Asgari ücretlilere, memurlara ve emeklilere 'seçim' piyangosu! Maaşlara en az yüzde 10 ek zam!

Asgari ücretlilere, memurlara ve emeklilere 'seçim' piyangosu! Maaşlara en az yüzde 10 ek zam!

2023 yılında memurlara, emeklilere ve asgari ücretle çalışanların maaşlarına yapılan zamlar belli oldu ve tartışmalar sona ermedi. Yüksek enflasyon karşısında daha azla zam talep eden çalışanlara kulak veren iktidar, seçimi de göz önüne alarak ilave zam yapmaya hazırlanıyor. İşte, 2023 son dakika zam haberleri...

Seçimlere sayılı günler kala Ankara kulislerinde memurlara ek zam, emekli maaşlarında artış, emekli ikramiyelerinde artış ve asgari ücrete ek zam yeniden gündeme geldi.

Kamudan Haber'de yer alan habere göre, hükümetin gündeminde öncelikli olarak emeklilere yapılacak zam oranı bulunuyor.

En düşük emekli maaşını 5 bin 500 TL'ye yükselten hükümet, seçim öncesinde emekli maaşına da 2 bin TL zam yaparak en düşük emekli maaşını 7 bin 500 TL çıkarabilir.

Ayrıca emeklilerin halen 1100 TL olan ikramiyelerinin de 2 bin 500 TL - 3 bin TL arasında bir rakama yükselebilir.

MEMUR MAAŞLARINA EK ZAM YAPILABİLİR

2023 yılında memur maaşlarına yüzde 30 zam yapıldı. Asgari ücret ve memur maaşlarına yapılan zamlardan sonra üst üste gelen zamlar memur maaşlarını da eritti.

Hükümetin seçim öncesinde anket sonuçlarına göre yeniden memur ve emekli zammını gündeme alarak en az yüzde 10 ek zam yapabileceği Ankara kulislerinde dillendirilmeye başlandı.

ASGARİ ÜCRETLİLERE 'REFAH PAYI' ZAMMI

Ocak ayında yüzde 54 zam alan asgari ücret çalışanlarına da ikinci kez seçim öncesinde yüzde 10 refah payı zammı gelebilir.

Ankara kulislerinde konuşulan haberlere göre, hükümet seçim öncesinde anket sonuçlarına göre ilave bir zam daha yapabilir.

Ek zam beklentileri şöyle:

* Devlet memurlarına yüzde 10-15 arası zam

* En düşük emekli maaşı 7 bin 500 TL

* Asgari ücrete ilave yüzde 10 zam

* Emekli ikramiyelerinin 2 bin 500 TL - 3 bin TL yükseltilmesi

İlgili Haberler
Öne Çıkanlar
Diğer Haberler
Son Dakika Haberleri
KARAR.COM’DAN