Yılmaz Vural'dan çarpıcı sitem! İçişleri Bakanlığı'ndan geldiler, ne kadar acı bir durum...

Yılmaz Vural'dan çarpıcı sitem! İçişleri Bakanlığı'ndan geldiler, ne kadar acı bir durum...

Geçen hafta Yeni Malatyaspor'un başına geçen tecrübeli teknik adam Yılmaz Vural, borç batağındaki kulüpte karşılaştığı manzarayı kamuoyuyla paylaştı. İçişleri Bakanlığı yetkililerinin kulübe geldiğini söyleyen Vural, gerçekleşen bir olayı da "Ne kadar acı bir şey" diyerek anlattı. İşte detaylar...

1. Lig ekiplerinden Yeni Malatyaspor'un teknik direktörü Yılmaz Vural, yaşanan zorluklara dikkati çekerek destek istedi.

Kulüp binasında gazetecilere yaptığı açıklamada, takımın ekonomik anlamda zor durumda olduğunu ve yönetimin bu zorluğu aşmak için büyük mücadele verdiğini anlatan Vural, Yeni Malatyaspor'un kapanması halinde ise yeni bir takım kurmanın güç olduğunu belirtti.

yilmaz-vural-kac-takim-calistirdi.jpg

"LİGDE KALMAK İÇİN 10 MAÇ KAZANMAMIZ LAZIM"

İki dönem transfer yasağı gelen bir takımın altyapısının oyuncu yetiştirmesi gerektiğine işaret eden Vural, "Takım bu ekonomiyle önümüzdeki sezona zor gider. Bir sürü oyuncunun sözleşmesi bitiyor. Oyuncuları böyle bir sıkıntı içerisinde bir daha tutmamız zor olur" dedi.

En az 10 maçı kazanmaları gerektiğini ifade eden Vural, Adanaspor'dan aldıkları 1 puanın kendileri için çok önemli olduğuna işaret etti.

yilmaz-vural-hangi-takimlari-calistirdi.jpg

"İÇİŞLERİ BAKANLIĞI'NDAN GELDİLER, NE KADAR ACI..."

Takıma para, kariyer için gelmediğini vurgulayan Vural, şöyle konuştu:

"Ben buraya kariyer yapmaya gelmedim, yaşım olmuş 69. Burası kurtulursa en çok sevinenlerden biri ben olurum. İçişleri Bakanlığından 6 kişi kulübümüzü kontrole geldi, ne kadar acı bir şey.

400 küsur milyona yakın bir mirası devralan yönetim var. Taraftarıma rica ediyorum, yönetim çıkıp oynamıyor. İki maçtır 'yönetim istifa' diye bağırıyorsunuz. İstifa etsin, bu sıkıntı içinde başka bir yönetici alırsa ben ona akıllı demem.

Sonuç olarak bir belanın içerisine soktuk kendimizi. Rahattık, ne güzel oturuyorduk İstanbul'da. Benim için çok profesyonelce bir seçim değil, burada duygu daha ön planda oldu. Bizim jenerasyon hala duygularıyla hareket ediyor."

yeni-malatyaspor-kacinci-ligde.jpg

LİG LİDERİYLE KARŞILAŞACAKLAR: YENİLMEYECEK TAKIM YOK

Ligin 22. haftasında Eyüpspor ile 29 Ocak 2023 Pazar günü yapacakları maça değinen Vural, "Gökhan hocamızı gönderdik maçı izledi, analizini yaptık. Yenilmeyecek takım yok, her takımın zayıf ve güçlü tarafı var. Güçlü taraflarını önemseyerek, zayıf taraflarına karşı tedbir alarak takımı ona göre hazırlarsak kazanmamız mümkün olur. Seyircimiz de son maçtakinden daha fazla olacak" ifadelerini kullandı.

yilmaz-vural-hangi-takimda.jpg

İlgili Haberler
Öne Çıkanlar
Diğer Haberler
Son Dakika Haberleri
KARAR.COM’DAN