Back To Top
Erdoğan’ın zaferi

Erdoğan’ın zaferi

 - Son Güncelleme: 25.06.2018 Pazartesi 20:36
- A +

AK Parti ile MHP arasındaki ittifak, bu partilerin yöneticileri ve bilhassa AK Partili bazı kanaat önderleri tarafından bir menfaat ortaklığı değil dava arkadaşlığı olarak takdim edildi.

Az zamanda çok yol alındı, geçmişteki kavgalar unutuldu, saflar sıklaştırıldı ve oluşan yeni atmosferde AK Partililerin hatırı sayılır bir kısmı “Ha AK Parti ha MHP” demeye başladı.

Zamanla birçok AK Partili bunun da ötesine geçip  MHP’nin AK Parti’den daha iyi olduğunu söyler oldu ve “Cumhurbaşkanı seçiminde oyum tabii ki Reis’e, ama milletvekili seçiminde MHP’ye o vereceğim” trendi doğdu.

MHP’liler arasında “AK Parti daha iyi, oyum AK Parti’ye” diyenlere ise rastlanmadı pek.

Neticede MHP, İYİ Parti’ye kaybettiği oyları AK Parti’den gelen oylarla telafi edebildi.

AK Parti dünkü seçimde yüzde 42 civarında kaldığına göre, Kasım 2015 seçiminde aldığı yüzde 49,5’in beş ilâ yedi puanını MHP’ye (çok az bir kısmı da SP ve İYİ Parti’ye) ‘transfer’ etmiş olmalı.

AK Parti çok oy kaybetti, evet; ama iktidarının 16’ıncı yılında hâlâ yüzde 40’ın üzerinde oy alabilmesi büyük başarı (Yahut muhalefetin büyük başarısızlığı).

Yüzde 42,5…

Bu oran, diğer demokratik ülkelerdeki seçimlerde birinci gelen partileri kıskançlıktan çatlatacak kadar yüksek.

Fransa’da Devlet Başkanı Emmanuel Macron’un REM’i son seçimde yüzde 32, Almanya’da Başbakan Angela Merkel’in CDU’su son seçimde yüzde 30’da kaldı…

15-16 yıldır iktidarda olan Recep Tayyip Erdoğan’ın yeniden ve yine tek turda cumhurbaşkanı seçilmesi daha büyük bir başarı (Yahut muhalefet için daha büyük bir başarısızlık).

2014’teki oy oranını koruyan ve hatta bir puan kadar arttıran Erdoğan, ipi MHP’nin desteğiyle göğüsledi; ama bu seçimde MHP’ye meyleden Erdoğan taraftarlarının oyları AK Parti’nin oylarına eklendiğinde ortaya çıkan yüzde 47 ilâ yüzde 49 gösteriyor ki, Erdoğan MHP desteği olmasaydı bile -ikinci turda- cumhurbaşkanı seçilebilirdi.

AK Parti’nin tabanındaki hatırı sayılır kayıp, Erdoğan’a ya çok az yansıdı ya da hiç yansımadı.

Erdoğan, artık sadece fiilen değil resmen de yürütmenin başı olan bir cumhurbaşkanıdır; Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemindeki ilk cumhurbaşkanı…

AK Parti ve MHP  mecliste çoğunluğu elde etmiştir; üstelik, HDP’nin de barajı aşıp meclise girmesine rağmen…

Başka mülahazaları başka yazılara bırakalım; bugünün konusu Erdoğan ve Cumhur İttifakının zaferidir.

Tebrik eder, hayırlara vesile olmasını dilerim.

Diğer Yazıları

Yorumlar

Yorumlar 600 Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Karar Yayıncılık A.Ş ve yazar, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Yorumların 600 karakteri (boşluklu) aşmaması gerekmektedir.
Kurtuluş özdemir 30 Haziran 2018 13:07
Sayın Albayrak Bundan sonra inşallah ekilmeye çalışılan fitneleri farkedip bunlara alet olmazsınız.. şer cephelerine destek mahiyetinde subliminal Mesajlar vermezsiniz.
asım. 27 Haziran 2018 11:39
türkiyedeki siyasi ortamı avrupayla kıyaslıyorsunuz, % 70 i sağcı bir ülkede % 52 almak, ya da ne bileyim % 42 almak onlara göre başarıdır belki de evet.
KARAR OKURU 27 Haziran 2018 12:50
0
Belki de yaş itibari ile Anap, Dyp zamanlarını hatırlamıyor olabilirsiniz. Hem Avrupa'da katılım %30 lar civarında iken Türkiye'de bu 80-90 arasındadır.
KARAR OKURU 27 Haziran 2018 10:28
Halkımız hala sistem değişikliğine değil de kişilere oy verdiğinin farkında bile değil. Hep birlikte sonuçlarını göreceğiz.
HACİ VAK VAK 27 Haziran 2018 08:23
Avrupadaki gibi ozgur bir ortamda mi yapildi secimler yoksa ohal ve baski ortaminda mi. Ya muhalefet ile ilgili haber miting vs hicbir kanalda ( TRT 1 TRT HABER AHABER TGRT ATV STAR CNN NTV SHOW AKİT TV ...) goremedik ki. FOX ta aksam haberlerinde uc bes dakika o kadar. Nasil bir sonuc cikacakti ki. Millet tek adaydan baska adayin adini bile duymadi ki. Ayip gunah ya. Secim standina bile tahammul edilmedi ki baska adaylarin .
KARAR OKURU 27 Haziran 2018 11:50
11
Ak Parti tek başına iktidar olduğunda medyası mı vardı?
KARAR OKURU 27 Haziran 2018 12:45
1
Şimdi bütün medya % 52 nin.
KARAR OKURU 27 Haziran 2018 12:53
3
Gayet temiz ve şeffaf bir seçim oldu. Devlete pislik atmayın. Avrupa'da 20-40 arasında katılım olurken Türkiye'de 80-90 arasındadır.
HACİ VAK VAK 27 Haziran 2018 14:21
1
Simdi medyasi var tv var gazeteleri var (ZATEN MUHALİF GAZETE TV KALDİ Mİ Kİ ) . demekki akp nin hedefi kendi saltanatini tv basin isadami vs kurmakmis . rusyadan suriyeden arabistandan bir kac tik ustundeyiz . avrupa ile kiyas yanlis . malesef avrupa fersah fersah ilerde .
KARAR OKURU 27 Haziran 2018 19:43
1
Muhalif gazete kaldı mı diyen arkadaş, KARAR ne?
KARAR OKURU 02 Temmuz 2018 18:35
0
Avrupa'da özgürlük kaç kuruş eder. Veya sen özgürlük ten ne anlıyorsun?
M.Duman 26 Haziran 2018 16:00
Yorumlarınıza katılmam mümkün değil,kıyaslar hiçte doğru değildir.Devletin bütün imkanını seferber eden bir aday adeta tecrit edilmiş bir muhalefet ve kendi imkanlarıyla ve tüm baskılara rağmen bunu başarabildiler.Avrupayla kıyas hiç olmamıştır.Lütfen adil olalım.
M.SNCL 26 Haziran 2018 15:58
Gerçekler böyle yorar insanı, muhalif duruşunuza halkın iradesi karşısında çeki düzen vermenizi takdir ediyorum.(Bunu derken ben sizden büyüğüm, yıkıcı bir eleştiri olarak değil, destek olarak algılayın, lütfen.)
KARAR OKURU 25 Haziran 2018 23:53
Kampanya sloganı "Huzur" olanların mitinginde, "İntikam" sloganıları atıldı. Kayda geçti. Toplumsal barışı dilinden düşürmeyenlerin kutlamalarında Cumhurbaşkanı'nın rahmetli annesine kadar küfür edildi. Kayda geçti. ByLock'u bile suç görmediklerini söyleyenler, Erdoğan diyen şehit eşinin dahi üzerine yürüdüler. Kayda geçti. Başörtülü kızlar, 28 Şubat'ta ablalarının üzerine yürünen marşlarla bayrak salladı. Kayda geçti. Devleti yıkmayı hedefleyenler, Cumhuriyet'i kuranlarla işbirliği yaptılar. Kayda geçti. Milletin kahir ekseriyeti, bu i
KARAR OKURU 25 Haziran 2018 23:06
chp kendinde bir hata aramıyor.her şey iktidarın suçu değil...biraz çalışmaları lazım.halk tv 'yi doğru düzgün çalıştıramayan,24 saat düzgün bir yayın akışı olmayan bir ana muhalefet türkiyeyi nasıl yönetecek?nasıl seçim kazanacak?birisi hayrına gelip de senin sesini duyurmayacak.sen kendi sesini kendin duyuracaksın.seçime kadar yatıp,seçim dönemi çalışmayla bu iş olmaz.
KARAR OKURU 26 Haziran 2018 14:04
1
evet muharrem ince 2 ayda gerçekten çok çalıştı.ama chp genel olarak tembel bence.kendi belediyelerinde kadrolaşmaya,torpile son vermeliler ki bu halkın güvenini kazanabilsinler.mesela akp gitse,chp gelse torpilin,adam kayırmanın biteceğine ve liyakat olacağına biz nasıl inanalım değil mi...
Sağduyu 25 Haziran 2018 19:10
Neden böyle bir yola girdiniz sizi anlamakta zorlanıyoruz. Durum böyle olunca geçiştirici yazılar yazıyorsunuz.
KARAR OKURU 25 Haziran 2018 21:04
6
"Geçiştirici yazılar" mı! Okuduğunuzu anlama güçlüğünüz var çok belli ki; durumu analiz edip hayırlara vesile olmasını dilemiş Sayın Albayrak. Hepimizin dileği de hayırlara vesile olması değil mi? İnsaf yahu!
Sağduyu 25 Haziran 2018 23:25
3
Yeni Şafak ve Gerçek Hayat'ta yazdığı dönemlerde olacak, Erdoğan zafer kazanacak, yazının başlığına "Erdoğan'ın zaferi" yazılacak ama altına çoşku ve heyecanın olmadığı ifadeler yazılacak. Demek istediğim bu. Karar sizin ve kamuoyunun.
Devam 25 Haziran 2018 18:17
"Sevâd-ı âzama ittibâ edilmeli. Ekseriyete ve sevâd-ı âzama dayandığı zaman, lâkayt Emevîlik, en nihayet Ehl-i Sünnet cemaatine girdi. Adetçe ekalliyette kalan salâbetli Alevîlik, en nihayet az bir kısmı Râfızîliğe dayandı." Diyor Ustad Bediüzzaman hazretleri.biz sevad-azama yani ekseri ehli imanin yoluna tabi olduk.biz dini seviyor dünyayı da din için seviyoruz.cocuklarimizin dinini öğrenmesini yasaklamayip teşvik eden kızlarımızın tesetturune musallat olmayıp bırakın üniversiteyi memurluk ve ilkokula kadar serbest bırakan kişileri bırakıp da chp yolu
Sancar 25 Haziran 2018 18:35
8
Suna buna mecburmusun Allah akil vermis,Dosdogru Allahin yoluna gitsen olmazmi kardesim..Kuranda Sunnetde mezhep ,tarikatmi var ,yani Kuranda Allah emir ve dogrularini hasa ifade edemiyorda, senden farki olmayan yaratilmislarmi anlatacak..Hemde Hz Peygamberdende iyi anlatacak oylemi,Said Nursi "kuranda Peygambere bildirilmeyen hususlar bana bildirildi "diyen bir sapik,gorevli FETULCIA gibi..
devam 25 Haziran 2018 19:22
8
18:35 "kuranda Peygambere bildirilmeyen hususlar bana bildirildi "bu sözü nerde söylemiş.nen kaç kere külliyatı bitirdiğimi hatırlamıyorum ama hiç rastlamadım.acaba hayatta bile olmayan bir alime binlerce kişinin görebilecegi şekilde iftira atabilmek nasıl bir günahtır?
KARAR OKURU 25 Haziran 2018 19:39
4
18:35 said nursi ile ilgili iddiani bilmiyorum. Ama inan diğer yazdıkların safsata, madem her okuyan kuranı anlayabiliyor, neden sadece bir kitabı anlamak icin bugüne kadar binlerce kitap yazildi ve hala yazılmaya devam ediyor. Medreseler, ilâhiyat olur muydu? Fikih, kelam, hadis vs... olur muydu?
KARAR OKURU 25 Haziran 2018 20:20
1
buradaki sevadı azam itikatla ilgili azizim partilerle ilgili değil. sevadı azam ehli sünnetin yolunu ifade eder. dikkat edersen ibarede mezhepler sözkonusu ediliyor. bediüzzamanı kendi tercihlerinize alet etmeyin.
Sancar 25 Haziran 2018 20:42
1
Sualar sozler yayinevi Ist 1993 Sahife 617 (genis bilgi ve cok yonlu bilgilenme icin Suleymaniye Vakfi ,Abdulaziz Bayindir hocaya muracaat tavsiye olunur,at gozlugunden kurtulmadan ilim olmaz.)selam ve dua ile..Yuzunuzu dosdogru Allaha ,Kitabina ve Elcisine donun,ruhbanlarla iman olmaz...Meczubmusunuz birine muhtaclik icindesiniz..Veda hutbesiyle Allah dinini ikmal etmistir...
Devam 25 Haziran 2018 22:07
9
Sancara: emin ol yorumunu okuyunca o ismini verdigin,müslümanlara özellikle her Ramazan musallat olup fitne çıkarmaya çalışan zavallınin elemanlarından olabileceğini düşünmüştüm.bana basım tarihi yayınevi falan verme kaçıncı şua'da neredeymis şu anda Şualar elimde.
Devam 25 Haziran 2018 22:21
18
Sancara:bu arada " Kuranda Allah emir ve dogrularini hasa ifade edemiyorda, senden farki olmayan yaratilmislarmi anlatacak." Sözün öyle problemliki o zaman hadisleri nereye koyalim?hatta hasa "Allah kendini ifade etmek için fanı insanlara muhtacmiki" deyip nübüvvet muessesesinide inkar etmeye kadar olay gider.Allah muhafaza bunun ahiretteki neticesinde malum.bence sen o zavallınin peşini bırak.
benjamin franklin 25 Haziran 2018 18:00
Demokrasi, iki kurtla bir kuzunun öğle yemeğinde ne yeneceğini oylamasıdır.özgürlük ise tam teçhizatlı bir kuzunun oylamaya karşı çıkmasıdır.
KARAR OKURU 25 Haziran 2018 21:53
4
Nedir bu demokrasiyi küçümsemeniz, makaraya almanız. daha iyi bir yönetim tekniği i keşfedildi de biz duymadık?
KARAR OKURU 25 Haziran 2018 23:14
10
1400 yıldır var. duymadıysanız sıkıntı sizde. bu sözün sahibide hayranı olduğunuz demokrasinin ağa babalarından abd başkanı
KARAR OKURU 26 Haziran 2018 02:01
13
şeriat var mesela. onun önerdiği şuura sistemi. geleli de 1400 yıl oluyor.
KARAR OKURU 27 Haziran 2018 01:20
5
adam şeriat diyor eksi oy veriyorlar. sorsan müslümanım derler. şeriat Allahın kanunlarına verilen ad. ateistseniz sıkıntı yok müslümansanız tövbe edin
saadet 25 Haziran 2018 16:46
organik aktivist.
Abuzer 25 Haziran 2018 14:58
Rizkimi veren HUDA'dir ,Hunkar'a minnet eylemem dedi Nesimi yuzyillar once , mekani CENNET olsun...KADIZADELER'i iyi inceleyin,umeyyenin cocuklarinida ,zahmet olmazsa Imam'i Azami ,Imam Maturidi birde Hz.Huseyin' i ....birde cocuklarinizin Aziz Sancar mi yoksa Yanmaz kefen pazarlamacisi Cubbeli ,ufocu fetulcia gibimi olmasini istersiniz?Hemen cevap vermeyin ,20' 30,50 sene okuyup arastirin sonra...HUDA'mi, HUNKAR'mi ?Din AHLAK ve AKILDIR ,ahlaksizin dini olmaz...
organic 25 Haziran 2018 14:43
organik aktuvist
KARAR OKURU 25 Haziran 2018 14:15
Sağol hakan
Beyzade 25 Haziran 2018 14:11
"Başka mülahazaları başka yazılara bırakalım; bugünün konusu Erdoğan ve Cumhur İttifakının zaferidir." Yazmışsın ama "Ya da muhalefet için büyük bir başarısızlıktır/yenilgidir" yazmamışsın. Seni severim. Kusura bakma ama ezik bir yazı olmuş....
Şu saadete oy verenler olmasa hayat daha güzeldi. Kimse haksızlıkları, zulümleri, rüşveti, torpilleri o konforlu yaşamı dillendirmeyecekti. Daha rahat uyayacaktı kardeşlerimiz. Ama buradayız. Şimdiden bizim gibi düşünenler ikiye katlandı. 668,894. Az mı?
KARAR OKURU 25 Haziran 2018 13:54
24
Ezik psikolojisi! Kaybettiniz halk size sandıkta dersinizi verdi :) Geçmiş olsun.
Erdem 25 Haziran 2018 15:52
7
Bu yazıya ezik psikolojisi demek yazanları kabul etmektir. Hoş kimse reddetmiyor ya neyse. :)
KARAR OKURU 25 Haziran 2018 11:55
Millet bu ittifakı tutmuştur, beğenmiştir. Ülkenin gerçek mayası budur.Bu ittifaktan memnun olmayanlar fetocular ve hdp lilerdir.
KARAR OKURU 26 Haziran 2018 05:01
14
Aynı fikrindeyim.
Uzatmadan.. 25 Haziran 2018 11:53
Hakan Bey kardeşim artık bir de kendi seyrinizin tahlili yapıp yanlış akıntılarla sürüklendiğiniz sulardan öz ikliminize dönme çabası sarfetmenizin zamanıdır.
KARAR OKURU 25 Haziran 2018 15:52
20
ümmetçi hakan "öziklim" diye mhp çizgisine gelecek öyle mi?
atilla 25 Haziran 2018 10:14
allah aşkına! artık ülke yönetim telaşı geride kalsın, işe güce bakalım. üretelim ve normalleşelim.
Ehl-i İrfan 25 Haziran 2018 09:53
Bu millet 15 Temmuz ihanetine nasıl cevap verdiyse 24 Haziran'da da aynı cevabı verdi. FETÖ üzüldü, PKK üzüldü, Türkiye düşmanları üzüldü. Biz sevindik. Şükürler olsun...
Köroğlu 25 Haziran 2018 16:01
26
%48'e FETÖcü, PKKlı, Türkiye düşmanı diyen şuursuz ve edepsiz bir yorum.
Yılmaz 25 Haziran 2018 19:42
15
Şuursuzluk ve edepsizlik yorumun neresinde!? %48’e Fetö’cü, pkk’lı demiyor, seçim sonuçlarına fetö’cü ve pkk’lılar üzüldüler, biz sevindik diyor. 15 Temmuz’da darbenin engellenmesine de onlar üzülüp, biz sevindiğimiz gibi. %100 doğru bir tespit!
KARAR OKURU 25 Haziran 2018 19:46
22
Kandilden güdülen parti için oy dilenenler pek bi alıngan olmuş.
KARAR OKURU 25 Haziran 2018 09:16
Bizde de bi tane var... Sizler yok etmeye, bizler yaşatmaya çalışıyoruz onu. Adına Recep Tayyip Erdoğan diyorlar. Ülkem, milletim adına onunla gurur duyuyoruz.
Timur 25 Haziran 2018 09:08
Rahmetli Muhsin Baskan söyle demisidin: Bir saniyesine bile hükmedemedigimiz dünyada bu kadar firildakliga ne gerek var.
KARAR OKURU 25 Haziran 2018 07:46
Sefer bizim zafer Allahindir
KARAR OKURU 25 Haziran 2018 07:10
Temeli bu kadar havaya sokan neydi acaba tam bir hayal kırıklığı yıllardır her seçimde ezilmiș chp muhafazakar seçmenin oyunu almayı bașaramayan chp nin bir muhafazakar olarak kuyruğuna takılmak hangi mantıkla izah edilir?
Andromeda 25 Haziran 2018 10:10
5
Şeyh uçmaz,mürid uçurur.
Ahmet 25 Haziran 2018 10:22
4
Daha fazla adalet ile...
yılmaz 25 Haziran 2018 13:14
7
Hiçbir mantıkla izah edilemez! Cevaplarını da aldılar zaten!
KARAR OKURU 25 Haziran 2018 16:14
5
Işıklı vitrinin cazibesine kapıldı pervaneler. Cama tosladı ve düştüler.
KARAR OKURU 25 Haziran 2018 16:33
2
Sizler demokrasiye inanmiyor kendiniz disindakini munafik kafir ve terorist goruyorsunuz. Anlayamazsiniz
Demokrat 25 Haziran 2018 05:36
Bu secimin oyunları Muharrem Ince tarafından ortuldu ben oyle dusunuyorum Boylece butun siyasi partilerin aynı amaca hizmet etmekte oldukları belli oldu. Demekki demokratik parlementer sistem bu ulkede siyasiler tarafından istenmiyor. Gostermelik bir meclis secimi yapılarak demokratikmis gibi gosteriliyor. Muharrem ince son gune kadar muhalif mis gibi gorundu en sonuda zaten adil degildi o kazandi diyerek secimin saibelerinin ustunu orttu bence. Hazin olan siyasetcilerin demokrasiye karşı olmaları. Demokrat olmayan bir sistemin ne kadar cumhuriyet oldugu tartışılır.
yılmaz 25 Haziran 2018 13:20
31
Ne demek bu şimdi, nasıl bir mantık? Daha nekadar demokrasi olacak? Adamlar Türkiye’yi karış karış gezip dertlerini anlattılar. Demokrasi olmasa, halkın onayına muhtaç olmasalar neden kendilerini yorsunlar!?
engin açıksöz 25 Haziran 2018 13:55
3
Bu nasıl bir tahlil? Bir şey mi içtin de bu kadar kafa yaptın? Ama sağlam kafa ile yazdıysan "Allah ıslah etsin" diyorum.
KARAR OKURU 25 Haziran 2018 15:15
2
Demokrat kardeşim fazlaca paranoyak buldum seni. En kısa zamanda psikiyatriste görünmelisin
KARAR OKURU 26 Haziran 2018 02:07
1
bunu paranoyaklıkla alakası yok. iktidarı getiren güçle muhalefeti ona göre dizayn eden güç aynı. hani o goygoyunu yapmaya bayıldığınız dış mhraklar var ya hah işte onlar hakikaten varlar ve aslında sizin karşısına olduğunu sandığınız iktidarıda muhalefetide yöneten onlar. deniz baykalın gitmesi tesadüf değil mesela. veya yıllaca birbirlerine neredeyse ana avrat söven mhp ve akpnin birleşmesi. bahçeli tam bir görev adamı bundan önceki hükümette de öyleydi.
KARAR OKURU 25 Haziran 2018 04:45
bütün istediğiniz yetkiler verildi. bundan böyle yok fetöymüş yok dış mihraklarmış yok faiz lobisiymiş... hiçbir mazeret üretme hakkınız yok artık. herşeyi altın tepside sundu millet size tüm beceriksizliğinize kandırılmalarınıza rağmen
KARAR OKURU 25 Haziran 2018 11:42
66
Sus artık memnuniyetsiz nefis.... Hiç kimsenin bahane ürettiği yok. Hepsi gerçekti. Çok ihanetler gördük, çok... Beceriksiz de yok, kandırılmış da... Sen kendi beceriksizliğine, kendi kandırılmışlığına yan!
KARAR OKURU 25 Haziran 2018 11:59
6
reisi kandırıldık diye açıklama yapıyor bu hala ona buna sataşıyor. bu kafalar varken tabiki iktidar akp olur.
KARAR OKURU 25 Haziran 2018 12:04
7
daha bahanenin ne demek olduğunu bilmiyorsun. önce oku öğren sonra yazarsın
11:42 25 Haziran 2018 23:17
0
çoğunluk senin susmanı istiyor belli ki. hani çoğunluk olunca haklı oluyorsun ya
11.42 26 Haziran 2018 02:09
0
çoğunluk senin susmanı istiyor ama...
KARAR OKURU 25 Haziran 2018 04:28
millet memnun demekki halinden. bundan sonra kimse ağlayıp zırlamasın. ne geliyorsa başımıza kendi elimizden
KARAR OKURU 25 Haziran 2018 03:31
Millet, PKK ve Fetö bitene kadar Erdoğan dedi.
KARAR OKURU 25 Haziran 2018 03:10
Ben Reise verdim.Ama saadete haksızlık yapmayın.yapılması gerekeni yaptı.Sol kesimle dini kesimin arasını biraz yumşattı.Yoksa bu keskin ayrılık nereye kadar..
KARAR OKURU 25 Haziran 2018 10:47
27
Nedir bu aşağılık kompleksi, dindar insanların başkalarına cici gözükmek için düştüğü içler acısı hale çok üzülüyorum.
KARAR OKURU 25 Haziran 2018 13:28
26
Yav yürü git ișine ne arası yumușamasıymıș tayyibi yıkmak için birleștiler onların hesabını Allah tersine çevirdi
Devam 25 Haziran 2018 18:10
17
Gerçekten ezik psikolojisi.adamlar camilerini ahir yapar on binlerce aliminı idam eder ezanı yasaklar kızlarının tesetturune namusuna saldırır Kur'an a saldırır ogretenleri idam eder öğrenenleri cezalandırır....... Sen hala aramızı yumuşattı diye konuşursun.bediuzzaman hazretleri bu adamlara karşı müslümanların o zaman mağlubiyetler ini anlatırken "bu zamandaki ehli imanın fevkalade saf derunlugu" ifadesini kullanır.zaten yazarda önceki yazısında CHP nin dahi tesettüre artık karşı olmadığına dair laflar etmişti.Allah akıl fikir versin.
Doğruluk 25 Haziran 2018 19:59
1
Bir yorumcu "aşağılık kompleksi dindar insanların düştüğü duruma bakın "demiş."Ne dindarız ya!..Gevur dediğimiz bir Alman ,bir japon kadar bile dürüst olamayan ,yalan söyleyen torpil yapan,kul hakkı kamu malı yiyen,riyakar ve kibirli müslüman tipi ne kadar çoğaldı piyasada...Öyle bir müslüman ol ki seni öldürmeye gelen sende dirilsin(Hz ömer gibi).Partiye oy vermekle ne dine girersin ne de dinden çıkarsın(biz de Yola devam diyenlerdeniz)
19:59 25 Haziran 2018 23:20
0
bir akpliden böyle yaklaşımlar bizi dumura uğratıyor. yapmayın böyle apışıp kalıyoruz valla. size yakışan sizden olmayan herkesi münafık ilan etmektir. çizginizi bozmayın
Hayırlı olsun.Temel ,Kemal ,Selo istifa etmeli
KARAR OKURU 25 Haziran 2018 01:39
fetöcüler ve hala onlara inanan yavru mankurtlar hayal kırıklığına uğradımı , uğradı... demek ki doğru yoldayız...
Duyarlı Vatandas 25 Haziran 2018 05:42
11
Bu bir secim degildi sistem degisikligiydi secim gibi gorunen ama sonucu bastan kararlastırılmıs Muharrem ince ve Erdogan tarafından sonucu ittifakla beyan edilmis bir oyundu, Darısı bunun ne oldugunu kavrayamayan ama gulup oynayıp eglenen omru boyunca ciyaklayacak olanların basına . Milli irade diye diye milletin iradesi iyice elinden alındı gecmis olsun. Bu yazım dun yapılan oy verme sovu olup bastan belli sonucu sadece ilanat olan seye secim diye sevinen saflara belki kaybettikleri seyin ne oldugunu biraz anlama imkanı bulurlar. Dikkatli okurlarsa olayları anlamaya calisirl
KARAR OKURU 25 Haziran 2018 08:19
23
Baska bir sey bildigin yok,mankurtlar ,fetöcüler ,bütün yorumlarin ayni basma kalip.
KARAR OKURU 25 Haziran 2018 19:50
5
05:42 yav hehe saat altı olmus. Namazı kıldın ins. Git yat uyu artık. P.tesi işin yok mu senin? :)))
KARAR OKURU 25 Haziran 2018 01:20
çok olan taraf haklı demek değildir.ama chp'nin bu halkı aşağılayan,''koyun'' gibi aşağılayıcı kelimeler kullanan savunucuları chp'ye çok zarar veriyor.chp muhafazakarlardan oy almadan kazanamayacağını bilmelidir.!chpli ve solcular bunu anlamak istemiyorlar.ama bu halkın çoğu müslüman ve muhafazakardır.cami cemaatini tanımadan, köy halkını tanımadan olmaz!tabi bi de chp'ye çok ciddi bir önyargı var.
KARAR OKURU 25 Haziran 2018 12:36
1
01.20 kısmen haklısın. Ancak diğer tarafta düşman, hain, haçlı gibi söylemleri bırakmalıdr. Hepimiz bu ülkenin evlatlarıyız. Bu dil sona ermelidir.
KARAR OKURU 25 Haziran 2018 01:08
Dün saadet gümbür gümbür geliyor diyenler burada mı?
KARAR OKURU 25 Haziran 2018 12:47
13
Hababam sınıfından gelsin: Hayırdır hiç sesiniz çıkmyor?
MOLLA 25 Haziran 2018 00:50
REİS KAZANDI. HAK EDE EDE, AK PARTİ İLLERE GÖRE SEVİLMEYEN İSİMLERİ KOYMASAYDI REKOR KIRARDI AMA OLMADI. İNŞALLAH BELEDİYE SEÇİMLERİNDE HATA YAPMAZLAR.
KARAR OKURU 25 Haziran 2018 00:48
MHP bu seçimin sürprizi oldu.Kimse MHP'nin 11 almasını beklemiyordu.AK Parti'den 6-7 puan MHP'ye gitmiş.Anketlerin çoğunda MHP 5 çıkıyordu.İYİ Parti çakıldı.Akşener hezimete uğradı.Saadet Partisi'ne destek var deniyordu bir başarı sergileyemedi.Artık AK Parti 301'i tek başına aşamadığı için MHP'ye muhtaç.İnce CHP'den 8 puan fazla oy aldı.Kılıçdaroğlu'nun bir an önce istifa etmesi gerekir.CHP'nin başına da İnce geçecektir fakat artık bir anlamı yok.5 yıl genel seçim yok.Yerel Seçimleri AK Parti kaybetmez diye düşünüyorum.Millet ittifakı çakıld
KARAR OKURU 25 Haziran 2018 01:27
26
Seçim 2. tura kaldı. 2. Tur 2023'te.
KARAR OKURU 25 Haziran 2018 00:44
Ha buralardaki saadetciler nerelerde
KARAR OKURU 25 Haziran 2018 01:12
8
buradayız.ne oldu?
KARAR OKURU 25 Haziran 2018 01:48
9
00:44 Buradayız. Hiçbir zaman tevazu gösteremeyeceksiniz. Benim oyum değişmez. Ben kibirlilere oy vermiyorum. Seçimi kazandınız tebrik ederim. Hiç kulp takmayacağım, halk böyle karar verdi. Sizin kazanmanızla INŞALLAH memlekette kazanır.
KARAR OKURU 25 Haziran 2018 01:54
33
Saadet geliyor en az yüzde 10 (gelemedi)
KARAR OKURU 25 Haziran 2018 02:01
28
Yaptıkları yanlışı anlamışlardır.
KARAR OKURU 25 Haziran 2018 02:07
29
Bir saadetçi ağlıyor gözleri yaşlı...
KARAR OKURU 25 Haziran 2018 03:32
21
01:12, Saadetli, ne oldu diye soruyor. Şoka girmiş garip...
KARAR OKURU 25 Haziran 2018 03:38
3
02:07 Ağlarsam seçim için değil imanım, ailem ve memleketim için ağlarım. Biraz düstur ögrenesin diye de muhattap almaktan imtina etmiyorum. Sadaka niyetine :)
Hayırlısı 25 Haziran 2018 04:58
10
Reisi destekledim.Ama hala troller saadete laf atıyor.Saadet sol kesime bir köprü oldu.kendi açısından doğru yaptı.En azından dini kesime aşırı kin beslemelerini engellemiş olabilir.Ülkenin yarısını yok mu edeceğiz.İndirende bindirende Allahtır.Kazandık diye adaletsizlik torpil hak yeme yok mu diyeceğiz (biz bize öz eleştiri).Reis dünya lideri Allah veriyor bu da bir gerçek..
KARAR OKURU 25 Haziran 2018 10:21
2
03.32 şoka girmedim!verdiğim cevaptan şoka girdiğimi nasıl anladın acaba?seni Allaha havale ediyorum.evet garibim.senin gibi bir alaycı olmaktan iyidir.
KARAR OKURU 25 Haziran 2018 10:57
18
10:21, Eğer şoka girmediysen o daha büyük bir sorun....
KARAR OKURU 25 Haziran 2018 11:49
1
10.57 sorun çok olduğunuz için kendinizi haklı zannetmeniz!ayrıca adil bir yarış yoktu.önemli olan çok olmak değil haklı olmaktır.tepeden tırnağa haksız bir yarış sonucu kazanmaktansa,kaybetmek daha onurludur!anlarsın umarım bir gün
KARAR OKURU 25 Haziran 2018 23:01
13
Saadet mi?, bosversene... Yeri gelir SP li olurlar , yeri gelir chp li, hdp li olurlar. Yeri gelir fatimi olurlar, yeri gelir nizamci, hayyamci, tapinakci olurlar. Kemalistle kemalist, dindarla dindar, takiyye ve yalan uzerine kurulmus bir hayat, birinin artigindan medet uman zavallilar. Muebbet yediler, en ufak bir nedamet yok. "Biz ne yaptik yok." Neden "ocaklarimiza ates dustu", "elimiz sinemizde kaldi" diye sormak yok. Hala bugun oldu, olmadi yarin, olmadi oburgun garanti diye umutla bekliyorlar....Buralarda karinca kararinca algi kasiyorlar. O uzaklardaki loseri suclamiyorum artik, boy
X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN