Youtube'da en çok bu videolar izleniyor! Para kazanmak için ilk 30 saniye çok önemli!

Youtube'da en çok bu videolar izleniyor! Para kazanmak için ilk 30 saniye çok önemli!

Youtube'da en çok izlenen videolar her gün trend listesinde yer alıyor. İzlenme sayısı arttıkça içerik sahibine para ödeyen Youtube, videoların özellikle ilk 25-30 saniyesine dikkat ediyor. İşte, Youtube'da en çok izlenen videolar ve trend listesine girmenin yolları...

2010'lu yıllarla başlayan dijital çağın en çok ziyaret edilen platformlarından biri Youtube oldu. Televizyondan daha çok izlenen Youtube'da her alandan videolara ulaşmak mümkün. Eğlenceden eğitime kadar her gün on binlerce içerik Youtube'a ekleniyor. Youtube, en çok izlenen videoların sahiplerine ücret ödüyor. Böylece en çok izlenen Youtube yayıncıları ciddi paralar kazanabiliyor.

EN ÇOK İZLENEN VİDEOLAR TREND LİSTESİNE GİRİYOR

Youtube platformunda en çok izlenen videolar, çeşitli istatistik bilgilerinden faydalanılarak tespit ediliyor. Videoların tespit edilebilmesi için görüntülenme sürelerine ve izlenme sayılarına bakılıyor. İçerik kalitesi yüksek olsa bile izlenmeyen videolar bu sıralamada yer alamıyor.

Youtube, kanal kategori türlerine göre algoritma sistemi ile paylaşımları analiz ediyor ve izlenme sayıları hesaplamalarını yaparak en çok izlenenleri tespit ederek, önerilen videolar bölümünde tüm kullanıcılara gösteriyor.

YOUTUBE VİDEO İZLEME ARTIRMA YÖNTEMLERİ

Youtube izlenme arttırma yöntemlerini kullananlar, videolarının üst sıralarda ve en çok izlenenler arasında yer almasını sağlayabiliyor. İzlenme sayısının artırılabilmesi için güvenilir hesap oluşturma, kaliteli içerik üretme gibi yöntemler kullanılabiliyor.

Başlık, etiket, açıklama, görsel efekt kullanma gibi işlemlerde, video izlenme sayısının artmasını sağlayan yöntemlerdir. Paylaşımlarını yaparken bu yöntemleri dikkat edenler, video istatistiklerinin artmasını, en çok izlenenler arasında gösterilmesini ve daha fazla izlenmesini sağlayabiliyor.

youtubeda-izlenme-sayisini-arttirma-yollari.jpg

YOUTUBE VİDEO İZLENME SÜRELERİ ÖNEMLİ

Toplumsal Haber'de yer alan habere göre, Youtube'da paylaşılan videolar, görüntülenme sürelerine göre değerlendiriliyor. Youtube izlenme süresi 30 saniye üzerinde olduğunda, o paylaşım için izlenme sayıları ekleniyor ve popüler olması sağlanıyor.

Video içerikleri üretilirken, izlenme süreleri için gerekli hassasiyet gösterilmelidir. Video içeriklerinde ilk 25 saniye çok önemli ve izleyicilerin dikkatini çekici, ilgi uyandırıcı bilgiler içermelidir. Bu tür videoların izlenme süreleri daha uzun oluyor ve en iyi videolardan birisi olması için gerekli istatistiklerin oluşmasını sağlıyor.

EN ÇOK İZLENEN VİDEO TÜRLERİ NELER?

Youtube videoları izlenirken arka planda çalışan yazılımlar, kullanıcı hareketlerini analiz ederek videoların kalitesini belirliyor. Milyonlarca kullanıcı, her dakika video izliyor. Youtube, istatistik verilerini kullanarak en çok izlenen video türlerinin hangileri olduğunu belirliyor.

Youtube'da en çok izlenen video türleri şöyle:

Ürün inceleme videoları

Nasıl yapılır videoları

Oyun videoları

Kendin yap videoları

Röportaj videoları

Soru ve cevap videoları

Eğitim videoları

Komedi videoları

Moda ve güzellik videoları

Kutu açma ve kutudan çıkarma videoları

youtube-trendlere-nasil-girilir.jpg

SOSYAL DENEY VİDEOLARI

Youtube istatistik çalışmalarını sürekli yapıyor ve en çok izlenenler kategorilerini güncelliyor. Bu alanlarda yapılan video paylaşımları son dönemlerde en çok izlenen videolardır.

ÜRÜN İNCELEME VİDEOLARI

Firmalar, müşteri memnuniyeti oluşturabilmek için ürünlerinin özelliklerini gösteren video çekimleri yapıyor. Youtube kanalları üzerinden ürün inceleme videolarını paylaşıyor ve kullanıcıları bilgilendiriyor.

İnsanlar, yeni satın alacakları ürünlerle ilgili bilgilere ulaşabilmek için ürün inceleme videolarını takip ediyor. Günümüzde online alışveriş oranı arttığı için bu alandaki videolar daha çok ilgi görüyor ve izleniyor. Firmalar, ürünleri ile ilgili inceleme videolarını paylaşarak satış oranlarını artırıyor.

NASIL YAPILIR VİDEOLARI

En çok izlenenler arasında yer alan nasıl yapılır videoları, bir işin yapılış şekli ve yöntemi hakkında bilgi veriyor. İnsanlar, bilgi ve deneyim sahibi olmadıkları bir işi yapacakları zaman ilk önce Youtube üzerinden o konu hakkındaki videoları araştırıyor.

Nasıl yapılır videoları kategori bölümlerinde her zaman üst sırada yer alıyor. Yemek yapma videoları, araç bakımları, cihaz tamiri, montajı gibi işlem videoları, kişilerin doğru yöntemlerle işlemlerini yapmalarını sağlıyor.

youtubeda-nasil-para-kazanilir.jpg

OYUN VİDEOLARI

Oyun şirketleri tarafından piyasaya sürülmüş olan online oyunların nasıl oynandığı bilmek isteyenler, oyun videolarını tercih ediyor. Deneyimli oyuncuların, oyunun oynanışını gösterir videoları paylaşması, yeni oyuncuların oyun hakkında bilgi sahibi olmasını sağlıyor. Online oyun sektörünün hızla gelişmiş olması, bu alandaki videoların, Youtube'da daha fazla ilgili görmesini sağlıyor.

KENDİN YAP VİDEOLARI

Youtube'da yayınlanan videolar arasında, kendin yap videoları, her zaman en çok izlenenler arasında yer alıyor. Dekoratif amaçlı objeler geliştirmek ya da demonte ürünlerin kurulumlarını gerçekleştirmek isteyenler, kendin yap videolarını izleyerek nasıl yapacaklarını öğrenebiliyor.

Birçok tasarım çalışması için video çekimi yapan ve paylaşan çok sayıda kullanıcı bulunuyor. Boyama işleri, el sanatları, elbise dikimi gibi birçok konuda kendin yap videosu sürekli olarak paylaşılıyor ve izleniyor.

RÖPORTAJ VİDEOLARI

Youtube kanal hesabı bulunan bazı kullanıcılar, belirli sektördeki kişiler ya da ünlülerle, hayatları ya da iş alanları ile ilgili röportajlar yapıyor. Yapılan röportaj videoları, Youtube hesabında paylaşılarak, kişilerin tanıtılmasına yardımcı oluyor.

Ünlü kişiler hakkında bilgi edinmek isteyenler, bu videoları arıyor ve izlemeye çalışıyor. Belirli alanlarda başarı göstermiş olan kişilerin röportaj videoları, o alanlarda çalışma yapan ya da yapacak olanlar tarafından izleniyor. En çok izlenen videolar olduğu için Youtube platformunda önerilen videolar arasında ilk sıralarda gösteriliyor.

youtubeda-cok-izlenmek-icin-ne-yapmaliyim.jpg

SORU VE CEVAP VİDEOLARI

Ünlü kişilerle yapılan soru cevap şeklindeki röportajlar, sokak röportajları, çeşitli sosyal deneylerin yapılmasını sağlıyor. Gündemdeki konularla ilgili kişilerin ne düşündüğünü merak edenler, soru ve cevap videolarını takip ediyor.

Youtube kanalı üzerinden video çekimleri yapan ünlüler, takipçilerinin sorularına cevap veriyor ve merak edilen konular hakkında bilgi edinmelerini sağlıyor. Kullanıcılardan gelen sorulara video çekimi ile cevap verildiği için geniş kitleler ve paylaşımları daha çok izliyor.

EĞİTİM VİDEOLARI

Eğitim videoları, tüm sosyal medya platformlarında en çok izlenenler arasında yer alıyor. Farklı konularda çekilen eğitim videoları, kişilerin belirli alanlarda kendilerini geliştirmelerini sağlıyor.

En çok izlenen eğitim videolar genel olarak şu kategorilerde gerçekleşiyor:

İngilizce eğitim videoları

e-Ticaret eğitimleri

Okul ders videoları

Sosyal medya uzmanlığı eğitim videoları

Her konuda eğitim videoları çekimi yapılıyor. Kişiler, öğrenmek istedikleri konu ile ilgili eğitim videolarını buluyor ve izliyor. Kendisini geliştirmek isteyenler, Youtube paylaşımları sayesinde önemli bilgilere ulaşabiliyor.

youtubeda-en-cok-izlenen-videolar.jpg

KOMEDİ VİDEOLARI

Youtube sayesinde eğlenceli vakit geçirmek isteyenlerin tercih ettikleri video türleri komedi ve skeç videolarıdır. Youtube kanalı bulunanlar, video izlenme, beğeni ve yorum gibi etkileşim destek hizmetlerinden faydalanarak komedi video paylaşımlarının yüksek oranda izlenmesini sağlıyor. En çok izlenenler arasında yer alan komedi videoları kısa sürede çok sayıda kişi tarafından görüntülenmeye başlanıyor.

MODA VE GÜZELLİK VİDEOLARI

Youtube paylaşımları için kategori ayarları yapılıyor. Kategoriler, hedef kitlelerin ve yapılacak paylaşımların türlerini belirliyor. Moda ve güzellik videoları, bayanların en çok takip ettikleri ve izledikleri videolardır. Moda sektöründeki gelişmeleri takip etmek, yeni ürünlerin neler olduğunu öğrenmek ve satın almak isteyenlerin izledikleri videolardır. Özellikle belirli markaların ürün ve hizmetlerinin incelenmesini sağlayan içeriklerden oluşuyor.

KUTU AÇMA VE KUTUDAN ÇIKARMA VİDEOLARI

Online sipariş verilerek satın alınan ve kargo tarafından teslim edilen ürünleri zarar görmeden kutusundan çıkarmak önemlidir. Ürün kutusunu açmak ve kutudan çıkarmak için Youtube üzerinden konuyla ilgili video aramalarını yapabilirsiniz. Firmalar, kutudan çıkarma videoları paylaşımları yaparak, ürün satışlarını artırmayı, müşteri güvenini kazanmayı hedefliyor.

SOSYAL DENEY VİDEOLARI

Sosyal deneyim videoları hem bilgilendirici hem de eğlendirici videolardır. Keyifli vakit geçirmek ve toplumun belirli konulardaki düşüncelerini öğrenmek isteyenler, sosyal deneyim videolarını seçerek izliyor. Günümüzde, en çok izlenen Youtube videoları arasında yer alıyor.

youtube-video-izlenme-sayisi-neye-gore-artiyor.jpg

KARAR TV YOUTUBE ABONE OL

İlgili Haberler
Öne Çıkanlar
Diğer Haberler
Son Dakika Haberleri
KARAR.COM’DAN