer aldı.

Buna göre, Kurban Bayramı'nda Ankara, İstanbul ve İzmir'de yağış beklenmiyor.

Ankara'da hava sıcaklığının 32-33 derece olacağı, bayramın 3. ve 4. günleri 31 derece civarına ineceği tahmin ediliyor.

İstanbul'da hava sıcaklığının 31-32 derece civarını bulması, bayramın 3. ve 4. günleri 29-30 dereceye düşmesi öngörülüyor. Kuzeydoğu yönlerden orta kuvvette esmesi beklenen rüzgarın, bayramın 3'üncü ve 4'üncü günleri etkisini arttırarak kuvvetlice esmesi bekleniyor.

İzmir'de hava sıcaklığının 37-38 derece civarında olacağı, bayramın 4. günü 35 dereceye ineceği tahmin ediliyor.

İÇ ANADOLU'DA BAYRAM SICAK GEÇECEK

Kurban Bayramı tatili süresince Kayseri, Kırşehir, Nevşehir, Sivas ve Yozgat'ın, sıcak havanın etkisinde kalacağı tahmin ediliyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü 7. Bölge Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamaya göre, Kurban Bayramı tatili süresince Kayseri, Kırşehir, Nevşehir, Sivas ve Yozgat'ta yağış beklenmiyor.

Havanın az bulutlu ve açık geçmesi, sıcaklıkların mevsim normalleri civarında seyretmesi, rüzgarın ise kuzeyli yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette esmesi bekleniyor.

Bayramın 1. günü hava sıcaklığının Kayseri'de 32, Kırşehir'de 33, Nevşehir'de 30, Sivas'da 30, Yozgat'ta 29 derece olacağı tahmin ediliyor.

KURBAN BAYRAMIN'DA MARMARA'DA HAVA DURUMU

Meteoroloji 1. Bölge Müdürlüğü'nden yapılan açıklamaya göre, Kurban Bayramı tatili süresince İstanbul ve çevresinde hava genelikle az bulutlu ve açık olacak.

Arife günü olan 30 Temmuz Perşembe ve bayramın birinci günü olan 31 Temmuz Cuma, bölgede az bulutlu ve açık hava etkili olacak. Bayramın ikinci gününde bölgede hava parçalı ve çok bulutlu olurken, Edirne, Kırklareli ve Sakarya çevrelerinde yerel olarak sağanak ve gök gürültülü sağanak görülecek.

Bayramın 3. ve 4. günlerinde de bölgede hava az bulutlu ve açık geçecek.

İSTANBUL'DA BU HAFTA YAĞIŞ YOK

Kurban Bayramı tatilinde İstanbul'da yağış beklenmiyor. İstanbul'da hava sıcaklığının 31-32 derece civarında olacağı, bayramın 3. ve 4. günleri ise biraz düşerek 29-30 derece civarına ineceği tahmin ediliyor.

Kuzeydoğu yönlerden orta kuvvette esmesi beklenen rüzgarın, bayramın üç ve dördüncü günü etkisini artırarak, saatteki hızı zaman zaman 60 kilometreye kadar çıkabilecek şekilde kuvvetlice esmesi bekleniyor.

BUGÜN VE YARIN HAVA DURUMU TAHMİNİ NEDİR?

Yurdun kuzeydoğu kesimlerinin parçalı ve yer yer çok bulutlu, Orta ve Doğu Karadeniz kıyıları ile Sinop çevrelerinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden alınan tahminlere göre, hava sıcaklığında önemli bir değişiklik olmayacak. Rüzgar, genellikle kuzey ve kuzeydoğu, Akdeniz kıyılarında batı ve güneybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette esecek.

(Türkiye geneli hava durumu tahminlerini sayfamızın devamında bulabilirsiniz)

İSTANBUL 5 GÜNLÜK HAVA DURUMU

ANKARA 5 GÜNLÜK HAVA DURUMU

İZMİR 5 GÜNLÜK HAVA DURUMU

METEOROLOJİ HAVA DURUMU iPHONE İÇİN TIKLAYIN

METEOROLOJİ HAVA DURUMU ANDROID İÇİN TIKLAYIN

BUGÜN HAVA KAÇ DERECE OLACAK? (30 TEMMUZ 2020)

Bazı illerde bugün beklenen hava durumu ve günün ortalama sıcaklıkları şöyle:

ANKARA: 33 derece | Az bulutlu ve açık.

İSTANBUL: 32 derece | Az bulutlu ve açık.

İZMİR: 38 derece | Az bulutlu ve açık.

ADANA: 36 derece | Az bulutlu ve açık.

ANTALYA: 33 derece | Az bulutlu ve açık.

SAMSUN: 29 derece | Parçalı ve çok bulutlu, yerel olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı.

TRABZON: 28 derece | Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı.

ERZURUM: 29 derece | Parçalı ve az bulutlu.

DİYARBAKIR: 40 derece | Az bulutlu ve açık.

DİĞER DETAYLAR İÇİN TIKLAYIN

TÜRKİYE HARİTALI HAVA DURUMU TAHMİNİ

30 TEMMUZ 2020 PERŞEMBE GÜNÜ

31 TEMMUZ 2020 CUMA GÜNÜ

1 AĞUSTOS 2020 CUMARTESİ GÜNÜ

2 AĞUSTOS 2020 PAZAR GÜNÜ

3 AĞUSTOS 2020 PAZARTESİ GÜNÜ

2020 KURBAN BAYRAMI NE ZAMAN?

Arife günü - 30 Temmuz 2020 Perşembe günü

1. gün - 31 Temmuz 2020 Cuma günü

2. gün - 1 Ağustos 2020 Cumartesi günü

3. gün - 2 Ağustos 2020 Pazar günü

4. gün - 3 Ağustos 2020 Pazartesi günü

2020 YILI RESMİ TATİLLER

KURBAN BAYRAMI'NDA YAPILMAMASI GEREKEN 10 HATA

EN GÜZEL BAYRAM MESAJLARI İÇİN TIKLAYIN

İSTANBUL KURBAN SATIŞ VE KESİM YERLERİ BELLİ OLDU

İBB 'ASKIDA KURBAN' BAĞIŞI VE BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

ABB 'AFİYET VER' BAŞVURUSU VE BAĞIŞI NASIL YAPILIR?

KURBAN BAYRAMI'NDA SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI OLACAK MI?

EMEKLİLERİN BAYRAM İKRAMİYESİ NE ZAMAN ÖDENECEK?

2020 KURBAN VEKALET ÜCRETİ NE KADAR?

KURBANLIK HAYVAN SEÇERKEN NELERE DİKKAT EDİLMELİ?

AKİKA KURBANI NEDİR VE ADAK YERİNE GEÇER Mİ?

HANGİ İLLERDE MASKE TAKMA ZORUNLULUĞU VAR?

YENİ DÜZENLEMEYE GÖRE KİMLER NEREDE MASKE TAKMAK ZORUNDA?

MASKE TAKMAMANIN CEZASI NEDİR?

TÜRKİYE'NİN 'YENİ NORMALLEŞME' TAKVİMİ İÇİN TIKLAYIN

YURT İÇİ SEYAHATLARDE ZORUNLU OLAN 'HES KODU' ALMAK İÇİN TIKLAYIN

e-DEVLET'TEN SEYAHAT İZİN BELGESİ ALMAK İÇİN TIKLAYIN

Öne Çıkanlar
YORUMLAR
YORUM YAZ
UYARI: Hakaret, küfür, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. (!) işaretine tıklayarak yorumla ilgili şikayetinizi editöre bildirebilirsiniz.
Diğer Haberler
Son Dakika Haberleri
KARAR.COM’DAN