23.05.2020  15:46
SON GÜNCELLEME: 
24.05.2020  10:55
KAYNAK: 
KÜRTLER.COM

Kürtçe bayram mesajları | En farklı ve özel bayram mesajlarını SMS ve WhatsApp ile gönder

Bayramlar Allah’ın kullarına sunduğu, sevginin, kardeşliğin ve dostluğun artmasına vesile olan çok özel günlerdir. O günlerde dargınlıklar unutulur, aradaki buzlar bir anda erir ve yeni ve güzel günlere merhaba denir. İşte böyle özel günlerde sevdiklerinin yanında olamayanlar Türkçe, Kürtçe özel bayram mesajlarını SMS ve WhatsApp ile göndererek bayramın anlamına katkıda bulunur… 

+
-

Bayram denince akla ilk bayram şekerleri, limon kolonyası ve büyükleri ziyaret gelirken, artık bayram kutlamanın klasikleri arasında SMS ve Whatsapp ile gönderilen farklı ve özel bayram mesajları da girdi. Pek çok kişi, kendisi uzakta olsa bile kalbinde yakınlığını hissettiği sevdiklerine Türkçe, Kürtçe bayram mesajı göndererek bayramını kutluyor. En farklı, özel bayram mesajlarını SMS ya da WhatsApp’tan göndererek, kişi sevdiklerinin bayramını kutluyor…

KÜRTÇE BAYRAM MESAJLARI

Cejna we pîroz, rojîya we qebûl, gunehên we û me mexfûr bibin. Bi hêvîya rojên ronahî…. Bayramanız kutlu, oruçlarınız kabul, günahlarınız af ve mağfiret olsun. Aydınlık günlerin ümidiyle.. 

Cejna Remezanê ya Rojhilata Navîn bi daxwaza aştî u azadiyê. Bi hêviya jiyaneke bi rumet pîroz dikim. -Ortadoğu’nun Ramazan Bayramı’nı barış, özgürlük dileği ile onur bir yaşam ümidiyle kutluyorum.

Her cejnek destpêkeke nu ye. Hêviya me heye ku cejn bibe bingeha demokrasî u azadiyê. Cejna we pîroz be. -Her bayram bir başlangıçtır. Ümit ediyoruz ki bayram demokrasi ve özgürlüğün temeli olsun. Bayramınız Kutlu olsun.

Nûr’a Îslamê qelbê te tije bike, Mekana te fîrdews, cîranê te Hz. Mûhammed be. Cejna te bimbarek be. -İslamın nuru kalbine dolsun, Mekanın cennet, komşun Hz. Muhammed olsun. Bayramın mübarek olsun.

Cejna Remezanê pîroz be ji we re. An serkeftin an jî aşitî bêxe qismetê gelê me. -Ramazan bayramınız kutlu olsun. Allah halkımıza ya zaferi ya da barışı kısmet etsin.

Em dixwazin ku hûn bi kêfxweş, hêvîdar, zîvê zêrîn a ku hûn dihêle, giyanê we û hawirdora xwe xwar dikin. -Tuttuğunuz neşe, umut, gümüş altından, ruhunuzdan ve çevrenizden zevk almanızı istiyoruz.

Rojên herî baş e. Bi rûyê we di rûyê xwe bişixin û rûyê we wek rûyê xwe. Ramadan Bay happy … -En güzel günler. Yüzünü kendinin önüne koy ve yüzünle yüzüne bak. Ramazan Bayramı mutlu olsun

Bi navê Ramadan Feastê bi kêfê xweş bikin ku ji bo cejnên xweşikên xwe bi hezkirin û aştî re bistînin … -Ramazan Bayramını, güzel bayramlarınızı kutlamak için zevkle ve sevgiyle kutlayın …

Pesnê Xwedê be be ku kî me afirandiye, heger hûn hemî misilmanan in, dilsoziya Ramadan pîroz -Övgü, bizi yaratan Allah’a, tüm müslümanların ise ramazanın sadakatini kutlarız

Bi hêviya ku bibe sebebê biratî u wekheviyê cejna we pîroz be. -Eşitlik ve kardeşliğe vesile olması ümidiyle bayramınız kutlu olsun.

Her kesê ku mehê ji bo rojgirtî dê Ramadan Bayrami pîroz bibe. -1 ay boyunca oruç tutan herkesin Ramazan Bayrami mubarek olsun.

Cejna we bımbarek be 
Bayramınız mübarek olsun

Cejna Remezanê bımbarek be
Ramazan bayramı mübarek olsun  

Cejna Remezanê pîroz be 
Ramazan bayramı kutlu olsun

Cejna Remezanê lı hemu Müsülmanan pîroz be 
Ramazan bayramı tüm Müslümanlara kutlu olsun


 
Cejna Remezanê li we pîroz be. Yezdanê dilovan hêzek bide mazluman ji bo ku pişta zaliman bişkînin.
Ramazan Bayramınız kutlu olsun. Merhamet Sahibi Allah mazlumlara zalimlerin belini kırmak için bir güç versin.

Bi navê Xweda Bi xatirê Qur’anê Bi hezkirina Resûlê Ekrem Cejna we ye Remezanê Bi dil û can pîroz dikim.
Yüce Allahın Adı ve Kuran-ı Kerimin hatrına Peygamber Efendimizin sevgisi ile Ramazan bayramınızı Canı gönülden kutlarım.

Cejna Remezanê li hemû gelê me pîroz û bimbarek be. Em hêvîdar in ku ev cejna pîroz ji bo gelê me bibe wesileya aşitî û biratiyê.
İslam Aleminin Ramazan Bayramı Mübarek olsun. Dileğimiz o dur ki Ramazan bayramı İslam alemine huzur, barış sağlık getirsin.

EN FARKLI VE ÖZEL BAYRAM MESAJLARI

Mutluluk, huzur, hayırlarla dolu bugünden daha güzel yarınlar diliyorum mübarek Ramazan Bayramınızı Kutluyorum.

Bugün sevinç günü, kederleri bir yana bırakıp mutlu olalım. Ramazan Bayramını doya doya yaşayalım. Hayırlı bayramlar!

Kalplerde sevgi olsun, gözlerimiz ışık dolsun. Ramazan Bayramınız kutlu olsun

Her şeye kadir olan Yüce Allah, bizleri, doğru yoldan ve sevdiklerimizden ayırmasın! Hayırlı ve bereketli Bayramlar dileğiyle.

Mübarek Bayramınızı tebrik eder hayırlara vesile olmasını dileriz. Bu hayırlı günde dualarınız kabul olsun. Dualarınızı eksik etmeyin…

Bizi yaratan Allah'a şükürler olsun. Bütün Müslümanlara hayırlı olsun. Ramazan Bayramınız mübarek olsun.

Tüm yürekler sevinç dolsun, umutlar gerçek olsun, acılar unutulsun, dualarınız kabul ve bayramınız mübarek olsun.

Küskünlerin barıştığı, sevenlerin bir araya geldiği, rahmetle ve şefkatle dolu günlerin en değerlilerinden olan Bayramınız kutlu olsun.

Dilerim ki her anın şu an bu bayram mesajını okurken ki sevincin gibi sevinçli olur. Bayramın kutlu olsun
Damağınızı, ruhunuzu ve çevrenizi tatlandıran, mutlu, umutlu, bereketli bir bayram dileriz.

Gönüller bir olsun Bu mübarek Ramazan ayında düşüncelerimiz hem fikir olsun Allah'ın yolunda, hayırlara vesile olsun. Tüm Müslümanların Ramazan Bayramı mübarek olsun.

İslam’ın nurlu güneşi kalbine dolsun, makamın cennet Hz. Muhammed komşun olsun, günlerin mutluluk, gönlün saadetle dolsun bayramın mübarek olsun.

Hep bir arada, sevgi dolu ve huzurlu nice bayramlar geçirmek dileğiyle, Ramazan Bayramınız kutlu olsun! Mübarek Ramazan Bayramı tüm ulusumuza kutlu olsun. Allah tüm inananlara nice huzurlu, bereketli bayramlar nasip etsin.

Sevginin ve dostluğun en derinden hissedildiği bayram günlerinde sevgiyi dile getirmenin belki de en kolay yollarından biri de SMS ve Whatsapp yolu ile farklı ve özel bayram mesajları göndermektir. Siz de bu özel günlerde Türkçe ve Kürtçe mesajlar göndererek gönlünüzden geçen en güzel duyguları sevdiklerinize iletebilirsiniz…
 

(Görseller kürtler com sitesinden alınmıştır)

DİĞER HABERLER
1379 hakim ve cumhuriyet savcısının ataması yapıldı
Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığına Bekir Şahin seçildi
Milli iradeye darbe
Ekranda darbe kutlamasına ceza
40 ülkeye uçuşlar başlıyor
CHP'li Özkoç: Berberoğlu hakkında tek bir somut delil yok
Bilim Kurulu toplanıyor