Böyle hasar alma biçimi görülmedi! Koca bina depremde resmen dönmüş! Dördüncü kat üçüncü kat oldu

Cumhuriyet tarihinin en yıkıcı depreminde Adıyaman'da bir binanın birinci, ikinci ve dördüncü katı havada dururken üçüncü kat ise ortadan kayboldu. Deprem nedeniyle yıkılarak ilginç görüntülere sahne olan bina, havadan görüntülendi. İşte, o ilginç bina...

Kahramanmaraş merkezli gerçekleşen 7,7 ve 7,6 büyüklüklerindeki depremden dolayı Adıyaman'da da binlerce ev yıkılmış ve binlerce vatandaş ise hayatını kaybetmişti.

bina-havada-kaldi-1.jpg

Depremden dolayı Adıyaman merkez Varlık Mahallesi'nde Abuzer Fırat'a ait 4 katlı binanın 3. katı yıkıldı. 3. katın yıkılmasıyla dördüncü kat, üçüncü katın yerine oturdu.

bina-havada-kaldi-2.jpg

Deprem esnasında kimsenin içerisinde olmadığı binanın 4. katı aynı zamanda yaklaşık 30 derecelik bir açıyla da döndü.

4. katın 3. katta yer almasına ve ilginç görüntülere sahne olan binanın tehlike arz ettiği ve bir an önce yıkılması gerektiği vatandaşlar tarafından vurgulandı.

bina-havada-kaldi-3.jpg

Vatandaşlar, "Bu bina 4 katlı, 3. katı yıkılmış durumda. Birinci kat, ikinci kat ve en üst kat sağlam ama üçüncü kat yok. Evet maalesef ilginç bir görüntü, tehlike arz ediyor. Yanındaki komşuların evleri sağlam ama bu nedenle giremiyorlar. Bu evin yıkılmasını bekliyorlar. Üçüncü ve dördüncü kat biraz dönerek tehlike arz ediyor. Dördüncü kat şu anda üçüncü katta duruyor" diye konuştu.

bina-havada-kaldi-4.jpg

ANLIK VE SON DEPREMLER HARİTASI

İlgili Haberler