Son dakika! Oxford aşı denemelerine katılan gönüllü hayatını kaybetti

Son dakika! Oxford aşı denemelerine katılan gönüllü hayatını kaybetti

Son dakika haberi... Oxford koronavirüs (corona virüs) aşı denemelerine katılan Brezilya'dan bir gönüllünün hayatını kaybettiği duyuruldu.

Brezilya Ulusal Sıhhi Gözetim Ajansı, Oxford koronavirüs (Covid-19) aşı denemelerine katılan Brezilya'dan bir gönüllünün hayatını kaybettiği açıkladı.

Hayatını kaybeden gönüllünün 28 yaşında olduğu, ölüm nedeninin ise ‘COVID-19'dan kaynaklanan komplikasyonlar’ olduğu ifade edildi.

Gönüllünün söz konusu aşıyı alıp almadığı ise henüz açıklanmadı. AstraZeneca’nın ise konuyla ilgili açıklama yapması bekleniyor.

DAHA ÖNCE YAN ETKİLERİ NEDENİYLE DURDURULMUŞTU

İngiltere’de Oxford Üniversitesi ile birlikte koronavirüs aşı çalışmalarına devam eden AstraZeneca, daha önce klinik denemeler sırasında ‘bir gönüllüde’ beklenmeyen yan etkilerin ortaya çıkmasından sonra aşının denemelerine ara verildiğini açıklamıştı. Oxford Üniversitesi, daha sonra yaptığı açıklamada koronavirüs aşısının denemelerine devam edileceğini duyurmuştu.

DSÖ: GENÇLER 2022'YE KADAR BEKLEYEBİLİR 

Koronavirüs aşı demeleri tüm dünyada devam ederken, DSÖ’nün baş bilim insanı Soumya Swaminathan, gençlere 2022’ye kadar aşı yapılmama ihtimali olduğunu açıklamıştı. Swaminathan, “Genç ve sağlıklı insanların 2022’ye kadar beklemesi gerekebilir” demişti.

İlgili Haberler
Öne Çıkanlar
Diğer Haberler
Son Dakika Haberleri
KARAR.COM’DAN