Back To Top
Bir kahin çıkıp Gül’e, Davutoğlu’na, Babacan’a deseydi ki…

Bir kahin çıkıp Gül’e, Davutoğlu’na, Babacan’a deseydi ki…

 - Son Güncelleme: 10.12.2019 Salı 07:52
- A +

AK Parti 2001 yılında kurulurken, birisi kehanette bulunup “Bu parti iktidara gelecek, uzun yıllar da iktidarda kalacak, hatta öyle güçlenecek ki hükümetler tarihinde hiçbir siyasi partiye nasip olmayan iktidar gücüne kavuşacak, sonra bu partinin kurucuları arasında yer alan, bu partinin yükünü yüklenmiş Abdullah Gül, birikimleriyle, yetenekleriyle, bilgileriyle bu partiye güç ve itibar katan Ahmet Davutoğlu, Ali Babacan, Mehmet Şimşek gibi isimler Erdoğan tarafından ‘yolsuzlukla, dolandırıcılıkla’ itham edilecekler” deseydi…

Aynı kahin “Gün gelecek, devran dönecek, ‘Erdemliler Hareketi’ olarak yolsuzluk, yoksulluk ve yasaklarla mücadele için yola çıkan, topluma temiz siyaset vaadinde bulunan AK Parti’nin zayıf karnı yolsuzluklar, adaletsizlikler ve hukuksuzluklar olacak” deseydi… 

Aynı kahin devam etseydi ve “Büyük hayallerle yola çıkan bu kutlu hikayenin sonu sıkıntılı  olacak. Reddettiği, eleştirdiği ne varsa aynısına dönüşecek” deseydi…

Kim inanırdı?

Ama oldu.

***

Cumhurbaşkanı Erdoğan geçmişte “kardeşim” dediği, “kimselere yedirmem” dediği, “onlar bu partinin ruhu” dediği “yol arkadaşlarını”dolandırıcılık” gibi oldukça ağır bir ithamla suçladı.

Erdoğan, AK Parti tabanına dahi kabul ettirmekte zorlandığı “Şehir Üniversitesi operasyonunu” savunmak için Ahmet Davutoğlu’nu, Ali Babacan’ı ve Mehmet Şimşek’i “Halk Bankası’nı dolandırmaya kalkışmakla” suçladı.

Şu sözleri dikkatle okuyun:

“Bunlar dürüstlüğü hiç kimseye bırakmıyorlar. Hani bunlar dürüsttü? Malum zat (Ahmet Davutoğlu) Ali Babacan, Mehmet Şimşek bunlar Halk Bankası’nı da dolandırmaya çalışıyorlar. Halk Bankası’ndan kredi talebinde bulunuyorlar. Halk Bankası ciddi bir kredi veriyor. Maalesef bunlar, ödeme planında Halk Bankası’na ödemeleri yapmıyorlar. Halk Bankası da sürekli kendilerini uyarıyor. Şu anda borçları 417 milyon noktasında. ”

Erdoğan’ın yaptığı bu açıklamaya göre, “malum zat” olan Ahmet Davutoğlu, Ali Babacan ve Mehmet Şimşek bir kamu bankasını dolandırmaya kalkışmışlar!

Bırakın bir kamu bankasını dolandırmaya kalkışmayı, yolsuzluğun y’si, dolandırıcılığın d’si Ahmet Davutoğlu’nun, Ali Babacan’ın ve Mehmet Şimşek’in üzerine oturabilir, böylesi bir kara leke bu isimlerin alınlarına yapışabilir mi?

***

Daha önce de yazmıştım bu vesile ile tekrarlamakta fayda var. Siyasi tarihimiz politikacıların birbirlerine karşı yaptıkları “ihanet ve hain” suçlamalarıyla doludur. İttihat ve Terakki’ye göre Hürriyet ve İtilafçılar haindi. Atatürk’e göre Terakkiperver Fırka’yı kuran isimler haindi. Celal Bayar ve Adnan Menderes’le İsmet İnönü arasındaki 1950’l yılları zehirleyen korkunç kavganın sebeplerinden biri karşılıklı olarak birbirlerine yönelttikleri “ihanet, vatanı satmak, vatanı bölmek” gibi suçlamalardı.

Merhum Erbakan Hoca’ya göre AK Parti’yi kuran Abdullah Gül, Tayyip Erdoğan ve arkadaşları haindi.

AK Parti’den “kurucu ilkelerinden uzaklaştı” diyerek ayrılan isimler de hainlikle, hatta “ümmeti bölmekle” itham edildiler.

Partisinden, bulunduğu gruptan, sivil toplum toplum kuruluşundan, cemaatten ayrılan bir ismin “ihanetle” suçlanması bizim gibi coğrafyalar için alışılmış, kanıksanmış bir durum.

“Dolandırıcılık” gibi “yolsuzluk” gibi suçlayıcı argümanlar ise siyasi partilerin özellikle seçim kampanya süreçlerinde toplum nezdinde rakiplerinin itibarını zedelemek için kullandıkları ithamlardır.

Dolayısıyla şunu söylemek pek ala mümkün, bir siyasi parti liderinin uzun yıllar birlikte çalıştığı eski yol arkadaşlarını “dolandırıcılıkla” itham etmesi siyasi tarihimizde bir ilktir.

***

Soruyorsunuz değil mi, böylesi ağır ithamların muhatapları cevap vermediler mi? Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ağır ithamlarını büyük puntolarla, tek elden çıkmış manşetlerle veren medya kuruluşları eski Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun cevabında sanırım “haber değeri!” görmediği için yer vermedi!

Sayın Davutoğlu verdiği yanıtta şunları söyledi:

“Başbakanlığım süresince şahsıma yöneltilen tek ithamın, kızıma, oğluma, damadıma, gelinime bırakmayacağım bir eğitim kurumuna arazi devri olmasından dolayı onur duyarım.”

“Madem ‘dolandırıcılık’ iftirasında bulunulmuştur o zaman, şu anda görev yapanlar da dahil, bütün Cumhurbaşkanları, Başbakanlar ve bakanların, devlet görevini üstlendikleri günden bugüne mal varlıklarındaki değişimi araştırmak için Meclis komisyonu kurulmalıdır.”

“Kimin nereye savrulduğunu, kamu kaynaklarının nasıl kullanıldığını, ekonomik servet oluşturma bakımından kimlerin nasıl statü değiştirdiklerini milletimiz çok iyi biliyor.”

Medya kuruluşları yer vermiş olsaydı kamuoyu Şehir Üniversitesi’nin yaptığı şu açıklamayı da duymuş olacaktı:

“İstanbul Şehir Üniversitesi ile Halk Bankası arasındaki kredi ilişkisi bankacılık mevzuatına uygundur. Üniversitemiz kredi borçlarını ödeyebilecek kapasiteye sahip olup bu süreçte borçlarının silinerek kamu tarafından yüklenilmesini asla talep etmemiştir. Üniversitemizin talebi mevcut yasalar çerçevesinde borçlarının yeniden yapılandırılmasından ibarettir.”

Görüldüğü üzere her şehre bir üniversite açmakla övünen AK Parti iktidarı, ülkemizin nitelikli üniversitelerinden birini siyaset meydanında kurban etmeye çalışıyor.

Hem de “siyasi değil” diye diye yapıyor bunu.

 

Diğer Yazıları

Yorumlar

Yorumlar 600 Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Karar Yayıncılık A.Ş ve yazar, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Yorumların 600 karakteri (boşluklu) aşmaması gerekmektedir.
Kibir abidesi diyenler kendilerinin kibir abidesi oldugunun farkinda degil bir Eski Basbakani iki Eski Bakanidolandiricilikla suclamak akla ziyan bir durum Sn Cumhurbaskani Sn Davutoglunun sozlerine neden tatmin edici bir cevap veremedi
Yaşar Akbaş 12 Aralık 2019 01:41
İnsan yola başladıkları ile değilde,yolda buldukları ile yoluna devam etmek isterse,böyle olurmuş.....Hani o günlerden kim kaldı yanında....Sonradan gelen,yemeğe ve ziyafete gelmez mi?
Ö.Faruk O. 10 Aralık 2019 23:08
Tebrikler tarafsız olarak gerçekleri dile getirmeniz geçmişle günümüzde yaşananlar arasında bağ kurarak,o günlerde söylenen sözlerin tutulmadığı ortada, Kaleminize yüreğinize sağlık makalelerinizden çok yararlanıyoruz teşekkür ederiz.
KARAR OKURU 10 Aralık 2019 22:20
Bir kahin çıkıp gelse t24 televizyonu star gazetesi yazarı elif çakır karar gazetesinde bu yazıyı yazacak dese kim inanırdı
KARAR OKURU 10 Aralık 2019 21:55
bahsettiginiz kahin selahattin demirtas internette konusmasi var....adam bu gun olacaklari soylemis
Karar okuru 10 Aralık 2019 21:36
Zamanında bile bile mazlumların yanında olmayıp susan, sessiz kalanlar bir gün mazlum duruma düşebilir. (Düşecektir...)
KARAR OKURU 10 Aralık 2019 20:56
Dunya insan Haklari Gununde Cumhurbaskanimiz "Nobel kalkmis Turkiye'den bir teroriste odul vermistir" diyerek Orhan Pamuk'un terorist oldugunu iddia etti. Halbuki Pamuk'u Nobel Edebiyat Odulu'nu kazandigi gun tebrik etmisti.
Hasan Akseki 10 Aralık 2019 19:42
Ben, Ak Parti seçimleri kazandığında bunun bir taşra iktidarı olduğunu, en az 3 dönem iktidarda kalacaklarını, ilk dönemde K. Derviş döneminde ortaya konan ekonomik programın devam ettirileceğini, sonrasında partinin klasik Türkiye sağı partisine dönüşeceğini, partinin Türkiye sağ partilerinin yaşadığı döngüde kendini tüketeceğini düşünmüştüm. Fakat eski Türkiye denilen yapının bu denli zayıf olabileceği aklıma gelmemişti. Burası sonuçta bir Ortadoğu ülkesi ve Tolstoy'un dediği gibi "Herşey sonunda olması gereken döner." Ortadoğululaşmak belki de iyidir. Hem türban da serbest. Daha ne olsun.
KARAR OKURU 10 Aralık 2019 18:35
Mükemmel bir yazı. Allah razı olsun .
bekir 10 Aralık 2019 17:17
C.Başkanının namusu namusumdur diyen Davutoğluna ne oldu.Hiç bir Ak Partili kardeşimi kırmam diyen Malum Zata ne oldu.Ya da seçim günü kendince herşey çok güzel olacak diyen Gül'e ne oldu.Ben haklarımı helal etmiyorum.Sizde kendinizi fazla zorlamayın.Halk nezninde karşılığı yok bu ARKADAŞLARIN.
KARAR OKURU 10 Aralık 2019 20:39
1
Halk nezdinde karşılığı olsa da olmasa da bi durum hakliliklarini ve yaptıklarının doğruluğunu değiştirmez.
Tüek oğlu ! 10 Aralık 2019 16:10
Kısaca; etme bulma dünyası ettiğini çekersin.O kadar zalim olma sen de birgün iktidardan düşersin.Siz de ettiğinizi çekiyorsunuz bacım.Ellerinizle var ettiğiniz canavar, şimdi sizi yemeye çalışıyor.Ne deyim Allah kurtarsın.  Herkes kendini masum göstermekten vaz geçsin.Kabul edin artık.Ülkenin bu hale gelmesinde(iktidar-muhalefet) herkesin payı var.Başta sizlerin.Günahlarınızla yüzleşin bi zahmet.Ömer olacağız yalanıyla Muaviye olundu.Umarım bu sefer Yezit değil de Hüseyn kazanır.
KARAR OKURU 10 Aralık 2019 22:46
0
Kardeş, bunlar kim Muaviye olmak kim.Acep, bunlar, Muaviyenin kesip attığı tırnak eder mi? Ayriyeten Hüseynîlere elfi elfi selam...
KARAR OKURU Mürsel 10 Aralık 2019 15:12
Zaten yazmışsın kahine mahine ihtiyaç yok.Tarihten ibret almalıyız."Bir kimseye ne aşırı sevgi ne de aşırı düşmanlık gösterin.Günün birinde; düşmanla dost dostla düşman olmak zorunda kalabilirsiniz; hz Muhammed SAV.
kahramankentli 10 Aralık 2019 14:20
elif lütfen düzeltin rahmetli ERBAKAN hocam hiçbir zaman hiçbir kimseyi hain diye yaftalamadı.bu güne kadar hain kelimesi gerçek milli görüşçülerden duyulmadı duyulmazda....lütfen o cümleyi düzeltin.hocam ne kadar içi yansada hiçkimseye bunu demedi...
KARAR OKURUMürsel 10 Aralık 2019 15:17
3
Kahramankentli, Akparti yeni kurulduğunda Yenikapı mitingi yaptı.Merhum Erbakan Çağlayan mitinginde; İşte Fatih'in torunları burda, Bizans çocukları Yenikapı'da dedi.Iskalama.
Okur 11 Aralık 2019 08:35
0
15:17 Gerçekten Bizanslıların “hain” diye nitelendiği olur. Olur da, aslında bu görüş de son derece gariptir. İhanet verilen bir sözün tutulmaması, tam tersinin yapılması, bir borcun ödenmemesi vs. durumunu betimleyen bir kavram. Anadolu´da Türklerden çok önce Bizans vardı; adamlar kendi ülkelerinde yaşıyorlardı. Sonuçta Türklerin gelmesiyle kendi memleketlerinden olanlar onlar. Bu durumda da Türklere nasıl “ihanet” etmiş oldukları meçhul.
KAZANOVA 10 Aralık 2019 12:53
Yine çok güzel bir yazı kaleme almışsınız kendiniz gibi...çok hoş....
OKUR 10 Aralık 2019 12:49
ALLAH gani gani rahmet eylesin ERBAKAN HOCAMA
KARAR OKURU 10 Aralık 2019 12:49
O kahin çıkıp bu kişilerin ki o makamları kusura bakmasınlar Erdoğan sayesinde elde ettiler,Erdoğana ihanet edeceğini söylese kimse inanmazdı. Bu arada hala şehir üniversitesi yönetimini savunmanızda çok ilginç adamlar yönetememiş batırmış diyorsunuz ki olsun görmezden gelin...
KARAR OKURUMürsel 10 Aralık 2019 15:19
2
Erdoğan Erbakan sayesinde, Erbakan Zahit Kotku ve Demirel sayesinde, Demirel Said Nursi Menderes sayesinde..Allah kader nerde?
KARAR OKURU 10 Aralık 2019 16:13
0
Erdoğan ıda Erbakan getirdi o makama. Sen diyormudum Erdoğan 'ın Erbakana ihanet edeceğini
molla kasım 10 Aralık 2019 16:22
4
"o makamları kusura bakmasınlar Erdoğan sayesinde elde ettiler" ??? Allah'ın vermediğini verecek, verdiğine engel olacak hangi güç var ki? Siz Kaderi kimden biliyorsunuz?...
KARAR OKURU 11 Aralık 2019 07:29
0
Milli irade getirmedi mi o arkadaşları o görevlere? Yoksa milli irade yalan mı?
Okur 11 Aralık 2019 07:47
1
Bu bağlamda “ihanet” gibi kavramların kullanılması gerçekten hayret bir şey! “Elde edilenler” ne? Makam. Gerçi bu makamlar kişiye yüklüce gelir, siyasi ve toplumsal konularda karar verme yetkisiyle itibar da getiriyor. Ama makam sorumluluk da getiriyor; makam sahibi görevi gereğince, hesabını da verecek şekilde yapmakla yükümlü. Peki kime verecek bu hesabı? Halka. Neden halka? Çünkü makam kamu yararına çalışmak için veriliyor, parasını da halk ödüyor, vergileriyle. Halkın vergisi olmadan hiç bir siyasi makam olmazdı; tüm siyasetçilerin borcu halka, başkasına değil.
Ve o kâhin :"Gün gelecek; yola çıktıklarını,yolda bulduklarına değiştirecek,beraber yürüdüklerini,beraber ıslandıklarını bir çırpıda silecek,kankası gibi gördüklerini,kandavalı gibi görecek"deseydi,kim inanırdı.Işte siyaset(daha doğrusu politika)böyle bir şey.Her şey menfaate endeksli."Menfaat üzere dönen siyaset canavardır "BSN.(Rahmetullahi aleyh).
KARAR OKURU 10 Aralık 2019 11:59
Bir gürültü çıkartıp bu gürültüde itham edilen insanların sesini duyuramayacagi hesap edilir lakin bilmezler ki Anadolu insanı âlim değil ariftir kim karda yürür kim yağmurda çok iyi bilir kim karanlıkta kim aydınlıkta çok iyi görür
karar okuru 10 Aralık 2019 11:19
Niyetimiz kimseyi kırmak değildir Şuradakini buraya koymak değildir Arada bir ZÜLFÜ YARE DOKUNDUK Tam yerine rast geldi MANZARA koyduk
KARARLI KARAR OKURU 10 Aralık 2019 10:22
Elif Hanım; muhafazakar medyanın vicdanı KARAR'lılara selam olsun. Akşam sabah televizyonlarda maalesef çok sayıda kahin görüyoruz. "Ahmet Davutoğlu şunu mu demek istedi?" falan gibi bir sürü saçmalamalar, bu kişi bu ülkede en üst düzey görevlerde bulunmuş, dürüstlüğüne hiç kimsenin bir şey diyemeyeceği, vatan millet delisi bir insan. Basında özellikle de tv.lerdeki kahinler "Sn. Davutoğlu nedir anlatmak istediğiniz?" diye kendine sormaya neden cesaret edemez ler de hep niyet okumaya çalışırlar. Sn. Davutoğlun'a ithamda bulunanlar ilim, fikir ve dürüstlükte yanına yaklaşamazlar. Selam ve dua
Karar Okuru 10 Aralık 2019 12:50
5
Kusura bakılmasın o geminin yolcularının hep si aynı, yok birbirlerinden farkları hepsi osmanlı bankası.
Okur 11 Aralık 2019 08:15
0
Senelerdir artık yüz yüze konuşarak, sorarak anlama, anlaşma çabası nerdeyse ortadan kalktı, farkında değil misiniz? Hatta kimi toplumsal kesimler hakkında arkalarından konuşmak, niyetleri hakkında bitmez tükenmez tartışmalar yaparken niyetlerini bir kez olsun kendilerine sormamak adeta kural haline geldi. TV´de, medyada kaç muhalifin sesi duyuldu son senelerde? Bu durumun sayıp saydığınız bir iki kişi için birden değişmesini beklemek gerçekçi değil. Hülasa, sevip sayılan insanların dinlenmesi isteniyorsa, sevilmeyenlerin de sesini duyurabildiği, herkesin dinlendiği özgür ortam gerek.
KARAR OKURU 10 Aralık 2019 10:20
Artık hiç kimse bunca dönen dolaplara inanmıyor. Ben şahsen inanmıyorum. Onlar türgeve ,ensara ,tügvaya ,okçular vakfına aktardıkları verdikleri yetimin fakirin hesabını vermeden hesap soramazlar. Kendileri yapınca hizmet oluyor, başkası yapınca dolandırıcılık.
hacı apo 10 Aralık 2019 10:13
Akrabalarının Mal varlığı araştırılsın dediği insanlar BAYRAKTAR Firmasıdır ki bu firma SİHA,İHA ve daha bir çok teknolojik silah ve teknik ekipman üreten bir firmadır.Ahmet Davutoğlunun bunu özellikle buraya taşıması manidardır.
Karar Okuru 10 Aralık 2019 12:54
3
Yabancıdan aldığı teknolojiyi fahiş fiyat ile millete yutturanları kasdediyorsunuz. AKP milletin ezik ruhunu okşamanın faydasını görüyor. Eyy ABD arkası boş. Adamlar aile mal varlığına bakalım deyince hop operasyon durdu
karar 10 Aralık 2019 15:16
2
10.13.neden bayraktar firması aklınıza geldi ki?akp gn.bşk.nın başka akrabası mı yok.
Hermes 10 Aralık 2019 10:11
Psikolojide bir terim var: "Yansıtma". İnsan kendine ait olanı başkasına yansıtarak söylermiş. Mesela birisine "sen beni öldürmek istiyorsun" dese, aslında kendisinin onu öldürmek istediği anlaşılmalıymış. Birisine ne kadar hakaret ediyorsan aslında sen oymuşşsun, birisini ne kadar suçluyorsan aslında aynı suçu işleyen senmişsin. Ülkemizdeki olaylara böyle bakmak lazım.
KARAR OKURU 10 Aralık 2019 09:35
Özel Okullara destek kedilince bocalamaya basladilar.Çalısanlarin ahı tuttu bence.Neden mi ? Asgari ücretle öğretmen çalıştirirsan olacağı bu.Herkesin hakki yerinde ve zamaninda verilmeli.Doğa Koleji de insan emeğini sömürmeye başlamisti.
KARAR OKURU 10 Aralık 2019 09:30
Her ile üniversite açan Ak Parti asalak bir genclik yetistirdi.Okul bitirenler işşiz ve kredi borçlari var ve sağlam bir yuva da kuramamaktalar.Uyanan benim gibi gençlerin artik siyasi iradeye zerre kadar güveni kalmadı.Hele de 15 Temmuz sonrasi yapilan siyasi darbeler de gün gibi ortada.Her şeyi Fetöye bağlayanlar bakalım bundan sonra yeni Fetolar ,Fotolar oluşturabilecekler mi? Gün doğmadan neler doğar ,göreceğiz.
KARAR OKURU 10 Aralık 2019 09:28
Beraber yürümüştü hani bu yollarda ne oldu. yolsuzluğu o zamanlar görmemiş de parti açacakları zaman mı aklına gelmiş konuşmuş. Yıllardır AKP ye oy veren biri olarak artık oyu bırak adını bile ağzıma almıyorum
KARAR OKURU 10 Aralık 2019 09:26
O Kahin Abdullah güle babacana davutoğluna mehmet şimşeğe deseydi partiyi birlikte kuracaksiniz ve erdogani lider yapacaksınız ve bazı makamlara sizde geleceksiniz daha sonra lider yaptığınız kişi gücü eline geçirip hepinizi tasviye edecek eminimki hepside elinin tersiyle o makamları iter bu yola girmezdiler
KARAR OKURU 10 Aralık 2019 09:17
AKP'nin geldiği nokta ile söyledikleriniz doğru. Fakat yanlış olan nokta zaten AKP baştan beri bu noktaya gelmeyi amaçlamıştı. Sadece bir süre iktidarı ve bütün erkleri tek partide temerküz edene kadar kendini frenlemek zorunda kaldı. O frenler patlayınca asıl bulunmak istediği yere yani bugünkü noktaya geldi.
karar 10 Aralık 2019 13:49
1
akp kurucusu denilen 4 lünün niyetleri daha parti kurulmadan önce hastalıklıydı.belki abdüllatif şener biraz farklı olabilir.sırada kanal istabulla trakyanın anadoludan koparılması,istanbul da vatikan benzeri bir ekümenlik ada devletinin hayata geçirilmesi,bunun daha da büyüteceği ekonomik zayıflama ile milletin tamamen çökertilmesi ve doğu ile g doğuda parçalanma var.az kaldı ha gayret!!!
KarAr 10 Aralık 2019 09:09
Sayın Çakır, Bu aziz millet hiçbir partiye vermediği 18 yıllık tekbaşına iktidarı AKP ye verdi fakat son 6-7 yıldır bunlar şımardılar ve milleti keriz yerine koydular ve Erdoğan aday olarak keresteyi koysa bu millet seçer dediler fakat İstanbulda Başbakanlık yapmış kişiyi 800 bin oyla ezdi geçtiler. Bu millet artık boş vaatlere kanmıyor.
KARAR OKURU 11 Aralık 2019 15:43
0
Milleti keriz yerine koymadılar. Millet zaten keriz. Yani milleti olduğu doğru yere koydular.
KARAR OKURU 10 Aralık 2019 08:37
Üzgünüm arkadaşlar neyi hakkediyorsak onunla yonetiliyoruz Soyle durup bi bakalım kendimize biz neyaptik nasıl bu hale getirdik diye Sınırsız güç kimse sorgulayamiyor sorgulayan ya vatan haini yada terörist medya diye bişey kalmadı sadece bir veya iki dur demenin vakti geldide geçiyor tabiki sandikta
Bırakın bir kamu bankasını dolandırmaya kalkışmayı, yolsuzluğun y’si, dolandırıcılığın d’si Ahmet Davutoğlu’nun, Ali Babacan’ın ve Mehmet Şimşek’in üzerine oturabilir, böylesi bir kara leke bu isimlerin alınlarına yapışabilir mi?
Kendim ettim.... 10 Aralık 2019 08:29
Adam gözünü karartmış ayrıca dönülemeyecek noktada duruyor... koltuk için, oğullar, damatlar, dünürler için yapamayacağı hiçbir şey yok, fiyatı ülkenin batması olsa bile... fakat şikayete hakkımız yok, onu biz bu hale getirdik... kefen giyip karşılamaya gidersen, bilmem nerende tüy olayım dersen, sözün bana Allah'ın sözü gibi geliyor dersen, Allah'ın tüm sıfatlarını taşıyorsun dersen... o da kendini orada görür....biz kendi elimizle muhteris bir zalim icad ettik, bize dokununcaya kadar da ses etmedik...
rrrr 10 Aralık 2019 08:28
kalıbının adamı olmadığını öğrenince 2004-2005 yılında bunları söyledim ama müneccim olmadığımdan inanan olmadı
HACI MURAT 10 Aralık 2019 08:14
Ak Parti'nin yumuşak karnı yolsuzluk,hukuksuzluk,adaletsizlik olsaydı milletten 20 yıl yönetme yetkisi alamazdı.Halk onları 2.seçimde olmasa 3.seçimde alaşağı ederdi.Halbuki biz Ak Parti'nin kazandığı seçimin sayısını unuttuk.İmamoğlu İstanbul'u aldı.Hangi yolsuzluğu gösterebildi?Fazla araç kiralanmış dedi.Tuttu kendisi de ihale açarak ilave araç kiraladı.Lüks makam aracı diyerek hizmette kullanılan kamyonetleri sergileyebildi ancak.Ak Parti,uzun iktidarını yolsuzluğun olmamasına borçlu,yaptığı gözle görülür hizetlere borçlu.Liderin içimizden biri olmasına borçlu.
KARAR OKURU 10 Aralık 2019 09:26
9
akp uzun iktidarı tüm yolsuzluklarına rağmen chp ye borçlu. Halk eski chp iktidarları korkusuna bütün bu yolsuzlukları görmezden geliyor. Bunun konuştuğum tüm akpliler itiraf ediyor.
Karar Okuru 10 Aralık 2019 09:44
3
Davutoğlunun önerdiği gibi şu devlet yöneticileri ve ailelerinin mal varlığını incelesinler o zaman da millet rahatlasın. ABD mal varlığı deyince nedense harekat durdu? Fakat önemi yok biz yağmacı kültürden geliriz.
KARAR OKURU 10 Aralık 2019 10:11
4
Besleme seçmen yaratmasına borçlu. Titan benzeri saadet zinciri yaratmasına borçlu. Yalan mı?
KARAR OKURU 10 Aralık 2019 10:33
5
Senin bu dediklerini AKP li yöneticiler bile söylemiyor. Bu nasıl körlük böyle. Son 10 yıldır, o yetkiyi nasıl alıyor? Terör, darbe, bol para dağıtma... Zaten y senin gübi rüya görüyor oy verenler ya da yolsuzluklar umurlarında değil...
Hermes 10 Aralık 2019 10:53
3
Yapılan köprülerden geçmesende para ödemen yolsuzluk değil mi?. İhalelerden komisyon almak yolsuzluk değil mi?. Şehir hastanelerini olması gerekenin 2-3 katına yaptırmak yolsuzluk değil mi?. Bu yatırımlara cebimizden beş kuruş vermiyoruz deyip te milletin vergilerinden ödemek yolsuzluk değil mi? FETÖ' yü suçlarken, onların yolundan yürüyerek partilileri işe yerleştirmek, eşe-dosta çıkar sağlamak yolsuzluk değil mi? FETÖ liderine bağlı olanları sapkın ilan ederken, senin gibi liderine ölümüne bağlı olmak yolsuzluk değil mi?. AKP'ye oy verenleri cennetle müjdelemek yolsuzluk değil mi? Yerim dar
Krr 10 Aralık 2019 12:06
4
Yolsuzluk yapan sahtekar dinci hatta hacı ünvanlı ise ona yolsuzluk yaptın denmez bu dünyada. Allah rızası için aldı kullandı denir. Murat efendi de gözünü bağlamış kulaklarını tıkamış masum masum burada yorum yazıyor. Vay be mübarek siz neymişsiniz. Şeytan bile utanır vaziyetinizden.
HACI MURAT 10 Aralık 2019 13:30
14
Söylediğim herhalde tam anlaşılmadı.Bir kez daha tekrar edeyim:Millet yolsuzluğa batanlara 20 yıl memleketin idaresini teslim etmez.Bu gerçeği kabul etmezseniz millete hakaret etmiş olursunuz. Yorumuma veriken cevapları okudum:Hepsi hava-civa,fasa-fiso.
Tüek oğlu ! 10 Aralık 2019 16:10
3
Oy veren çoğunluğun yapılan yolsuzluktan bana da bir pay düşer mi düşüncesine borçlu.Anlayacağın toplumun çoğunluğu yolsuzluk peşinde.Ama ağa babaların etin löpünü görürüp kendilerine kemiğin bile çok görüldüğünü anlayanlar yavaş yavaş vaz geçiyor oy vermekten koçum.Kendilerine et olmasada bari iyice sıyrılmamış üzerinde biraz et olan kemiği verecek birinin peşindeler.
Hakkı Söyler 10 Aralık 2019 18:38
2
Hacı Murat çok güldüm.
efedamat 10 Aralık 2019 20:30
1
hacı murat göbeğine bağlı hortumu hayal ettim. o hortumdan tüyü bitmemiş henüz doğmamış çocukların nafakası senin gibilerin göbeğine akıyor.senin gibiler de o zıkkımla göbek büyütüyorsunuz. bu millet o çok sevdiğin osmanlı tokadını indirmek için seçimi bekliyor.
Karar okuru 10 Aralık 2019 22:16
0
Haci Murat Bey, Yeliz le bir akrabaliginiz var mi?
KARAR OKURU 10 Aralık 2019 22:36
0
İyi niyetli arkadaş! Yolsuzluk adaletsizlik hak yeme bizim toplumumuzda dışlanan bir şey değil ki.Toplum bozulduğu için kabul görüyor. "Bal tutan parmağını yalar" "yiyor ama çalışıyor" "Helal olsun gözü açık" "Torpil yapsında yerse yesin" "Eskilerde çalıyordu bunlara çokmu gördünüz" vb...Gevur dediğimiz Japon halkı isveç norveç halkı böyle söylermi? Ömerler olsa ne derdi?
mustafa 10 Aralık 2019 07:52
Sizler daha hiçbir şey görmediniz ki. 20 yıldır bu millet ne tür hakaretler iftiralarla boğuşuyordu ve siz hepsine destek verdiniz.
Karar Okuru 10 Aralık 2019 09:47
1
Evet bu destekleri unutmuyoruz. Yıkıma katkılarının sorumluluğu var. Tabi insan yanılabilir ama ağır zarara katkı vermiş olmak çok utanç verici.
KARAR OKURU 10 Aralık 2019 07:34
Keser döner sap döner Yanlış hesap Bağdat'tan döner Ekşi yemedik ki ağzımız kamaşsın Allah doğrularla beraberdir... Her gerçeğin ortaya çıkan bir zamanı vardır...
Zaza 10 Aralık 2019 06:03
Hani Derlerya 'Şaşır ALLAH- Düşür ALLAH' Mal Varlığı Araştırılsın Deyince,Neden Bunlar KIRMIZI Görmüşlere Dönüyorlar NEDEN NEDEN NEDEN...
Kahin 10 Aralık 2019 05:32
Ahh keske o "kahin" vaktinde rte'ye deseydi, bugun o saydigin isimleri kimse bilmezdi ama rte yine ayni rte ve mevki makamda olurdu.
Karar Okuru 10 Aralık 2019 05:13
Bekri Mustafa'ya sormuşlar, dünyanın (Türkiye'nin) hali nicedir... Egemen Bağış'ı Büyük Elçi yaptılar, demiş... Anlamışlar...
KARAR OKURU 10 Aralık 2019 22:46
0
Bu ikdidarı ve memleketimizin geldiği yeri en iyi o temsil ediyor.
Hasan Fevzi 10 Aralık 2019 04:57
RTE ve şakşakcıları yükseldik sanıyorlar battıkça çukura... Ne hazin bir son
HAD 10 Aralık 2019 20:33
4
04;45 RTE'yi Turk milleti secmistir ve RTE T.C devletinin baskanidir! RTE'yi secen Turk milletine ''saksakci'' diye hakaret etmek kimsenin haddi degildir!
Muzaffer 10 Aralık 2019 04:28
Mevcut Ak Parti yönetimi ve Erdoğan kendi saltanatlarının devamı için her türlü çirkinliği yapabilirler ki yapıyorlar.15 yıla yakın Ak Parti'yi desteklemiş bir kişi olarak bu gerçeği bu kadar geç gördüğüm için kendime kızıyorum...
Hermes 10 Aralık 2019 10:58
3
Aynen. Şimdi de iyi polis-kötü polis oynanıyor. İktidarın devamı için AKP'yi bile satmak gerekirse, o bile yapılmaz mı sizce?
KARAR OKURU 10 Aralık 2019 03:32
Olay siyasi olarak gözükse de üniversite yönetiminin de hatalari var....Vakfin ana sponsorlari ülker grubu da cekildigine göre problemler büyük.... Vakif üniversitesi mu özel üniversite kavramlarını yeniden tartişmak gerekir... Egitim SOS veriyor...Doga kolejinde de Maddi sıkıntılar başladi....
Hermes 10 Aralık 2019 10:59
3
Anlamamışsın kardeş: Ülker grubuna önceden "çekil, operasyon çekecez, yoksa sen de yanarsın" dediler, onlar da çekildi. Olamaz mı?
KARAR OKURU 10 Aralık 2019 02:16
Elif hn . pahalı tarifeden öğreniyorsunuz.Bu yazılar için cok gec. Atı alan Üsküdarı çoktan geçti.Ama sizler bir atın anladığını anlayamadınız...
KARAR OKURU 10 Aralık 2019 09:24
2
Evet bu köşenin yazarı ülkenin bugünkü duruma gelmesinden verdiği destekle birinci dereceden sorumludur. Şimdi yaptıkları ve yazdıkları bu zararın yüzde birini bile gidermeye yetmez.
KARAR OKURU 10 Aralık 2019 01:48
Sn. Davutoğlu’nun en can alıcı sözünü yazmamışsınız “Her gördüğü araziye dolar hesabı ile değer bilenler bunu anlayamazlar” dedi. CHP genel başkanıda Erdoğanın avukatlarının servetinin araştırılmasını istedi. Yanlış hatırlamıyorsam bu avukatlardan biri 17 Aralık rüşvet araştırması şurasında Erdoğan’ın evinin aranması söz konusu olduğu zaman boğazda üç villa almıştı.
Karar okuru 10 Aralık 2019 01:28
Iktidara gelmeden ve ilk yillarinda ulkedeki tum aydinlari, entellektuelleri hangi gorusden geldiklerine bakmadan kullandi... Once solcularini harcadi simdi sagcilarini harciyor bozuk para gibi... Cunku ihtiyaci yok onlara artik… Baska bir yol secti iktidarda kalmak icin… O yol icin halkin desteginede ihtiyac yok… Eskiden birileri kullanirdi o gucu... Simdide birilerinin adami haline gelen zat kullaniyor... Demokrasi, adalet, durustluk, mutevazilik, vicdan gibi kavramlar hic ugramayacakmi buralara??? 2020 de geldigimiz yer cok hazin ve acikli …
KARAR OKURU 10 Aralık 2019 01:12
Ama HİKAYENİN SONUNA BAK.SANA YAPILAN İYİLİK VE İHSANLAR DEVAM EDERKEN, GÖNÜL KIRARSAN, BU İKRAMLARI İSDİDRAÇ BİL.ALLAH Önce YÜZÜNÜN ŞEKLİNİ değiştirir yüzün bakılmayacak hale gelir ve birde Böyle konuşmana müsaade edilirki...KILLETİ KELAM EDESİN DİYE...İNNALLAHE YEHKUMU MA YURİDU. O nasıl dilerse öyle hükmeder.
Karar Okuru 10 Aralık 2019 00:30
Davutoglu haklidir. Cumhurbaskani dahil butun siyasilerin mal varligi arastirilsin ve mal varligi icraat icinde iken astronomik olarak yukselenlerin nasil ve nedenleri ile birlikte dokumu millete sunulsun. Yapilacak ilk secimlerde yasadisi ve haram kazanclarin hesabini millet sorar. Hepimiz vergilerimizin nerelere aktigini bilmek istiyoruz.
KARAR OKURU 10 Aralık 2019 08:54
2
“Yapilacak ilk secimlerde yasadisi ve haram kazanclarin hesabini millet sorar. “ demişsin. Adaletin hukukun sorması gerekmez mi hani normal ülkelerde olduğu gibi.
Karar okuru 10 Aralık 2019 09:16
2
Bu yorumu begenmeyenler “Neyin kafasini yasiyorlar ?”Bilmek istemediklerine gore milletin parcasi degiller herhalde... Uzun zamandir en tepedekiler ve avaneleri zaten milletin parcasi degiller... Kimse bilmesin istiyorlar dogal olarak ne halt ettiklerini… Milletin gozu acildi artik ne yapsaniz, ne etseniz ogrenecegiz paralarin nereye gittigini … Ust duzey, hala ortaliklarda gozukmeye utanmayan bir AKP ust yoneticisinin deyimiyle “Hic birsey olmasada kesin birseyler olmustur.”
KARAR OKURU 10 Aralık 2019 00:13
Bunlar kimlere iftira atmadıki bunlara atmasin,milletin tamamina bile terörist diyerek iftira atti,ama simdiki bambaşka,beraber calistiğı en yakin arkadaşlarina dahi atabiliyorsa bundan korkulur,millet adina ülkem adina korkulur,ülkeyi topdan satmadan giderse kardayız demektirr
KARAR OKURU 10 Aralık 2019 12:59
1
Bu milletin MÜŞTEREK Değerlerini istismar değirmeninde öğütüp HAP gibi yutturan MUNAFIK ve Zalimleri Yüce Makama havele ettik.Akibeti hep beraber göreceğiz.
X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN