Netflix Games nedir? Netflix oyunları nasıl oynanır, ücretli mi? İşte Netflix oyunları

Netflix Games nedir? Netflix oyunları nasıl oynanır, ücretli mi? İşte Netflix oyunları

'Netflix Games' tüm ülkelerde kullanıma açıldı. Online dizi-film platformunun son güncellemesiyle akıllı telefonlardaki uygulamasına oyun oynama özelliği getirdi. Netflix Games ile ilave ücret ödemeden ücretsiz oyun oynamak mümkün. İşte, Netflix oyun listesi...

Netflix oyunları belli oldu. Dizi-film sektöründe devrim yapan online platform Netflix, oyun dünyasına adım attı. Dünya genelinde geniş bir kitleye sahip olan oyuncu kitlesini, kendi bünyesine çekmek isteyen ABD merkezli şirket, 3 Kasım 2021 tarihinden itibaren Netflix Games uygulamasını tüm kullanıcılara açtı.

Netflix'in mobil uygulamasına yeni sekme olarak eklenen Netflix Games, çevrimiçi ve çevrimdışı olacak şekilde mobil oyunları kullanıcılarla buluşturuyor. Netflix oyunları şimdilik sadece Android işletim sistemine sahip cihazlarda oynanabiliyor. iOS işletim sistemine sahip cihazlara ise yakın zamanda Netflix oyunları desteği gelecek.

NETFLIX GAMES NEDİR?

Netflix, Ağustos 2021'de Polonya'da 'Stranger Things 1984' ve 'Stranger Things 3'le oyun denemelerine başlamıştı. Şirket sonraki ay ise 'Shooting Hoops', 'Teeter Up' ve 'Card Blast' adlı üç oyun için denemeleri İspanya ve İtalya'yı da devreye soktu.

Şirketten yapılan açıklamada, "Netflix Games'i başlatmak için ilk adımımızı atarken heyecan duyuyoruz. Herkes için bir şeyler sunan bir oyun kütüphanesi inşa etmeye başlamak istiyoruz" ifadeleri yer aldı.

Netflix Games sekmesiyle yeni bir deneyim sunacaklarını belirten Netflix Oyun Geliştirmeden Sorumlu Başkan Yardımcısı Mike Verdu, konuyla ilgili olarak kaleme aldığı blog yazısında, "Tüm üyelerimize hitap edecek bir oyun arşivi oluşturmak istiyoruz" dedi.

NETFLIX'TE HANGİ OYUNLAR VAR?

Netflix'te yer alan ilk beş oyun:

* Stranger Things 1984 (BonusXP)

* Stranger Things 3: The Game (BonusXP)

* Shooting Hoops (Frosty Pop)

* Card Blast (Amuzo & Rogue Games)

* Teeter Up (Frosty Pop)

NETFLİX GAMES ÜCRETLİ Mİ?

Netflix üyelerinin erişebileceği Netflix Oyunlar'da reklamlar, ilave ücretler veya uygulama içi satın alımlar olmayacak. Netflix üyeliği olanların ayrıca bir ödeme yapmasına gerek kalmayacak.

İlk aşamadaki oyunların daha basit grafiklere ve basit bir yapıya sahip olması beklenirken ilerleyen süreçte daha karmaşık ve her türlü oyuncuya hitap eden oyunların gelmesi bekleniyor.

NETFLIX'TE NASIL OYUN OYNANIR?

Netflix Games sekmesine erişmek için Netflix hesabında oturum açıp, profile giriş yapılması gerekir.

Android cep telefonu kullanan üyeler, indirecekleri oyunları seçebilecekleri ayrı bir oyun satırı ve sekmesiyle karşılaşacak.

Android tablet kullanan üyeler ise ayrı bir oyun satırı gördükten sonra indirip oynayacakları oyunları 'Kategoriler' menüsünden seçebilir.

Oyunların varsayılan dili, otomatik olarak kullanıcıların Netflix profilinde belirttiği tercihe uygun olacak. Tercih edilen dil henüz mevcut değilse oyunların varsayılan öncelikli dil İngilizce olacak.

NETFLIX 'TE OYUNLAR İNTERNET OLMADAN OYNANIR MI?

Netflix Games'te tek hesapla birden fazla mobil cihazdan oyun oynamak mümkün.

Güvenlik dolayısıyla, Netflix oyunları çocuk profillerinde bulunmayacak. Çocukların yetişkin profillerine erişmesine engel olmak için bir PIN kodu belirlediyseniz, Netflix'te oturum açtıktan sonra cihazda oyun oynamak için de aynı PIN kodu isteyecek.

Bazı oyunları çevrimdışı da sunan Netflix Games platformundaki oyunlar zamanla daha geniş kitlelere hitap etmesi için çeşitlendirilecek.

NETFLIX iPHONE/iPAD APP STORE

NETFLIX ANDROID GOOGLE PLAY STORE

İlgili Haberler
Öne Çıkanlar
Diğer Haberler
Son Dakika Haberleri
KARAR.COM’DAN