Öykü Serter'den AK Parti hükümetine istifa çağrısı: Şuursuz bakanlarınızı da alıp gidin!

Öykü Serter'den AK Parti hükümetine istifa çağrısı: Şuursuz bakanlarınızı da alıp gidin!

İzmir'de yaşanan depremin ardından sosyal medyadan iktidara çok sert tepki gösteren sunucu Öykü Serter, "Şuursuz bakanlarını al git ey iktidar" dedi.

Ünlü sunucu Öykü Serter, İzmir'de yaşanan depreme ilişkin AK Parti iktidarına sert eleştirilerde bulundu. Sosyal paylaşım sitesi Instagram'dan paylaşımda bulunan Serter, depremle ilgili önergeleri reddeden, imar barışında imzası olan herkesin masum insanların ölümünde rolü olduğunu ifade ederek, "Bu saatten sonra bu iktidara hesap sormayan geleceklere razı olmuş demektir" dedi. Saray’ın günlük harcamasının 10 milyon TL, İzmir’e çıkan ödeneğin ise 5 milyon TL olduğunu dile getiren deneyimli televizyoncu, "Sadaka mı veriyorsunuz bu nedir Allah aşkına?" diye sordu. İktidara yakın iş insanlarının vergilerinin de silindiğini hatırlatan Serter, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın "Ayda'nın acıyan yeri yok, köfte ayran istiyor" şeklindeki paylaşımına da "Şuursuz bakanlarını da al git ey iktidar" diyerek tepki gösterdi.

Öykü Serter'in sosyal medyada gündem olan açıklamasının tamamı şöyle:

Bu şiddette bir depremde o evler yıkılmayıp sapasağlam kalsaydı bize mucize aslında gel gör ki, bu toprakların yokluk ve ölüm güzellemeleri, akıl, bilim ve teknolojiyle çözümlenebilecek insan odaklı meselelerin kadere yüklenmesi, siyaseten bu milletin duygusallığının suistimal edilmesi bize üç yaşındaki Aydan’ın hayata uzanan elinin mucize olduğu kabulünü mecbur kılıyor. Peki… Deprem Allah’tan ama insana verdiği akıl da... Birini kullanmadan diğerine sığınamazsınız. Sen tedbirini al gerisi Allah’tan deriz. Yani o evlerin yaşanamaz olduğunu bile bile yaşanan bu acıların suçunu Allah’a atıp tertemiz sıyrılamazsınız. Kadere rıza başka bir şey...

"HESAP SORMAYAN BAŞINA GELENLERE RAZI OLMUŞ DEMEKTİR"

Depremle ilgili önergeleri reddeden, imar barışında imzası, yetkisi, etkisi olan herkes sorumlu. Herkes bu masum insanların ölümünün sebebi, katili... Deprem vergilerini çalan - evet çalan (hesabını veremiyorsanız çalınmıştır!) herkes bu acının müsebbibi, bu saatten sonra bu iktidara, idarecilere, yetkilere hesap sormayan herkes de başına geleceklere razı olmuş demektir. Artık kendimize gelelim, yeter diyelim; öfkemize sahip çıkalım. Bu halkın aklıyla, duygusallığıyla, imanıyla dalga geçer gibi oynadığınız, suistimal ettiğiniz yeter!"

"SADAKA MI VERİYORSUNUZ?"

İktidarı ayrı, muhalefeti ayrı... İtişiyormuş gibi yapıp el ele bu milletin burnundan getirdiniz; fakirleştirdiniz. Sarayın günlük harcaması 10 milyon, İzmir’e çıkan ödenek 5 milyon! Sadaka mı veriyorsunuz bu nedir Allah aşkına? Millete küfreden Cengiz'in affedilen vergisi 425 milyon!

"ŞUURSUZ BAKANLARINI DA AL GİT"

Şu yardımlaşmayı, dayanışmayı gördükçe bizi bizle bırakın, biz kendimizi kurtarırız, yaşatırız, yönetiriz, neyimiz varsa paylaşırız. Bu birlik beraberlikten şov malzemesi çıkarmayı, enkaz üstüne çıkıp bonus toplamayı, yarın hava soğuk değil, yağmur da yok açıkta kalın, diyebilen bakan utanmazlığını, halkımız da çürük binalarda oturmasalarmış arsızlığını, 'Ayda'nın acıyan yeri yok, köfte ayran istiyor' diyen şuursuz bakanlarını da al git ey iktidar.

yku1-001.jpg

yku2-001.jpg

yku3-001.jpg

yku4-001.jpg

İlgili Haberler
Öne Çıkanlar
YORUMLAR (17)
YORUM YAZ
UYARI: Hakaret, küfür, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. (!) işaretine tıklayarak yorumla ilgili şikayetinizi editöre bildirebilirsiniz.
17 Yorum
Diğer Haberler
Son Dakika Haberleri
KARAR.COM’DAN