En uygun kredi faizi hangi bankada? Ziraat, Vakıfbank, Halkbank güncel kredi faiz oranları

En uygun kredi faizi hangi bankada? Ziraat, Vakıfbank, Halkbank güncel kredi faiz oranları

Kamu bankalarının kredi faiz oranları güncellendi. Merkezi Bankası'nın politika faizinin yüzde 2 düşürmesinin ardından Ziraat Bankası, Vakıfbank, Halkbank kurumsal kredi faiz oranlarında ürün ve vade yapısına göre 200 baz puana kadar indirim yaptı. İşte, kamu bankalarının ihtiyaç, taşıt, konut kredisi faiz oranları...

2021 bankaların güncel kredi faiz oranları, kredi çekmeyi planlayan vatandaşlar tarafından yakından takip ediliyor. Zira, en uygun tüketici, araç, ev kredisi faiz oranı veren bankalar büyük önem arz ediyor. Çeşitli nedenlerle nakit paraya ihtiyacı olan vatandaşlar, kamu bankaları Ziraat Bankası, Vakıfbank, Halkbank faiz oranları içerisinden bütçelerine uyan kredi paketlerini mercek altına almış durumda.

BANKALARIN KREDİ FAİZ ORANLARI NE KADAR OLDU?

Kamu Bankaları Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank tarafından kredi faiz oranlarında ürün ve vade yapısına göre 200 baz puana kadar değişen oranlarda indirime gidildi.

Konut kredileri faiz oranlarında ise 26 Ekim 2021 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere 1 milyon TL altı tutarlarda yüzde 1,29, 1 milyon TL üzerindeki tutarlarda ise yüzde 1,34 faiz oranları uygulanmaya başlanacak.

Yapılan açıklamada, "Bankalarımız, bugüne kadar olduğu gibi bugünden sonra da ülkemiz ekonomisinin ve istihdamının güçlendirilmesine katkı sağlamaya, müşterilerimizin ve firmalarımızın yanında olmaya devam edecektir" ifadelerine yer verildi.

KAMU BANKALARI TÜKETİCİ, TAŞIT, EV KREDİSİ FAİZ ORANLARI

500 bin liralık bir kredi 120 ay vadeli çekildiğinde eski faiz olan yüzde 1.37 ile aylık ödemesi 8513 lira, toplam ödemesi de 1 milyon 21 bin 560 lira oluyordu.

Yeni düzenleme ile yukarıdaki örnekle aynı şekilde kredi kullanıldığında aylık ödeme 8214 liraya düşerken toplam ödeme de 985 bin 680 lira oluyor. Yani 120 aylık kredide aradaki fark 35 bin 880 lira oluyor.


ZİRAAT BANKASI İHTİYAÇ KREDİ FAİZ ORANI: %1.59

ZİRAAT BANKASI TAŞIT KREDİSİ FAİZ ORANI: %1.59

ZİRAAT BANKASI KONUT KREDİSİ FAİZ ORANI: %1.37


VAKIFBANK İHTİYAÇ KREDİSİ FAİZ ORANI: %1.61

VAKIFBANK TAŞIT KREDİSİ FAİZ ORANI: %1.50

VAKIFBANK KONUT KREDİSİ FAİZ ORANI: %1.37


HALKBANK İHTİYAÇ KREDİSİ FAİZ ORANI: %1.63

HALKBANK TAŞIT KREDİSİ FAİZ ORANI: %1.54

HALKBANK KONUT KREDİSİ FAİZ ORANI: %1.38


İŞ BANKASI İHTİYAÇ KREDİSİ FAİZ ORANI: %1.60

İŞ BANKASI TAŞIT KREDİSİ FAİZ ORANI: %1.54

İŞ BANKASI KONUT KREDİSİ FAİZ ORANI: %1.38


TEB İHTİYAÇ KREDİSİ FAİZ ORANI: %1.59

TEB TAŞIT KREDİSİ FAİZ ORANI: %1.61

TEB KONUT KREDİSİ FAİZ ORANI: %1.58

İlgili Haberler
Öne Çıkanlar
Diğer Haberler
Son Dakika Haberleri
KARAR.COM’DAN