‘İpekyolu’ konferansı Cumhuriyetin 100’üncü yılında başkentte

‘İpekyolu’ konferansı Cumhuriyetin 100’üncü yılında başkentte

4. Uluslararası İpekyolu Müzik ve Sanat Konferansı, Türkiye Cumhuriyetinin 100’üncü, KKTC’nin 40’ıncı ve TÜRKSOY’un 30’uncu yılında Ankara’da düzenlenecek. Konferansa müzik eğitiminin önemli akademisyenleri katılacak.

Başkent Ankara, ‘4. Uluslararası İpekyolu Müzik ve Sanat Konferansı’na ev sahipliği yapacak. Müzik Eğitimcileri Derneği (MÜZED), Gazi Üniversitesi ve Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı işbirliği ile düzenlenen konferans, Cumhuriyetin 100. Yılında ‘Üç Deniz Mirası: Doğu Akdeniz-Karadeniz-Hazar’ temasıyla 1-3 Kasım tarihleri arasında gerçekleşecek.

Konferans içinde MÜZED ve üniversitelerin işbirliğiyle geçmişte dört kez yapılan ‘Ankara Müzik Öğretmenleri Seminerleri’nin beşincisi de düzenlenecek. Ayrıca Anadolu halk çalgıları ile geleneksel Türk ve Batı çalgıları atölyelerine, konferans orkestrası olan ‘İpek Yolu Orkestrası’ konserine, ev sahibi kurumlar olan GÜ Gazi Eğitim Müzik Eğitimi ABD, Hacettepe Üniversitesi Ankara Konservatuvarı ile MÜZED’in orkestra, koro ve müzik gruplarının konserlerine yer verilecek.

MÜZİK EĞİTİMİNİN DUAYENLERİ KONUŞMACI OLACAK

Gazi Üniversitesi GEF, GSE Bölümü Müzik Anabilim Dalı ve Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuarı salonlarında yapılacak olan uluslararası etkinlikte çok sayıda konferans, bildiri sunumu, atölye çalışması, konser, sergi etkinliklerinin yanında kentin farklı salonlarında ve alanlarında da konserler düzenlenecek. ISME Birliği Başkanı Prof. Dr. Patricia González ve ülkemizde müzik eğitiminin en önemli duayen isimlerinden MÜZED Onursal Başkanı Prof. Dr. Ali Uçan, konferansın çağrılı konuşmacıları arasında yer alıyor.

4. Uluslararası İpekyolu Konferansına yurt içinden, Türk Cumhuriyetlerinden, tarihî İpekyolu coğrafyasındaki ülkelerden ve dünyanın diğer farklı ülkelerinden çok sayıda eğitimcinin, sanatçının, akademisyen ve araştırmacının katılımları bekleniyor. Konferans ile ilgili her türlü ayrıntılı bilgiye ‘ipekyolukonferansi.org/’ adresinden ulaşılabiliyor.

Öne Çıkanlar
YORUMLAR
YORUM YAZ
UYARI: Hakaret, küfür, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. (!) işaretine tıklayarak yorumla ilgili şikayetinizi editöre bildirebilirsiniz.
Diğer Haberler
Son Dakika Haberleri
KARAR.COM’DAN