31.05.2020  09:44
KAYNAK: 
ANKA

Konya'da 1 mahalle karantinaya alındı

Konya’nın Seydişehir ilçesinde bir mahalle yeni tip koronavirüs (Corona virüs) tedbirleri kapsamında karantinaya alındı.

+
-

Konya İlçe Kaymakamı Aydın Erdoğan, Emniyet Müdürü Kasım Özdemir, Değirmenci Mahallesi'nde koronavirüs (Kovid-19) vakalarındaki artış ve hastalığın bulaşma riskinin yüksek olması nedeniyle bu sokağın İlçe Sağlık Kurulu kararıyla karantinaya alındığını belirtti.

Söz konusu sokaktaki vatandaşların kendi sağlıkları için evlerinden çıkmamaları ve alınan tedbirlere uymalarının zorunlu olduğu aktarıldı.

Öte yandan edinilen bilgilere göre Seydişehir’deki vaka sayısı son birkaç günde artış gösterildiği öğrenildi. İlçe emniyet müdürü ve İlçe kaymakamının her gün yapılan çalışmaları yerinde denetlendiği gözlemlenirken, mahallenin önde gelenleri ve muhtarıyla sürekli tedbirler konusunda istişarelerde bulunduğu vurgulandı.

Mahalledeki pandemi ile mücadelede atılan her adımın il sağlık müdürlüğü halk sağlığı başkanlığı ve valilikle istişareler sonucunda gerçekleştiği dile getirildi.

Mahallede test taramalarının devam ettiği dile getirilirken vaka sayısında artışların paniğe yol açmamasını her vakanın kontrol altında olduğu kaydedildi.

DİĞER HABERLER
Taksicilerden İBB’ye dava
Kılıçdaroğlu'ndan şehit ailelerine taziye telefonu
Vali Yerlikaya'dan Ayasofya paylaşımı: Kavuşuyoruz
AYASOFYA 86 YIL SONRA TEKRAR CAMİ
Ayasofya'daki ikona ve sembollere özel perde
Ayasofya'da ilk namaz 24 Temmuz'da
Sonuçlarını hep birlikte göreceğiz